Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

Jak wyżej Kolega.

I zobacz jeszcze jedną rzecz, ja jak kupiłem swój tłumik P&J-ta, to okazało się, że chińczyk napchał za dużo wytłumienia do środka i kuleczka haczyła gdzieś po drodze, bo siało niemiłosiernie. Po rozkręceniu i wyjęciu dwóch krążków, złożeniu do kupy hula jak trzeba.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i jak się okazało faktycznie tłumik nie jest prosto względem lufy. Udało mi się prawdopodobnie wyeliminować tą wadę, choć nie mogę tego potwierdzić do końca bo za biało koło domu mam i nie mogę ustawić prawidłowo kolimatora. Jak tylko śnieg stopnieje to będę próbował ustawić, a do tej pory po strzelam bez tłumika :) jak się uda wszystko dobrze zrobić to dam znać :)

Link to post
Share on other sites

Im głównie chodziło o nietypową kostkę stykową. Ze niby ona realizuje auto i single, a mosfet razem lub odwrotnie.

 

Znalazłem taki temat na anglojęzycznym forum, ale jako, że jestem mało obeznany z terminologią techniczną, to może ktoś by mi to wytłumaczył jak to zmontować (tzn bym mogł pokazać schemat komuś biegłemu ;) ).

http://www.airsoftforum.com/board/Mosfet-I...90-t121582.html

Nie bardzo rozumiem, czy mój mosfet z 3 wejściami będzie w końcu pasował czy też nie. Z tamtego forum nie bardzo mogę to wywnioskować.

Edited by lynx79
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przeszukalem forum w poszukiwaniu necacej mnie kwestii, jednak nic nie znalazlem - wiec musze zadac pytanie. Mianowicie: Jak wyglada kwestia adaptera magazynkow serii M? (http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5575) Ma ktos? Jak wyglada sprawa podawania kulek? I czy magi siedza stabilnie?

Było już parę wzmianek o adapterze, sam używam takowego i jak dotąd sprawuję się wyśmienicie. Miałem parę magów od m4 i siedzą stabilnie z tym że bardziej przypadły mi te krótsze wersje, co do samego adaptera również nie chce odpaść od broni mimo iż parę razy zdarzyło mnie się uderzyć nim o glebę, co do zacinania się kulek jak na razie ani jedna nigdzie nie stanęła i 100% kulek znika z niego czyli jest tak jak powinno być. Po raz kolejny z czystym sumieniem mogę polecić "boxa".

 

A co do mosfetu to

nie wiem czy o to chodzi ale tu jest ładnie pokazane jak go zamontować a i nie patrz na budowę liczą się 3 kabelki wychodzące. (no chyba że się mylę :)) Edited by Mampir
Link to post
Share on other sites

Ok, dzieki wielkie. Ale jeszcze jedno - Uzywasz do niego jakich magow? (hi, mid, low?) Rozumiem, ze czesc kulek pozostaje w adapterze, sluzac jako popychacze - ile mniej wiecej ich tam trzeba? Czy jest sens uzywac tego z low capami?

Nie chce skłamać co do ilości kulek które zostają na dojściu od magazynka do adaptera, a potem do samej komory "hupa" kiedyś napisałem 4-6 ale nigdy nie zwróciłem uwagi zazwyczaj przy wyciąganiu magazynku (dla bezpieczeństwa) na sam koniec strzelania mam w nim jeszcze większą liczbę kulek i robię to nad czymś co w danej chwili wyłapie wypadające swobodnie kulki np gazetą zwiniętą w lejek do osobnego pojemnika na kulki dlatego też nie wiem ile tam kulek może być.

 

Co do użytego magazynka to ja osobiście używam Magazynek Hi-Cap M4 - 190 Vietnam - G&G http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4260 nie wiem czy jest lepszy czy gorszy od innych nabyłem go bo gdzieś kiedyś widziałem że ktoś miał i chwalił. Ja go też teraz chwale, co do hi low capów to zazwyczaj nie różnią się one niczym poza ilością kulek jakie mogą w sobie pomieścić i nie mówię tu o materiałach i wnętrznościach mechanicznych bo to zależy od firmy jaka dany magazynek wydała.

 

Zresztą moją wcześniejszą wypowiedz masz na 27 stronie :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czołem :)

Też jestem posiadaczem p90, ale w wersji od GFC z kolimatorem Walther toppoint. 100% stock i nie zamierzam nic z tym robić.

