Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To w takim razie po jaką cholerę pytasz o "koszerność" skoro ona zasadniczo Cię nie interesuje?!

 

Maluj sobie jak chcesz i to tak, aby pasowało to terenu i używanego kamuflażu = nawet pomalowana replika nie odznaczała się na tle używanego munduru bo wtedy cały kamuflaż szlag trafi.

Link to post
Share on other sites

Coś się tak uparł na kamuflaż... chociaż ten w kotki fajny jest. W praktyce trzeba rozbić tylko kształt repliki - wystarczy pomalować całość na jakiś ciemniejszy odcień zieleni lub brązu, a na tym machnać ze 3-4 ukośne pasy czarnym lub brązowym kolorem i gotowe. To nie ma być piękne, ma działać w terenie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Wybaczcie, że nie chce mi się przeczesywać 57 stron wątku, ale czy przemalowując szary plastik (body G3 JG) na czarno, najpierw powinienem użyć jasnego podkładu? I czy gdy chciałbym przemalować czarny plastik na, powiedzmy, zielono, to wpierw użyć jasnego podkładu?

Link to post
Share on other sites

Czesc!

Pierwszy raz bede brał sie za malowanie repliki. mam cosik takiego :

163437681_aeqhnpw.jpg

 

A chciałbym uzyskac cos takiego:

163269451_aeqhnhp.png

 

Czy mam jakos pozbyc sie starego malowania czy po prostu rozebrac replike i jako podkladu uzyc czarnego matu a na to nałozyc ten piaskowy?

 

Ktos jest w stanie naprowadzic mnie jakie konkretnie odcienie powinienem kupic?

z tego co widze sa tu dwa. "brazowy" i "piaskowy".

bede malowac lakierem z puszki.

 

I ostatnie pytanie, replike do malowania rozbierac i malowac kazda czesc z osobna czy nie?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Chciałbym sobie walnąć malowanie gąbką w kolorystyce podobnej do GreenZone'a czy Tropica, jasny zielony, jakieś brązy i coś piaskowego.

Możecie proszę doradzić kolory? Irish Green i Sand z Montany chyba by się nadały, brakuje mi tylko dwóch brązów, ciemniejszego i jaśniejszego.

Edited by Ajwory
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Troszeczkę odkopię, bo innego tematu związanego z malowaniem nie znalazłem, a nie chcę zakładać nowego :)

 

Widzieliście nowy model HK416A5? Interesuje mnie ten kolorek, z tego co się zorientowałem jest to RAL 8000, który dobrze się wtapia na różnym tle. I pytanie moje jest takie czy zwykłą farbą w tym kolorku da się osiągnąć ten efekt czy jest to raczej technologiczny ficzer, specjalna farba w tym konkretnym kolorze? Bo ze zdjęć to tak to właśnie wygląda, że jest to jakiś patent, a nie zwykła farba.

http://wmasg.pl/pl/news/show/794002

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...