Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Replikę pierwotnie robili Krakmani (bo nadal jest na gwarancji, a w zasadzie była ;) ). Potem trafiła do Poldka (bo tamci nie chcieli mi mosfetu wrzucić i kabli wymienić. Dopiero Poldeck dopasował wszystko jak należy i replika działa. W stocku silnikiem też kręciła batka 8,4. Widać G&P wymaga większej mocy, bo sprężyny nie zmieniałem, albo Krakmani bardzo źle złożyli wszystko do kupy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie ze względu na to, że moje Cegła nie przyjęła silniczka HS od G&P zastosowałem radzieckie sposoby. Zrobiłem ładownice na batkę, przypiłowałem body i batka 9,6 2000 mAh elegancko sobie siedzi i daję większego rofa.

 

Dziękuje za uwagę :)

Link to post
Share on other sites

Masz jakąś specyficzną odmianę GB, ale ważne że efekt osiągnięty ;)

Widział ktoś może z polskim sklepie dedykowane zawieszenie do p90? Moje mimo, że fajne, ale zaczyna mnie już męczyć to każdorazowe przewlekanie taś by dostać się do baterii.

Link to post
Share on other sites

Z zawieszenia do p90 to nie ma zbyt dużego wyboru:

1. KLIK_ME_1

2. KLIK_ME_2

 

Pierwsze jest o wiele tańsze i można dostać w Polsce.

Drugie jest koło 3x droższe i trzeba sprowadzać z USA. Inne wady:

1. To zawieszenie będziesz musiał nosić pod kamizelką

2. Nie będziesz mógł dopiąć kamizelki, gdyż klamra zawieszenia do mocowania p90 będzie deko wystawać (podejrzane na serialu SG:A :-P )

 

Mam to pierwsze, sprawuje się dobrze. Tylko że zamiast zestawowego paska na szyję z dwiema klamrami, używam TAKIEGO zawieszenia jednopunktowego. Moim celem był szybki montaż/demontaż repliki do zawieszenia. Nawet zdaje to egzamin.

Link to post
Share on other sites

Masz jakąś specyficzną odmianę GB, ale ważne że efekt osiągnięty ;)

Widział ktoś może z polskim sklepie dedykowane zawieszenie do p90? Moje mimo, że fajne, ale zaczyna mnie już męczyć to każdorazowe przewlekanie taś by dostać się do baterii.

 

Chińska powtarzalność produktów działa. Co do zawieszenia używam trójpunktu od M16 xD. Tak tak to prawda. Punkt o zawieszenia to kawałek odpowiednio uformowanego stalowego drutu czy coś tam bo nie ja robiłem. Ale elegancko mi się nosi.

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

Masz jakąś specyficzną odmianę GB, ale ważne że efekt osiągnięty ;)

Widział ktoś może z polskim sklepie dedykowane zawieszenie do p90? Moje mimo, że fajne, ale zaczyna mnie już męczyć to każdorazowe przewlekanie taś by dostać się do baterii.

 

Zawiesznie do P90? Dedykowane? Nie przypominam sobie. Nie-dedykowane? A jakie ma być? Tuksiak kiedyś ode mnie dostał baaardzo stary jednopunktowy model SpecOpsa ogólnego stosowania. Po prostu fastex i kawałek taśmy do przewleczenia przez otwór u dołu body, i normalna pętla jednopunktowa przyczepiana do tego fastexa. Z półtora roku już, jak używa i nie narzeka...

 

Ja sobie ostatnio zmajstrowałem samoróbkę, ale jak i Ty - muszę wywlec taśmę z tylnej części koszyka, żeby dostać się do baterii. Tyle, ze mnie to nie przeszkadza, bo robię maks raz na tydzień.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś wie gdzie można dostać jakąś porządną komorę HU (najlepiej TM, ew. CA) do tego ustrojstwa? Wszędzie gdzie szukam są "out of stock", a mam P90 (echo), w którym komora to ewidentny kał.

 

Jeżeli ktoś ma na zbyciu jakąś dobrą komorę - chętnie kupię.

Link to post
Share on other sites

A tak bliżej co jest z tą komora nie halo, Kolega może opisać?

 

Przede wszystkim jest "krzywa" i tną się w niej kulki - gumka z lufą nie są spasowane z komorą. Druga sprawa to, że moim zdaniem komora ma problemy ze szczelnością, być może wynika to właśnie z "krzywizn". I podkręcenie też nie wygląda tak jak powinno - P90 w porównaniu z G36C (JG, lufa tej samej długości, w obu gumka i dystanser systemy, spring M110) wypada słabo, co prawda zasięg mierzony optycznie, ale widać, że gieta radzi sobie znacznie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Szczelność zależy od złożenia, a nie tylko od samej od komory - znaczy się mechanik ... hmmm... 4 litery ;-).

 

Jak się tną kulki, to należy sprawdzić gdzie i na czym. Podejrzewam źle założoną gumę/źle zrobiony teflon (o ile był robiony).

 

Pierwszy raz słyszę o dystanserze systemy, ale nigdy nie miałem zdrowia do gum tej marki i może coś się zmieniło, o czym nie wiem.

 

To Echo1 ma 110 springa? Aby na pewno? Z tego co mi wiadomo, to tam tkwi 120 czy trochę więcej (na którymś z filmików w niusach było widać jak radośnie ciśnie toto ponad 400. Ze 110 na pokładzie, to w życiu romana nie jest w stanie zrobić). A może jak był wymieniany spring, to ktoś mało szczelnie i bardzo mało umiejętnie replikę poskładał? Wtedy wymiana komory pomoże tyle, co umarłemu maść na odciski.

 

EDYTA: Literówki.

 

EDYTA2: Albo stokowo słabo jest poskładany, bo widziałem filmik gdzie rozrzut na chrono był między 320, a 390 prawie.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Witam,

osobiście też wydaje mi się, że komora z Echo1 jest jakby troszkę gorsza. U mnie też spowodowała kilka zacinek, a że podkręciłem swoje P90 na małą kosiarkę, to poszły dwa tłoki. Więc również obecnie jestem na etapie szukania dobrej komory.

 

Pozdrawiam

Dziki

 

PS

A tak przy okazji, to jakoś sobie nie wyobrażam, że można coś źle złożyć w tym GB, przecież, to jest chyba najprostszy model GB jaki kiedykolwiek rozkładałem, składałem.

Link to post
Share on other sites

A nie zacinają się Wam aby przez zbyt słabe sprężyny w magu? ;-). Szczególnie przy metalowych dyszach, jak ktoś pomieniał? Bo ja miałem takiego myka dokładnie, po wymianie dyszy na metal.

Wszystko można źle poskładać, zależy tylko od ilości piF ;-).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...