Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Mam pytanko do użytkowników MP5J [CM]. Dotychczas jestem użytkownikiem MP5J i MP5SD6 [JG]. Mam zamiar "przesiąść" się na Cymę a konkretnie na CM.041. Czy nadal jest to replika tak dobra jak kilka lat temu i tak samo przewyższająca parametrami i jakością repliki [JG]?

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Dobry wybór :) dodam, że jeżeli miałbyś problem z samorozregulowującą się regulacją hop-up (w większości modeli się to zdaża ale nie we wszystkich) to jest na to rada. Wybijasz pierwszy pin przy magazynku i rozsuwasz energicznie górną części body (tą z lufą) z plastikowego chwytu pistoletowego. Wysuwasz lufę z komorą hop-up. Na komorze hop-up będziesz widział śrubeczkę która skręca dźwigienkę do regulacji, pod tą śrubeczkę podłóż malutką gumową uszczeleczkę o średnicy główki tej właśnie śrubeczki. Dzięki temu dzwigienka będzie przesuwać się znacznie ciężej i podczas strzelania hop-up nie będzie sam się rozregulowywał. Najlepiej przed Ardenami przestrzel go i zobacz co dzieje się z hop-upem, żebyś później się nie denerwował na właściwej strzelance :)

Link to post
Share on other sites

Witam!

Przeczytałem cały ten temat ale odpowiedzi były mieszane i już się w nich pogubiłem.

Mam zamiar kupić replikę cm.041b u krakmana i mam do was kilka pytań.

-Będzie to moja pierwsza większa replika (wcześniej miałem gaziaka STI Lawman) i czy opłaca się wziąć tą replikę czy coś innego w tych kryteriach cenowych?

-Jak z wytrzymałością wewnętrzną i zewnętrzną i czy co 2 grę będe musiał odsyłać ją do serwisu?

-Czy będe mógł konkurować z posiadaczami replik szturmowych podobnej klasy (cm.048,cm.045,XM8 od SRC,itp)?

-jakie części będą wymagały wymiany natychmiastowej (nie mówie tu o akumulatorze bo ten mam zamiar kupić nowy a dokładnie taki http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_pojemniki/akumulatory_8_4v/akumulator_nimh_3000_mah_8_4v_-_typ_large_8fields.html)?

-Jakich kulek używać przy wbudowanej lufie 6.04?

-wiem ,że wymiana gumki nie jest wymagana ale jeżeli po jakimś czasie się wytrze to którą wybrać czarną Systeme czy przezroczystego Guardera?

Jeżeli któreś z moich pytań było oczywiste to przepraszam ale jestem zielony

Link to post
Share on other sites

Witam!

Przeczytałem cały ten temat ale odpowiedzi były mieszane i już się w nich pogubiłem.

Mam zamiar kupić replikę cm.041b u krakmana i mam do was kilka pytań.

-Będzie to moja pierwsza większa replika (wcześniej miałem gaziaka STI Lawman) i czy opłaca się wziąć tą replikę czy coś innego w tych kryteriach cenowych?

-Jak z wytrzymałością wewnętrzną i zewnętrzną i czy co 2 grę będe musiał odsyłać ją do serwisu?

-Czy będe mógł konkurować z posiadaczami replik szturmowych podobnej klasy (cm.048,cm.045,XM8 od SRC,itp)?

-jakie części będą wymagały wymiany natychmiastowej (nie mówie tu o akumulatorze bo ten mam zamiar kupić nowy a dokładnie taki http://www.taiwangun...ge_8fields.html)?

-Jakich kulek używać przy wbudowanej lufie 6.04?

-wiem ,że wymiana gumki nie jest wymagana ale jeżeli po jakimś czasie się wytrze to którą wybrać czarną Systeme czy przezroczystego Guardera?

