Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

The Fury - mega tuning, tyko że teraz wgląda to jak przerośnięty karabin szturmowy, a nie jak malutki i milusi pimpuś;-)

 

W oryginale jest to wyrzut łusek, mi to absolutnie na to nie wygląda bardzie mi się kojarzy z radosną twórczością konstruktora mostów, jednak jeszcze nie udało mi się dowiedzieć ja ten wyrzut wygląda w rzeczywistości. Tak jest w tej replice to wykonane i zostaje wierzyć że tak jest naprawdę.

Edited by KROWDEL
Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu, jeszcze z M120 Guardera w środku przestrzelałęm na chrono mój egzemplarz, wynik to z tego co pamiętam 397FPS z max odchyłami 1FPS, więc raczej bdb. Dodam, że większość części była stockowa :) Więc można uzyskać naprawdę dobrą szczelność, bez większego cudowania. Ewentualnie dyszę można wymienić na uszczelnioną, jeśli stock wykazuje nieszczelności (polecam od siebie DF).

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

Witam po paromiesięcznej przerwie. Dopiero wczoraj przetestowałem w boju swoją reanimowaną replike.

 

W skrócie- silnik guarder hi-speed i stokowe batki 8,4v i 9,6v( z g36 i od p90) skapitulowały. Po oddaniu kilku krótkich serii replika blokowała się i trzeba było ją przepchać lipolkiem. Widać brakowało wydajności prądowej.

Kable potrafiły się zauważalnie nagrzać.

 

Przy lipolku 7,4v 1800 mah szok- z repliki powstała wiertarko- wkrętarka ;)

Tak dużego rofu sie nie spodziewałem- na ucho według doświadczonej osoby jest to w okolicy 30-35 bb/s. Nie wiem , czy hi-cap podawał wszystkie kulki, ale naprawdę byłem pod wrażeniem widząc predkość opróżniania maga.

 

Jedyne co mnie niepokoi to żywotność standardowego gearboxa przy takim rofie.

co może się najszybciej rozsypać ? tłok czy coś innego ?

 

Ogólnie walczyłem tyle z niby prostą wymianą silnika, że teraz 0 stresu - chcę się nacieszyć repliką, jak się posypie to trudno :-P

 

Mój przepis na masakryczny rof to silnik hi-speed i jakas wydajna batka- jesli takie sa efekty lipolka 7,4v to wolę nie zgadywać co stało by się przy 11,1 li-po czy np 3-4 ogniwowym life ;P

 

 

ps. coś mało tych fps macie. Moja ryba na chrono w pełnym sroku miała 405 fps, a na przeglądzie wyszła niezbyt dobra szczelność głowicy tłoka. Nie wiem macie jakieś mega nieszczelność, czy stokowy spring to jakaś masakra w stylu m135 ;P

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

Tomcat, mógłbyś zmierzyć ROFa dokładnie? Bo ten wynik to lekko przegięty masz chyba ;) U mnie na M100, łożyskach kulkowych, M100, silniku G&P Hi-Speed kablach modelarskich 2mm^2 i Lipo 7,4V mam 22k/s. Czyżby sam silnik Guardera dawał AŻ takiego kopa?

Link to post
Share on other sites

Śmiech z niemieckiej motoryzacji zawsze na miejscu ;)

Nie bardzo mam teraz możliwość zmierzenia rofa- był to pomiar na ucho doświadczonych graczy.Może uda mi się któregoś dnia wybrać do specshopu na pomiar.

Kable mam też wymienione i brak bezpiecznika. Lipolek 25c fully max exteme series.

Przez perypetie z serwisem seryjny spring na pewno się zauważalnie zbił i tak na oko replika nie ma więcej niż 360fps teraz.

Replika na starym silniku miała na tym lipolu 11k/s :poddanie:

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

No wczoraj było hurra , a dzisiaj lipa.

Gumka silikonowa z emki jg III gen taka czerwona się podwinęła na kołnierzu i chyba tłok mi przemieliło :( To się nacieszyłem...

Eh trzeba będzie się przesiąść na jakiś czas na gietkę.

 

Jeś poszedł tylko tłok to muszę dozbierać do tłoka, springa i łożysk kulkowych.

Kurde pierwsza moja zacinka przez ponad 1.5 roku i od razu gearbox kaput...

 

Tak czy ianzcej rozwalenei tłoka rpzy takim rofie i tak było kwestią czasu...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy zauważyłeś, ale pisałem, że zmieniałem sprężynę, a to nie oznacza zmianę w górę. Tutaj był downgrade do budynków - i miało 330-340 fpsów - do momentu dopóki nie wpadłem na światłą i zajeżastą koncepcję zmiany dyszy. Zaraz zrobiło się te 370 (i lipa nie ma strzelania w budynkach, znowu muszę springa mieniać ;-) ) i zaczęło mielić tłoki.

