Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kupiłem lufę wewn. Maple Leaf Crazy Jet (260mm) z WGC i dedykowaną do niej gumkę HU Maple Leaf Autobot (twardość 60). Lufa ma bajerancki system odprowadzania gazu (ma porty i wypuszcza nadmiarowe powietrze równomiernie dookoła kulki) a gumka symuluje R hopa (równomiernie przylega do górnej części kulki zamiast tradycyjnych wypustków). Daje 10/10, polecam w ciemno. króciutka lufa a na 50m skupienie praktycznie jak z bardzo postaranego AEGa. Ze względu na długość lufy zasięg trochę krótszy niż na mojej lufie Angry Gun 363mm z gumką Falcon (ok 5-10m nie mam jak zmierzyć dokładnie) ale skupienie jest wyraźnie lepsze, widać gołym okiem bez testów na tarczy.

 

Wisienką na torcie jest cena - za 250 zł całość z wysyłką.

A probowales taka konfiguracje gumka ML + lufa AG ? lub lufa ML + humka Falcon ? bo tak sie cos zastanawiam nad nowa gumka. Mialem kiedys przez chwile ML niebieska 70 chyba Delta na mojej lufce AG i niezbyt bylem zadowolony :/

Link to post
Share on other sites

Postaram się potestować ML autobot 60 (żółty) z lufą AG 360mm w weekend, dam znać. Póki co jestem po jednym strzelaniu na lufie i gumce ML, kopara opadała mi z wrażenia całe 4 godziny. Szczególnie kiedy przypominałem sobie, że trzepie z krótkiej lufy 260mm.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem testy i wyniki są zarazem smutne i wesołe :D

 

na wstępie nazwy:

- lufa ML - Maple leaf 260mm crazy jet

- gumka ML - Maple leaf autobot 60

- lufa AG 360, 500 - Lufa 6.04 Angry gun 360mm i 500mm

- Gumka Falcon - Falcon zielony twardość 55

 

Niestety nie będę podawał w metrach bo nie miałem możliwości zmierzenia, ale strzelałem na ok 50-60m z lunetą x4.

 

1) lufa ML i gumka ML - jak na długość lufy super zasięg, skupienie bardzo dobre, trafienia w drzewo szerokości sylwetki bez większego kłopotu. Pojedyczne kulki leciały inaczej ale to raczej kwestia splunięcia gazem. Ustalmy że to punkt odniesienia dla dalszych testów.

 

2) Lufa AG360 i gumka ML - zasięg większy o jakieś 5-10% od lufy ML, niestety skupienie zauważalnie spadło. Wciąż niezłe, ale powiedzmy 6-7/10 trafionych w drzewo i to nie wliczając plucia gazem.

 

3) Lufa AG500 i gumka ML - niestety ale najwyraźniej moje kulki 0.30 rockets platinum nie dawały wystarczająco rady przy tej lufie - bardzo trudno było ustawić HU na sweet spot pomiędzy mało kręci a znacznie za dużo kręci. Pewnie spowodowane tym, że na tej lufie mam ok 490 fps i 0.30 już świruje. Generalnie efekt zbliżony do lufy AG360, minimalnie lepsze skupienie.

 

4) Lufa AG360 i Falcon - niezłe skupienie i zasięg, ale bardzo czytelna różnica w porównaniu do gumki ML - zasięg dobre 10m mniejszy o ile nie więcej. To połączenie pomimo, że niezłe, dawało mniejsze skupienie i zasięg niż Lufa ML i gumka ML.

 

5) Lufa AG500 i Falcon - patrz wyżej + 5-10m zasięgu, czyli efekt podobny jak lufa AG360 i gumka ML. Trochę mały efekt jak na to że emka z lufą 500 wygląda jak oszczep.

 

I bonus - dowolna lufa i gumka A+ Reaps - totalne gówno, nie wiem po co to jeszcze w domu trzymam xD Autentycznie, nie jestem w stanie zmusić tej gumki do pracy nawet kiedy gumka jest w temperaturze pokojowej. Może felerna, nie wiem.

 

Wniosek taki - gumka HU ML autobot 60 wyraźnie zwiększa zasięg w porównaniu do dwóch innych testowanych, za to lufa crazy jet najwyraźniej polepsza zauważalnie skupienie. Ergo - w połączeniu faktycznie działają najlepiej, ale same z siebie też dodają swoje. A - gumka ML wyglądała jakby średnio pasowała na moją lufę AG360, która jest z nowej serii (skrócona część wchodząca w komorę HU):

http://shop.ehobbyasia.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/a/n/angry-weob-210-apc_a3_mark.jpg

Jakoś tak krzywo leżała i w ogóle ale po włożeniu w komorę pomimo wszystko działała.

 

Czekam teraz na gumkę Decepticon 70 - ciekaw jestem czy 70 będzie też dobrze podkręcał i mniej się zużywał (bo twardsza), i czy skupienie będzie jeszcze lepsze - podobno gumki autobot raczej wydłużają zasięg a decepticon raczej zwiększają skupienie (tak wyczytałem).

