Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj wmontowano mi do P90 kabelki 2,5^2mm. Efekt? Porażający. ROF podskoczył i reakcja na spust. Przy batce 9,6 2000mAh szczęka mi opadła. Więc przestawiłem się znów na mini. 2,5^2mm to maks który wejdzie ponieważ przy plastiku wchodziło wszystko na styk. Ogólnie polecam takie kabelki. Jeszcze tylko mosfet będzie mnie czekał :D.

Link to post
Share on other sites

Ja z mosfeta zrezygnowałem, a połączone siły kabli silikonów 2 mm2 i baty Sanyo RC 8,4V + zacinka kulki w komorze załatwiły następny tłok ;-). ROF na takim zestawie to koło 18-20 k/s.

Ostatnia replika w której nie chciało mi się gównianej gumy systemy zmienić na coś normalnego. Jak to założyłem, tak się kulki klinują. Wracam do chinola co miałem zrobić już lata świetlne temu ;-).

Link to post
Share on other sites

U mnie z kabelkami, silnikiem HS, mosfetem wyszła kosiarka :) Magazynek w 2-3 sekundy schodzi, więc jak masz więcej niż 3 low to możesz takie rzeczy zrobić. Choć mina trafionego przeciwnika rekompensuje ilość wystrzelonych kulek i wiążące się z tym częstsze zakupy w sklepach.

Gdy ludzie słyszeli jak moja p90 strzela, to każdy się oglądał co to za replika :)

Link to post
Share on other sites

Silnik stokowy z MP5K PDW z Galaxy. Czyli sądząc z nalepek to samo z czym przychodzi to P90 ;-).

Ale powiem jedno, mam teraz replikę w której tkwi czerwony Element Hi Torque Up i po tym jak tam się ten silnik sprawuje (wzrost rofu do 15,3 k/s z 13,1, przy tej samej baterii - tylko rozładowanej dwoma strzelankami - i po założeniu zamiast springa 110 bez łożyskowania, springa 130 z łożyskami) czekam na wypłatę i w tej P90 też silnik taki zarządzi. Mniej więcej w/g obliczeń na stokowej bacie i zębatach powinien przekroczyć dobrze 20 k/s. Koło 24 powinno być. Jak wymienię (co się nie stanie wcześniej niż za 2-3 tyg.) dam znać.

Link to post
Share on other sites

Nie na tym silniku z Galaxy rof był o 1 kulkę większy niż na stoku. A ten rof mam w innej replice i tam tłok nie chce (odpukać) zdechnąć, w przeciwieństwie od tego tutaj.

Tutaj idzie guma do wymiany na guradera przezroczystego i dalszy tuning magów, żeby żwawiej podawały ;-).

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie :)

 

mam nieszczelną jak nieszczęście głowicę cylindra, tłoka oraz dyszę. Na głowicę cylindra znalazłem tymczasowe rozwiązanie - jako że to część nieruchoma pojechałem ją taśmą teflonową. Co do tłoka to pewnie trzeba wymienić uszczelkę, tak?

No i jakieś pomysły co z dyszą?

Link to post
Share on other sites

Dysza uszczelniona DF, bardzo ładnie działa ze stokową głowicą.

Z uszczelką możesz doraźnie zrobić tak:

- nagrzewasz cylinder pod ciepłą wodą z kranu (oczywiście nie do czerwoności ;-) )

- nagrzewasz w łapkach uszczelkę tłoka

- delikatnie żeby nie uszkodzić naciągasz uszczelkę tłoka na cylinder - na zewnątrz

- wkładasz pod ciepłą wodę na jakąś chwilkę

- później to studzisz delikatnie (możesz pod coraz chłodniejszą wodę wsadzać, byle nie za gwałtownie)

Ściągasz uszczelkę i viola gotowe.

Link to post
Share on other sites

Już chyba nieaktualne, bo za porażającą cenę 1 złotego polskiego brutto, nabyłem o ringa w takich samych rozmiarach i póki co jest idealnie (jakby Cię to interesowało to w sklepie między placem Grunwaldzkim a Szarych Szeregów) :)

 

A w dyszę DF się zaopatrzę tak czy inaczej :D

 

BTW kabli, do swojego pimpka wcisnąłem kable o średnicy 4,5 mm z mosfetem i się zmieściły bardzo ledwo, po opakowaniu bezpiecznika w termokurcza, a normalna instalacja 4,5 mm mieści się luzem

Jakby co to mogę Wam podesłać zdjęcia GB xD

Link to post
Share on other sites

Ale napisałem:

Z uszczelką możesz doraźnie zrobić tak:

;-)

Wiem gdzie można kupić oringi i za ile. A zeta to i tak przepłaciłeś ;-), w O-Ringu w Kijewie masz je po chyba 0.4 PLN`a ;-).

 

EDYTA: Choć cenna informacja dla tych z Centrum, bo się na drugi brzeg nie trzeba bujać, a w Węglobudzie też można jeszcze takie coś dostać, dobrze jest wziąć cylinder ze sobą na spacer i podopasowywać chwilkę.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

gloomer, czemu od razu po nim jedziesz?

 

@patoplastic: cieszymy się razem z Tobą stary :D ta giwera codziennie mnie zaskakuje :D

 

gloomer, weź tu wrzuć jakbyś mógł te moje zdjęcia. Może się komuś przyda, a ja już linka zdążyłem zgubić

Link to post
Share on other sites
Tamiya przy takich kablach? Czegoś wtyczki na Dinsa nie zmienił? To jakbyś silnik od ferrari włożył do malucha i dał mu skrzynię biegów od syreny

 

Dokładnie. Spróbuj całkowicie wywalić tamyię, i wrzucić T-Connectory- to działa ;)

 

I przy okazji- jaki silnik warto wrzucić to pimpka? P&J da radę?

 

BTW. U krakmańców zabrakło P90TR :( Własnie wysłałem do nich maila z pytaniem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...