Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

Zanotowałem... sam jeszcze nie wiem czego chce ;) narazie wiec kupie dysze i kolbe (oringi awaryjnie tez wezme, bo mp5 kupilem uzywke), a co do lufy precyzyjnej to czy na prawde warto wywalac ponad 200zl na nia? da ona widoczna poprawe w uzytkowaniu? rozumiem ze poprawi celnosc? czy zasieg tez? musze jeszcze troche grosza zainwestowac w ubior i inne gadzety wiec musze z wazyc kazdy grosz ;)

 

Czy ktos poleci jakies "magika" ktory moglby sie zajac moj mp5 w trojmiescie? moze lepiej zebym sam jej nie rozbieral ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Emcet, a z dyszami nie jest tak, że pasują te co do v3? Dawno temu miałem robiony przegląd i wymianę części.

Na lufę warto wydać pieniądze. Najlepiej jak dasz to serwisantowi z okolicy, który poskłada to i ci od razu doradzi co trzeba wymienić aby poprawić kulturę pracy. Jak poprawnie złoży replikę, możesz śmiało myśleć o lepszej lufie.

 

Serwisantów poszukaj w odpowiednim dziale.

Link to post
Share on other sites

Dysza musi mieć 21,50mm. Dlatego kupiłem Protecha do G3, bo kiedyś tyle miał (teraz 21,40 lol). Pasuje, działa do tej pory więc dalej się nie zgłębiałem. Jednak nie sądzę, że dysze do V3 będą pasowały. Głowica jest standardowa V2. Tu tylko prowadnica sprężyny jest od V3.

Link to post
Share on other sites

@MrMCET

Być może chodzi o to, że do "dużego" mp5 CM pasują też dysze od mp5k CM - obie te repliki mają te same dysze.

A jeśli już o dyszach mowa - przed szukaniem/ściąganiem/wymianą wypada sprawdzić czy ta obecna nie jest wystarczająca, gdyż u mnie na przykład rozstrzał fps to zaledwie 2-3 punkty, a dysza podobnie jak cały gb jest ze stocka.

 

@Jet-Black

EOTech 557 się nie zmieści z montażem latarki, ale EOTech XPS da radę na długość. Piszę "na długość", bo z racji tego, że nie znam rozmiarów tego montażu nie ma gwarancji, że tył latarki nie będzie kolidował z eotechem.

Odnośnie koli dodam także, że ->NIE MA<- lepszego celownika kolimatorowego do mp5 niż EOTech, sam z resztą do niedawna biegałem z EOTechem XPS 2-0 (ostrym), i pomimo wysokiego wzrostu nie musiałem się garbić. To do niskich aimpointów itp. trzeba się garbić, zaś eotechy są z natury wyższe, i nie są przesłaniane przez bębenek, i muszkę.

Co do tuningu, to jak napisałem wcześniej - Cyma nie robi już (zwykle) takiej fuszerki, jak inne chińskie firmy, więc wymiana z dyszy nie jest niezbędna. Jeśli chodzi o baterię to polecam serdecznie: http://www.specshop....C/50C_-_1800mAh Pasuje jak ulał do chwytu przedniego, i nawet się za bardzo nie rusza :icon_smile: Później nie będzie też problemu, żeby przenieść ją do stałej kolby. Po zmianie samej baterii replika powinna bardzo dobrze strzelać, ale generalnie polecane jest sprawdzenie, i ewentualna wymiana gumki hop-up na markową (np. zielona GG), i/lub wymiana lufy - oczywiście także na markową, i polecaną, jak wspomniany LayLax-Prometheus EG.

Tu wspomnę o tym, że jeśli zamiast lufy 229mm (do mp5) weźmiesz 247mm (g36c/p90) to lufa będzie tylko trochę wystawać w tłumiku płomienia, ale dzięki usztywnieniu CAŁEGO frontu lufą zyskasz nieco lepsze skupienie.

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Ja tam w ogóle nie rozumiem sensu istnienia wysokiej szyny :icon_smile:

Jak masz w domu wiertarkę to wystarczy kupić coś takiego http://www.taiwangun...cm?from=listing nawiercić otworki we front gripie, i dokręcić.

Ewentualnie trzeba będzie zmienić śruby, ale to już w castoramie dostaniesz :icon_smile:

Bach! Miejsce na latarkę gotowe.

Ewentualnie jest jeszcze możliwość dokupienia specjalnego chwytu przedniego z wbudowaną latarką, lub także chwytu z szynami ris.