Magi za wolno podają, te lowy. Niestety podpieranie sprężyn mało daje i dasz wydajną batę to powyżej, mniej/więcej 22-25 k/s przestają wyrabiać, przy dłuższej niż 3-5 kulek serii.

 

Edyta: Literki, a replika stokowo miała po wyjęciu z pudła koło 370, po wystrzelaniu z dwóch magów się doszczelniła i miała koło 400-405 fpsów.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

...Tutaj był downgrade do budynków - i miało 330-340 fpsów - do momentu dopóki nie wpadłem na światłą i zajeżastą koncepcję zmiany dyszy. Zaraz zrobiło się te 370 (i lipa nie ma strzelania w budynkach, znowu muszę springa mieniać ;-) ) i zaczęło mielić tłoki.

 

 

 

Kurde planowałem przy okazji tłoka zmienić dysze. Serio jej wymiana powoduje wzrost awaryjności ?

 

Co powiecie o tłoku pj z połową metalowych zebów- wiem że to pewnie element, ale spotkałem się z pozytywnymi opiniami, a cena zachęcająca.

 

ps. miał ktoś do czynienia z tymi chińskimi ładownicami udowymi? 30 zeta to nie majątek, ale boję się tragicznej jakości wykonania .

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

Tłoki mieli, bo dysza metalowa nie jest elastyczna i nie ma miejsca na jakieś "krzywe" podawanie kulek. A jak masz słabego springa w magu, to nie nadąża z podawaniem kulasów, dysza blokuje się na kulce wystającej w połowie, czy tam więcej w komorze i w efekcie kończy się tym, że tłok staje częściowo schowany i wali zębata po tłoku. Muszę jeszcze sprawdzić, czy powodem nie jest też po części jakaś guma gówniana która siedzi w komorze, a na 95% jestem pewny, że tkwi tam jeszcze gówniana szitstema, którą to w jakimś pijanym zwidzie założyłem i nie wywaliłem tego badziewia jeszcze.

Link to post
Share on other sites

ps. miał ktoś do czynienia z tymi chińskimi ładownicami udowymi? 30 zeta to nie majątek, ale boję się tragicznej jakości wykonania .

 

Z czystym sumieniem mogę polecić Ci ładownice do P90 od MIWO Praszka w Cordurze, które dostałem niedawno. Podobno poliestrowe też są w porządnej jakości. Dobrze trzymają ładownice, są dobrze wykonane, żadne nitki nie odstają. Używam ładownic do M4 od paru miesięcy i nie widać śladu zużycia, więc z tymi pewnie będzie podobnie.

 

http://www.miwo-military.com/-produkty/pid...-karabinka-P-90

Link to post
Share on other sites

Tylko,żę ja potrzebuję udowej- moja kamizelka nie jest modułowa i za chiny nie zamocuję tych ładownic od petki.

 

 

Swoją drogą rozebrałem gearboxa i wygląda na szczęście że tylko zmieliło tłok.

Ząb metalowy jest nietknięty, za to wszystkie pozostałe są przemielone :wink:

Link to post
Share on other sites

a ja trochę zmienię temat.

 

Czy widzieliście jakieś fajne wzory według których mógłbym pomalować p90 z aimpointem? Ostatnio trochę mi farby poschodziło z szyn i na body parę rysek powstało więc tak sobie poczytałem trochę o malowaniu i się napaliłem.

 

Wzory nie muszą być jakieś mega skomplikowane, byle fajnie wyglądały xD

Link to post
Share on other sites

Tylko,żę ja potrzebuję udowej- moja kamizelka nie jest modułowa i za chiny nie zamocuję tych ładownic od petki.

 

Kupuj panel udowy. Jeżeli za jakiś czas dokupisz inną replikę to nie będziesz musiał kupował nowego kompletu na udo, wystarczy Ci ładownica, którą w zależności od potrzeby zakładasz, albo zdejmujesz. Jeżeli (z czasem) kupisz sobie kamizelkę i tam zamontujesz ładownice, to na panel udowy może pójść dajmy na to - kabura na pistolet, jakieś małe cargo czy cokolwiek innego co może Ci się przydać. MOLLE dają Ci taką możliwość.

 

Ja na przykład mam teraz 3 repliki i przy kupowaniu kolejnej jedynym problemem będzie dokupienie samych ładownic co de facto wyjdzie taniej aniżeli kupowanie nowej kamizelki.

Link to post
Share on other sites

Odezwałem się niedawno do Bombla i mi powiedział, że panel udowy będzie zdeka niewygodnym rozwiązaniem. Zaoferował zrobienie ładownic na udo, coś w rodzaju tych z alledrogo, ale na 4 magi. Kosztowałoby to około 80 złociszy. Ostatnio mam problemy z kasą, więc to dla mnie niezła alternatywa (pod warunkiem, że sprzedam 4 ładownice, które teraz mam a których nie mam jak zamocować). Dobre to by było pod względem ergonomii?

 

PS. Nie chce ktoś kupić 4 ładownicx1 mag Condora?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...