 

Przed chwilą zmierzyłem na szybko ROF, pczy czym aku nie w pełni był naładowany. Jutro po pełnym (na temp. czucie swojej ręki, prąd ładowania i czas) ładowaniu powtórzę test. Aktualnie wyszło jakieś 13,5/s co uznaję za wynik bardzo dobry.

 

Po lekturze 45 stron tego wątku, zastanawia mnie sprawa, czemu niektórzy dążą do jak największego ROF'a ? Oryginale FN P90 na szybkostrzelność na poziomie 15/s (900/min). Czyżby ktoś chciałby być lepszy od stwórcy ? 8-O

 

Niestety moja p90 trochę hałasuje. Co elementy powinienem wymieć w GB, aby cegiełkę trochę wyciszyć ?

 

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

dzieki :)

ale aż tylu rzeczy na razie nie zamierzam wymieniać. Zerknąłem szybko na asgshop i znalazłem cichą głowicę tłoka: GŁOWICA Na początek by wystarczyło ?

I z tego co się orientuję, to głowice tłoka są dość uniwersalne (w znaczeniu, taka głowice będzie pracować i w GB v2, v3 jak i v6), podczas gdy głowica cylindra (i dysza) są dedykowane tylko do danej wersji GB. Czy tak ?

Link to post
Share on other sites

dzieki :)

ale aż tylu rzeczy na razie nie zamierzam wymieniać. Zerknąłem szybko na asgshop i znalazłem cichą głowicę tłoka: GŁOWICA Na początek by wystarczyło ?

I z tego co się orientuję, to głowice tłoka są dość uniwersalne (w znaczeniu, taka głowice będzie pracować i w GB v2, v3 jak i v6), podczas gdy głowica cylindra (i dysza) są dedykowane tylko do danej wersji GB. Czy tak ?

Tej głowicy CA nie wsadzisz do P90, to jest głowica stożkowa, a niestety głowica cylindra w GB V.6 jest przystosowana do płaskich głowic tłoka. Już prędzej zainteresuj się czymś takim: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=539

Link to post
Share on other sites
CyberKoza podołał i wyrżnął w głowicy cylindra (w gumie) stożek pod cichą głowicę icon_mrgreen.gif

Do takiego poziomu hardware hackingu to mi jeszcze trochę za pasem brakuje ;)

 

Czy ktoś jest w posiadaniu takiego oto e-booka: KLIK_ME ? Jest to podręcznik do tuningu p90 (do innych replik też są). Jak się zdążyłem zorientować, to owy e-book jest wysyłane na płycie CD, co trochę w obecnych czasach takie trochę dziwne.

 

I jeszcze jedna rzecz, czy wymieniając lufę ze stockowej na precyzyjną 6.03, to muszę wymieniać cylinder lub dyszę, celem uzyskania odpowiedniego ciśnienia do wypchania kulki z lufy ?

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanko do osób które posiadają zintegrowane koli... da się je rozebrać na części pierwsze? ;> tzn wyciągnąć diodę itp? No i jeszcze jedno, ono ma jednak tą regulację, mhm? Bo niektórzy mówią że ma, niektórzy że nie i nie wiem w końcu.

Link to post
Share on other sites

Po długiej walce z serwisem, moja p90 trafiła w końcu w ręce Poldka i zrobił mi z repliki porządną pukawkę.

W sumie wymieniłem silnik (G&P HS), zespół cylindra i prowadnica, łożyska, kable, dodałem mosfet, nowa batka, podkładkowanie. Z ok 9 rof wzrosło na mniej więcej 25. Moc wzrosła z ok 390 do ok 430 fps. Jako że sprężyny nie ruszałem świadczy to o szczelności układu w stocku.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi głównie o rof, bo był tragiczny i powtarzalność. Co miłe dla ucha to znacznie poprawiła się kultura pracy GB. Do tego krótki tłumik i jest wymiatarka. Niestety nie obyło się bez przykrych niespodzianek. Gdzieś wcześniej pisałem o problemach z naciąganiem sprężyny. Stockowa batka nie była w stanie naciągnąć tego zestawu. Na Firefoxie (9,6v 1500) wszystko zaczęło dopiero się ruszać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...