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Weź idź z tym brzydalem. Po pierwsze ratuj to normalnym magazynkiem, bo teraz wygląda jak jakiś pokraczny pistolet na kulki z odpustu. No i to co się rzuca w oczy to jednolita czarna bryła bez detali. Z selektora zeszły oznaczenia, koli widzę też bez jakichkolwiek detali. Możesz poszukać na szrocie chwytu z niestartymi oznaczeniami ~15zł, przynajmniej jakiś dodatkowy detal łamiący tą odchłań. Teraz to jak pisałem, wygląda jak jednolity plastikowy niedorozwinięty odlew z odpustu :P

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy się starły... Może kwestia światła i kompresji, bo widać ze nadal są :P

 

Jak leci fala hejtu to ja też chcę! Od siebie dodam, żebyś poszukał chwytu przedniego, do którego nie wejdzie bateria, bo te które mieszczą są strasznie wielkie ;)

Link to post
Share on other sites

hohoho, ladnie mnie pojechaliscie :icon_wink: chodzilo mi o to ze na razie tak zostanie, bo trzeba czekac na dodatkowe srodki, bo duzo zainwestowalem jeszcze w ciuchy i inne sprzety :icon_wink:

Magazynki duze tez posiadam (troche blad zrobilem kupujac 5 malych, nawet nie wiedzialem wtedy jeszcze ze jest jakis podzial i po prostu wzialem mid-capy pierwsze lepsze ;d), bron jest na oliwkowym zawieszeniu, wiec kolory juz ratuje.

Przedni chwyt planuje w przyszlosci kupic ten z szynami i raczka + do tego latarka bo na gorna szyne nigdzie sie nie miesci (ewentualnie tymczasowo przerobie chwyt dokrecajac do niego boczna szyne z obecnej szyny wysokiej i tam zamontuje latarke).

Dzisiaj zabieram sie za wymiane przewodow na niskooporowe i styki T-Deans, czekaja mnie teraz 2 dni strzelania, wiec przetestuje to w praniu i zdecyduje co dalej.

W pogotowiu czeka nowa dysza i oringi, ale za uszczelnianie jezeli bedzie to konieczne i smarowania zabiore sie dopiero troszke pozniej, bo musze zakupic jeszcze odpowiednie smary do wszystkiego. Dzis bylem w Praktikerze, ale nic odpowiedniego nie znalazlem, z tego co wyczytalem na forach to musze kupic smr LT-43 na zebatki i jakis silikonowo-teflonowy na zespol cylindra, bo silikonowy na oringi juz mam... czy ktos moglby doradzic cos w tej kwestii?

 

chwyt przedni taki wg was bylby najlepszy? czy macie jakies inne propozycje? (innych nigdzie nie widze dostepnych)

http://gunfire.pl/product-pol-1152191778-Chwyt-przedni-z-szynami-R-I-S-do-MP5.html

tylko za produktami cyma sie rozgladac czy inne jakies sa dobrą alternatywa w tym przypadku? Na pewno w planach mam jeszcze kupno tej lufy Prometheusa 247 jak ktos wyzej polecil :icon_wink:

 

Ten jest jeszcze fajny, jednak nigdzie nie znalazlem dostepnego.

http://asgrevolution...is-mp5-alu.html

czy ta lufa zewnetrzna tez warto byloby wykorzystac i dac np. dluzszego Prometheusa do srodka? :icon_wink:

Edited by Jet-Black
Link to post
Share on other sites

Ten pierwszy mam. Z szynami grubaśny jak murzyński pytong, po odkręceniu szyn natomiast super leży w łapie. Ten drugi ma bardziej normalną szerokość, tylko szyny nieodkręcalne.

edit.

Nic tu nie przedłuża lufy, więc nie wiem co to za teorie o dłuższych promykach.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Protech do G3? U mnie taki siedzi idealnie od prawie roku i bardzo dobrze trzyma szczelność, cały układ generuje rozrzut jedynie w przedziale 5fps, więc nie możliwe że jest za wąski.

Jednak pisałem, że kiedy ja kupowałem dysze, G3 wszędzie miało podaną długość 21,50mm, teraz patrzyłem to podają 21,40mm. Może stąd problem.

Edit nr 500000.

A jeśli jest za wąski w sensie w jakim pisał Wiciok, to bardzo prawdopodobne. Protech klepie części jak średniowieczny kowal, szlifuj środek jak nie wchodzi. Tylko uszczelkę najpierw wyciągnij.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ktoś próbował montażu konwersji "szynowej" UTG takiej jak sprzedaje kolega Nitro ? http://wmasg.pl/pl/c...ent/show/588862

Wygląda to znacznie lepiej niż komplet cm52.

Odpowiem sobie sam bo może kogoś to zainteresuje.

Konwersja pasuje prawie idealnie: przednia śruba mocująca wchodzi w otwór na pin, tył idealnie dotyka obsady lufy. Jedyne modyfikacje to podkładka pod przednią śrubę i delikatne oklejenie mocną taśmą krawędzi obwodu obsady lufy (chowa się wewnątrz konwersji), tak żeby wyeliminować milimetrowy luz. Konwersja trochę waży i poprawia feeling broni. Poniżej zdjęcia, replika prezentuje się IMHO super :-)

20141112_232337_zps005b5cd0.jpg

 

20141112_232906_zps8db0a4d0.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...