Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich.

 

Jak sprawują się te mp5-ąteczki?

Jakie awarie były ?

Czy ktoś rozkręcał po jakimś czasie, jak wygląda zużycie bebechów ?

 

pozdrawiam

Cineq

 

Cineq czy ty człowieku czytałeś te 19 stron tematu?Polecam.

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że przy zakupie w GF sprzedawca ostrzegł mnie, że seria ma fabryczną wadę tj. przepalające się styki.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wreszcie zakupiłem swoją mp5 i po wystrzeleniu jakichś 30kulek zwiech xD nie mam pojęcia co się stało wystrzeliłem serie chce znowu strzelić a tu lipa tak jak by blokowało ją coś dźwięk jest taki krótki takie jak by puknięcie i nic więcej... hmm... może wiecie co mogło się stać?

Link to post
Share on other sites
Cineq czy ty człowieku czytałeś te 19 stron tematu?Polecam.

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że przy zakupie w GF sprzedawca ostrzegł mnie, że seria ma fabryczną wadę tj. przepalające się styki.

 

Pozdrawiam

 

 

Owszem czytałem.

 

Jednakże nie zauważyłem żeby ktoś napisał czy rozkręcał gearbox po jakims czasie.

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda zużycie części gearboxa.

 

pozdrawiam

Cineq

Link to post
Share on other sites

Mam repliczkę od kilku miesięcy - kupiłem ją jako moją druga zapasową broń dla podstawowej m14 też z cymy. MP5 miało być też alternatywą dla długiej m14 do rozgrywek CQB. Z repliczki byłem bardzo zadowolony, latałem ze stockiem wymienijąc jedynie batkę na 9,6 żeby troszkę poprawić rof. Ale ze stokowymi 410 fpsami bałem się wchodzić do budynku wiec zapadła decyzja że jak to ma być do CQB to trzeba osłabić do przpisowych 360 fps i zwiększyć ROF. No i zaczeło się tuningowanie

 

Mam wersję ze stałą kolbą do któej po kilku nieznaczych przeróbkach (trzeba wewnątrz wyłamać kilka elementów plastikowych zmieściłem baterię 12V :-o - http://www.batimex.pl/towar.asp?idtowaru=3...8&menu2=833.

 

Reszta zmian to - stokowa sprezyna m100 z mojego m14 (dała 350-370 fps wiec odrobinkę za dużo ale jeszcze w granicach tolerancji), MOSFET, łożyska kulkowe i zębatki hihg speed systemy. Ten ostatni zakup okazał się chybiony bo w jakiś zauważalny sposób nie polepszył ROFu. Teraz czeka mnie jeszcze jedna wymiana - silnik stockowy zastąpiony zostanie silnikiem wysokoobrotowym Revolution Guardera. Silnik ten w połaczeniu z 12v baterią powinien dać rof w okolicach 20-25 kulek na sekundę (1200-1500 k/min). Zobaczymy jak to długo pociągnie na stokowym tłoku i reszcze gearboxa.

 

Topic na temat downgrade i polepszania ROFu mojej MP5 jest tutaj

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=68690&st=0

Edited by Horblower
Link to post
Share on other sites

Możliwość edycji wyparowała, więc z racji pytanka pozwolę sobie na jeszcze jeden post:

 

O tym, że wnętrze tych replik jest identyczne wiemy już wszyscy. Zastanawiam się jednak nad jakością/dopasowaniem chwytu przedniego w poszczególnych wersjach. Po głowie (jako kolejny zakup) od dawna chodzi mi CM041J ("japonka"), ale po obadaniu kilku fotek i filmów (na sieci, a ta bywa mylna jak wiadomo) dopadła mnie obawa że wersja ze składaną kolbą na bok (CM041) wypada pod tym względem ciut lepiej (tzn front grip z risem i sposób jego mocowania robią bardzo dobre wrażenie). I właśnie - pytanie do osób, które mogły już powymiatać nieco tymi Cymkami: jak jest? Nie chcę po prostu żadnych luzów, skrzypiącego body itp :) Tak, tak, wiem - złośliwi mogą powiedzieć tutaj: "to kup sobie którąś z replik G&P" ;)

Link to post
Share on other sites

Możliwość edycji wyparowała, więc z racji pytanka pozwolę sobie na jeszcze jeden post:

 

O tym, że wnętrze tych replik jest identyczne wiemy już wszyscy. Zastanawiam się jednak nad jakością/dopasowaniem chwytu przedniego w poszczególnych wersjach. Po głowie (jako kolejny zakup) od dawna chodzi mi CM041J ("japonka"), ale po obadaniu kilku fotek i filmów (na sieci, a ta bywa mylna jak wiadomo) dopadła mnie obawa że wersja ze składaną kolbą na bok (CM041) wypada pod tym względem ciut lepiej (tzn front grip z risem i sposób jego mocowania robią bardzo dobre wrażenie). I właśnie - pytanie do osób, które mogły już powymiatać nieco tymi Cymkami: jak jest? Nie chcę po prostu żadnych luzów, skrzypiącego body itp :) Tak, tak, wiem - złośliwi mogą powiedzieć tutaj: "to kup sobie którąś z replik G&P" ;)

 

 

W "japonce" chwyt przedni pasuje dobrze, ponadto wypełnia go szczelnie bateria, co dodatkowo usztywnia całość. Wewnątrz chwytu przedniego jest gruby ząb z tworzywa opierający całość o dolną część "body", co również ma znaczenie dla sztywności. Podsumowując, całość trzyma się stabilnie, nie skrzypi, jest wygodna. Innych wersji serii cm041 nie widziałem.

Link to post
Share on other sites

Mam małe pytanie

chce kupić mp5 do CQB i do lasu ; jesli kupie tą cymke to musze zmienić spreżyne..

czy po zmianie spreżyny osiagi repliki dużo spadną?

i na jaka spreżyne najlepiej wymienić?

 

nie mam na razie takiego budżetu zeby kupic 2 repliki do lasu i do budynków..

wiec jesli po zmianie spreżyny [czy czegos tam xD] osiagi duzo spadna.. to do lasu nie bedzie sie nadawać...

Edited by cywilek
Link to post
Share on other sites

na http://www.taiwangun.com/shop,show,1333

 

jest napisane :

 

Prędkość 380-390 fps

 

czyli jesli dokupie gumke i zmienie sprezyne to bede ieć 350fps? o ile zmniejszy to wtedy osiagi? do 5m czy ile?

 

a moglibyscie mi powiedzieć gdzie ta gumke dostane?

 

tylko jeszcze jedno ta sprezyne [chyba m120] zameinić na 110 czy 100?

Edited by cywilek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...