Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3.0 jest fajny na chłodne dni i daje przyrost ok 30 fps w ciepłe. Ja używam abbey bruta sniper czasami, ok 5% więcej FPS i nie pluje silikonem, tylko jak nie zadbasz sam o nasmarowanie uszczelek to po paru strzelankach zwyczajnie pękną.

 

A na twój problem z dawaniem rady przeciwko aegom...xD get better? xD

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kurde dziwna rzecz dzisiaj miala miejsce.

 

Bylem u rodzicow na ranczu przetestowac moje m4... pogoda srednia, 13,14 stopni C.

Replika zaczęła dziwine strzelać. Duży kłąb dymu z lufy i minimalny blowback. Do tego mega cicho. Troche sie zirytowalem, zacząłem rozkręcać itd. Wszystko ok. Potem dwa strzały normalnie i dalej to samo.

 

Co ciekawe, leciało tam, gdzie zwykle lecą kulki z mojego mancrafta. Ze 100metrów oO. Strzelałem 0.43. Dawało radę wytrzelić ok 25 kulek na jednym magu. No elegancka awaria. Do tego cyclowalo delikatnie, cicho, no masakra. Jakbym strzelał wolverine boltem, tyle, że mogłem powtarzać bez naciągania.

 

Ktoś miał takie problemy ?

 

Poczekam, aż będzie cieplej, i powtórzę.

 

No i postaram ię to zreplikować jakoś w normalnych warunkach.

 

Do tego r-hop idealnie kręcił, nie widziałem jeszcze tak strzelającej repliki.

(Mam deception 80 maple leafa i swój autorski dystanser zrobiony skalpelem z rurki do przelewania piwa - jestem piwowarem domowym)(lufa maple leaf 455 6,02)

Edited by grpi84
Link to post
Share on other sites

Ostatnio ogladalem jakis filmik na YT i koles zwracal uwage na szczelnosc dyszy robiac prosty test. Wyciagajac dysze zatykajac obie dziurki i probujac go wcisnac z powrotem, z ciekawosci zrobilem to samo u siebie no i dysza stawiala minimalny opor. Dobralem wiec troszke grubszy oring i lekko spolerowalem wnetrze bolta no i teraz trzyma ladnie. Na co to powinno wplynac najbardziej ? w sumie nigdy tego nie rozkminialem :)

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie dysza powinna stawiac jak najwiekszy opor... to tak dla janosci. Tylko wlasnie pytanie na co najbardziej wplywa uszczelnienie tego miejsca. Niestety nie mam GG w tej chwili wiec nie mam jak postrzelac.

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

no faktycznie kop jakby lepszy.... Niestety niepostrzelalem za duzo bo rozwalilo mi prowadnice kolby juz drugi raz z reszta. Za 1 razem buffer wypadl mi tylem razem ze sprezyna ale udalo mi sie to ogarnac, tym razem juz nic sie nie da zrobic urwal sie przy gwincie :). Prowadnica mil-spec juz zamowiona.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Strzelaj 0.30 i wyżej w gbb.

 

Czy ktoś może kupił i postrzelał tego lata z luf Maple Leaf Crazy Jet? Moja 260mm razem z HU ML Autobot zamieniła moje MK18 w mrocznego żniwiarza, więc na przyszłą wiosnę zastanawiałem się, czy nie kupić może też lufy 360mm crazy jet ale ciekaw jestem czy ktoś ma jakieś opinie o tych lufach.

Link to post
Share on other sites

Czołem :) Dotarła do mnie w końcu moja 416 już na wzmocnionych częściach od Ra-Techa.

http://en.ratech.com.tw/english/index.php?option=com_content&view=article&id=70:rag-customrag-custom-work-we-23&catid=20:c-w-we-series&Itemid=139 - zmieniłem tylko lufę na krótszą, ale to na poziomie zamówienia, więc sam w replice nic za bardzo nie grzebałem.

 

Czytając posty w tym temacie dochodzę do wniosku, że właściwym stwierdzeniem będzie "jeszcze nic w niej nie grzebałem" :maniak_smutny:

Miałem za to już pierwszy problem z blokowaniem się bolta na cycku trzymającym ciężarek od BB w kolbie... Po 3 godzinach rzucania prostym żołnierskim językiem użyłem brutforce'a i nożem spiłowałem miejsce na którym się blokował bolt robiąc "zjeżdżalnię" na której teraz ten cycek grzecznie się sobie ślizga :icon_biggrin: Nie wpływa to na pracę silnika, przynajmniej na razie.

 

To teraz pytanie: na co zwrócić szczególną uwagę podczas użytkowania repliki biorąc pod uwagę wymienione części i która część może się posypać jako pierwsza? :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

Nie siedziałem 3h klnąc pod nosem i gapiąc się jak sroka w gnat. Próbowałem ustawić to wszystkim co mogłem. Kręciłem tym cyckiem w górę i w dół, dokręcałem i odkręcałem prowadnicę kolby (bo zakładam, że o tym mówisz) i jak bym tego nie ustawił to było źle. Może był na to jakiś magiczny sposób i idealne ustawienie... Ale stało się tak, że choć szukałem porady w Internecie to nie znalazłem więc zrobiłem to po swojemu. Może nie jest idealnie, ale "nie wypływa to na pracę silnika" więc nie narzekam :D

Link to post
Share on other sites

To teraz pytanie: na co zwrócić szczególną uwagę podczas użytkowania repliki biorąc pod uwagę wymienione części i która część może się posypać jako pierwsza? :zastanawia:

Mleko się wylało. Najlepszą metodą teraz to cieszyć się strzelaniem, jednocześnie kompletuj znalowe flaczki żebyś miał na przekładkę jak "stalowe" oddadzą ducha (szybciej niż myślisz).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy tak niedawno. Swoją Mkę mam od około roku i przez cały czas te elementy są niedostępne, ale zapytam ich mimo wszystko.

 

Przy okazji mam jedno pytanko: Czy koncentrator gazów wylotowych faktycznie podnosi głośność. Wszyscy chcą wyciszać a ja chciałbym zwiększyć łupnięcie :) .

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Panowie, jak wygląda sprawa luf wewnętrznych. Wersję m4a1 można niby ładnie skrócić po odkręceniu części lufy, wychodzi lufa zewnętrzna 10 cali, co bardzo chciałbym uzyskać.

 

Jednak gdzie znaleźć pasującą lufę wewnętrzną?

 

Sporo części do replik WE ma kyarisoft (niby ich główny sklep).

Link to post
Share on other sites

W specu jest jeszcze JBU 263 mm, nawet przyzwoicie wykonana, pamiętam, że z przezroczystą gumką Falcona strzelała poprawnie. Natomiast jeżeli chodzi o Ravena, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że powierzchnia wewnętrzna będzie daleka od ideału. Moja była zapaskudzona jakimś brązowym nalotem, którego pomimo bardzo wielu prób nie udało się do końca wyeliminować i ostatecznie zrezygnowałem z jej używania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...