Link to post
Share on other sites

ast-gun.airsofttaiwan.com- Tam masz wszystkie rodzaje gumek mp (autobot, decepticons). Gumki wymagają odpowiedniego dystansera, rożni się on od flat hopa, (płaszczyzna podkręcająca kulkę jest tej samej wielkości co przy flacie, lecz jest ona dodatkowo wklęsłą aby jeszcze lepiej przylegała do kulki- teoria, jak jest w praktyce trzeba ocenić samemu :icon_lol: :icon_razz2: )

Link to post
Share on other sites

(...)

 

Gumkę i lufę kupowałem na WGC, natomiast to co pisze czeslaw a propos dystansera nie ma nic wspólnego z prawdą. Najzwyklejszy dystanser stockowy wystarcza i działa bez zarzutu. Jasne, magiczne dystansery ML za 50 zł sztuka może coś pomagają, ale na pewno są tylko opcjonalne.

Link to post
Share on other sites

W tym filmiku jest wszystko na temat hopka od mp. Nie napisałem że, gumka będzie śmigała tylko z tym jednym dystanserem mp, z innymi też będzie działał, lecz z innym dystanserem może nie wykorzystywać całego potencjału tego systemu hop up. :icon_razz:

Koszt samego dystansera od mp oscyluje w granicach 25zł.

Testy które podałeś w komentarzu #1280, przeprowadzone zostały na stockowym dystanserze, czy flacie?

Link to post
Share on other sites

Jak to jest z kapsułami CO2? Kupiłem Guardera i mega ciężko wchodzą w magazynek, żeby wymienić kapsułę, muszę wyciągnąć wkład magazynka. Przypuszczam, że kapsuły w zależności od firmy mogą lekko różnić się rozmiarami, ktoś może wie, które pasują na tyle lekko, że wymienić będę mógł je bezproblemowo?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy nie trzeba będzie dorobić jednej pary nacięć.

 

Zamówiłem sobie na próbę gumkę Autobot 70, będę mógł sprawdzić jak się sprawuje z dłuższą lufą. Mam 510 i będę mógł porównać do zielonego Falcona. Jakby coś to te gumki są w Airsoftarmory.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Ze zdjęcia wygląda na to, że nacięcia są tak jak trzeba. Pytałeś o lufę VSR a tutaj w opisie nie ma o tym wzmianki, za to pisze GBB :). Rozumiem, że z tym pasowaniem to nie pytasz o długość i dobrałeś akurat taką jak potrzebujesz.

Link to post
Share on other sites

VSR to alternatywa. Znalazłem również to. To są dwa osobne pytania. Długość mi pasuje, dodam tłumik, tak ok 460 jest optymalnie.

 

Ktoś tu pisał o przerabianiu stockowej dyszy w celu zwiekszenia fps. Ktoś wie, o co dokłądnie chodzi ?

Link to post
Share on other sites

www.youtube.com/watch?v=uRu-pwoMacI

W tym filmiku jest wszystko na temat hopka od mp. Nie napisałem że, gumka będzie śmigała tylko z tym jednym dystanserem mp, z innymi też będzie działał, lecz z innym dystanserem może nie wykorzystywać całego potencjału tego systemu hop up. :icon_razz:

Koszt samego dystansera od mp oscyluje w granicach 25zł.

Testy które podałeś w komentarzu #1280, przeprowadzone zostały na stockowym dystanserze, czy flacie?

 

Testy były na stockowym dystanserze. Zgadzam się, że dystanser ML pewnie może dać te kilka % lepsze efekty, ale bez niego też są co najmniej zadowalające.

Link to post
Share on other sites

Doszedł do mnie Decepticon 70 - na dłuższych lufach 360/510 strzela jeszcze lepiej niż Autobot 60. Obstawiam, że to kwestia lepiej dopasowanej do FPS twardości (na 260 mam ~400fps, na 360 ~450, na 510 ~490) niż różnicy między autobot a decepticon.

Link to post
Share on other sites

Kurde, kupilem dysze zwiekszajaca power. Postrzelalem troche i fps spadly z 490 do 400. Nic nie peklo ... Mam na razie jeden mag tylko. Zauwazylem, ze ta uszczelka gumowa kwadratowa, ktora daje gaz w magazynku jest juz obdarta. Czy to moze miec wolyw ?

Link to post
Share on other sites

Ja postrzelałem dzisiaj trochę na ML Autobot 70. Na lufie 510mm i kulkach do 0,36 włącznie (0.25, 0,30 i 0,36) albo kręci słabo albo leci w kosmos. Na 0,43 da się już ustawić poprawnie. Zastanawiam się czy winny nie jest fabryczny dystanser. To gumowy wałek pełen w środku i dosyć twardy. Przed chwilą wsadziłem typowy AEGowy, jutro będą wyniki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...