Jeżeli któreś z moich pytań było oczywiste to przepraszam ale jestem zielony

 

- Mam te MP5 i bardzo polecam, oczywiście jest kilka replik w tym przedziale cenowym (do 700zł) które również są dobre, ale śmiało możesz brać CM.041B, gearbox jest zrobiony solidnie i jego kultura pracy jest na naprawdę wysokim poziomie, zewnętrznie też wykonanie stoi na wysokim poziomie i pomimo, że to ZnAl to ja użytkuje go już 1,5 roku i wszystko jest na swoim miejscu, zero problemów z karabinkiem. Zakochasz się w nim jak go weźmiesz do ręki. :)

- Patrz myślnik pierwszy.

- Konkurować to mało powiedziane, ja jak ze swoim pojawiłem się pierwszy raz na strzelance to posiadacze Cym o numerach 40 i wyżej byli mocno zdziwieni, że taki mały karabinek (w porównaniu do kałacha jest mały) może tak dobrze strzelać i narobić nie małych problemów przy pojedynkach z innymi karabinami. Powiem od siebie, że ja go wziąłem nie tylko dlatego, że strzela tak samo dobrze jak inne karabinki (niektóre nawet droższe) ale i dlatego bo jest mały i mobilny (co nie znaczy, że jest lekki).

- Tego akumulatora nie polecam z dwóch powodów.

1. 8,4V to za mało na ten karabinek, będzie się dusił, jemu potrzeba "powietrza" jakie da mu dobre 9,6V albo LiPo 7,4V.

2. Mieliśmy w grupie jeden akumulator 8Fields, padł po kilku strzelankach, a był ładowany Imaxem B6.

Jeśli chodzi o wymianę na starcie to możesz (choć nie musisz bo stockowa jest niezła) wymienić gumkę hop-up - od siebie polecę Systemę Energy która w stocku dała mi +5m zasięgu. Reszta jest w porządku.

- Kulek używaj markowych i nie oszczędzaj, zwykłe PJy u mnie potrafiły się czasami przyciąć, sam używam G&G i Madbulli, latają bardzo dobrze z leciutką przewagą na korzyść G&G.

- Gumką jak już mówiłem Systema Energy, dobra jest też zielona G&G ale tej nie miałem u siebie i nie wiem jak strzela względem Systemy. Miałem też przez nie długi czas czarnego Guardera ale w zimniejsze dni (jesień, zima) nie polecam, zasięg spada i gumka nie kręci tak dobrze jak Systemka.

Link to post
Share on other sites

@Samsel, jeszcze nie jestem użytkownikiem CM bo dotychczas mialem MP5SD6 [JG] i w związku z tym odpowiem Ci tylko na niektóre pytania:

- używam akumulatora 9,6V i jestem bardzo zadowolony, podczas zimowej imprezy, przy mrozie -10' baterie padały jak muchy, moja wytrwała do końca imprezy bez żadnych problemów,

- gumki - jak napisał Szkielet - na razie nie zmieniaj, jak zacznie fiksować, kup wzmocnioną, zieloną G&G,

- do luf precyzyjnych a taką jest 6,04, używaj wyłącznie dobrych kulek, osobiście zostałem przez kolegów z Forum przekonany do G&G 0,25 i takich używam, MadBull są na takim samym poziomie.

 

Ps

Poszukaj tej repliki w innych sklepach, można znaleźć w lepszej cenie.

Link to post
Share on other sites

Jak na pierwszą replikę naprawdę dobry wybór, w stocku śmiało możesz konkurować z markowymi replikami. Ewentualny tuning jest stosunkowo tani, większość części jest wzmacniana więc nie ma sensu wymieniać. No i silnik, naprawdę mocny i niezniszczalny tak samo jak zębatki. Co do lufy to daje lepsze skupienie niż M4 ASG/KWA.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dobra w końcu zaczynam tuning swojej MP 5 Cm.041 składana kolba.

Myślę już pisałem o Bore-Up Guardera zresztą i wiemy że nie pasuje dysza z tego zestawu bo jest za krótka.

Jak myślicie taka dysza by dała radę ?

Też jak inni koledzy, dysza 21,5 mm tyle że z mosiądzu jak myślicie da radę ?

Jest podwójnie doszczeliona ale czy zastąpi taką prawidłową z bore-up czy wszystko będzie współgrać ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...