Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

Tak, to samo, nawet na stronie gfc pisze. Mnie natomiast zastanawiaja roznice miedzy ACM a AEG ? Wiem ze gdzie tu jest napisane, ale niestety mam rzadko dostep do neta i naprawde nie mam czasu czytac...

 

I jeszcze jedno pytanie, Czy dysza elemnta do p90 idealnie pasuje ? Jest sens ja wstawiac czy lepiej deep fire ?

pasuje po ręcznym poszerzeniu- ja walczyłam z nią z 40 minut.

Lepiej kupić np guardera ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć wszystkim, dzisiaj stałem się posiadaczem P90 Asia electric guns. Replikę zamówiłem nową z pewnego sklepu internetowego którego nazwy nie chcę do wyjaśnienia sprawy wyjawiać. Zażyczyłem sobie downgrade do 360-380 fps, a że nie znalazłem na stronie sprężyny dającej taki wynik umieściłem adnotacje o życzeniu. Telefonicznie zostałem powiadomiony o tym że nie ma sprawy. Gdy replika doszła nie dostałem kartki z wykresem z chrono. Myślę sobie: Ok, mam dostęp do chrono więc sam sprawdzę. Umieszczam baterię na miejscu i tu pierwsze zdziwienie: Bateria to Kan 8,4 V 1100mah, ładowarka też na 8,4. Pierwsze strzały na chrono 100-170 fps, kolejne stabilnie 240-241 fps na różnych konfiguracjach HU wyniki odpowiednie mniejsze. Zdejmuję front: Lufa czysta, regulacja HU działa, wszystko wydaje się być na miejscu. Wsadzam front ostrożnie aby dysza siedziała prosto w komorze HU. Wynik 270fps. Pytania:

-Jakie baterie otrzymywaliście przy zakupie ( pytanie do osób które zamawiały niedawno )

-Czego winą może być ta niska prędkość początkowa (smar?)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nie wiem co wymieniali. Ja prosiłem tylko o wymianę sprężyny. Sklep twierdzi że serwisant pamięta moją replikę i daje ona prędkość 370fps. Inne replik na chrono pokazują normalne wyniki więc nie sądzę żeby była to wina aparatury pomiarowej :) Rzeczywiście może to być wina złego ułożenia GB, uświadczyłem coś takiego w AUGu. Natomiast co do tej przypadłości to nigdy nie słyszałem aby to miało miejsce w P90. Pomimo takiej prędkości wylotowej replika ma zasięg jak cm.031 z 360 fpsami. Dziwne to wszystko dal mnie, miała to być replika której nigdy, przenigdy nie będę ulepszał na siłę i nie wymienię nawet prowadnicy sprężyny. Jednak chyba będę musiał zabrać się za wyjęcie GB i zobaczę co to da.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

Mam problem z moją p90 (GFC). Pękł mi gearbox w rogu przy głowicy cylindra, oraz łącznik koszyka silnika z gearboxem. Szukam takich części (tj. szkielet gb i kosz silnika), ale nawet na stronach zagranicznych ciężko takie coś wyszukać. Gdyby ktoś sie na takie coś natknął byłbym wdzięczny:)

Link to post
Share on other sites

http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/ladownice/udowa-ladownica-na-magazynki-p90-flecktarn-a-c-m.html

 

Jestem zadowolony, pomimo że trochę zjeżdża z nogi (można zrobić sobie dodatkowe szlufki na spodniach i tak chyba zrobię :) ) i jest trochę sztywna, ale podejrzewam, że za jakiś czas się trochę rozjedzie :)

Jest wygodna w użytkowaniu (nie zajmuje miejsca na kamizelce/pasie), nie przeszkadza bardzo w czołganiu, jakby to było gdyby była na klacie :)

Cena też moim zdaniem zachęcająca.

 

No i są różne kamuflaże (fleck, black, olive i woodland chyba :) )

Link to post
Share on other sites

Też tak czasami robiłem, w miarę sprawdza się do wersji bez dokręcanego tłumika dźwięku.

Szukam rozwiązania, które będzie lepiej chronić replikę przed urazami mechanicznymi

i lepiej zachowa wyzerowanie kolimatora. Potrzebuje dedykowane pokrowce do broni z gąbką amortyzującą.

Jeden o długości 70cm (z dłuższą lufą ukrytą w tłumiku dźwięku) i drugi 55cm. Wysokość obu powinna wynosić 30cm.

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o pokrowiec/torbę na sama replikę.

Na razie noszę PM na jebanki w styropianowym pudełku.

Strasznie skrzypi ten styropian w plecaku.

 

A ja uszyłem z "kodury" płaski worek-pokrowiec (zamykany na fastexa regulowanego trokiem) i troczę go z boku plecaka.

Kolimatorowi się krzywda nie dzieje, gwintowi tłumika też nie. No, chyba że zacząłbym ćwiczyć padanie na pysk replika do dołu...

 

Nie przesadzaj z tym zabezpieczaniem, szansa, że się zrypie w transporcie jest mniejsza, niż w trakcie gry. A dedykowany, wypełniony pianką pokrowiec-kufer-futerał jest lanserski, ale duży i niewygodny w noszeniu. No, chyba, że wozisz go samochodem aż od miejsca wypakowania gratów...

Miałem taki. Uważam, że szkoda czasu i pieniędzy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Rozebrałem GB i po usunięciu nadmiaru smaru który wychodził nawet spod śrub znalazłem nieszczelność na linii dysza-głowica cylindra. To wina dyszy którą postanowiłem wymienić, długość stockowej to 21 mm podczas gdy dyszy dedykowanej do P90 Ultimate to 20,70mm. Czy ktoś wymieniał dyszę na uszczelnioną, jaką polecacie?

 

Edit: Zapomniałem dodać że Cylinder w mojej P90 znacząco różni się od tych na zdjęciach z początku tematu. Jest wykonany z innego materiału lub powleczony powłoką. Ma czarny lustrzany kolor i jest gładszy niż cylindry z którymi się spotkałem.

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites

Informacje znalazłem wcześniej lecz ktoś napisał że po wymianie dyszy stracił 15m zasięgu a znając chińskie repliki i różnicę długości stockowej i Ultimate może powodować nieszczelności na linii dysza-komora HU czego chcę uniknąć. Szukam złotego środka. Zaryzykuję i kupię Ultimate (jest lżejsza od DF) a jeżeli fpsy spadną to zamówię RevolutionASG robioną na wymiar.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Kolejny absurdalny problem: Pękła (!) sprężyna od anti reversalu. Obecnie jest dosztukowana z niewiadomego urządzenia i działa lecz nie wiem jak długo. Wersja od V3 Boyi nie pasuje bo kąt jest zbyt mały. Jakieś propozycje gdzie mogę dorwać sprężynkę od V6?

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Wygląda na kolejne wcielenie P90 od ACM.

 

Miałem w ręku tę wersję z kolimatorem, na codzień sam używam wersji TR. W mojej opinii repla świetna, ale ma swoje minusy.

 

1. Ten kolimator jest marny, a wymienić na inny się nie da. Kup wersję z szyną i na nią normalny kolimator.

2. Magazynki hi-cap z niezrozumiałego powodu we wszystkich egzemplarzach siały kulkami w lewo. Na low-capach nie ma problemu, ale magazynki do Pimpka są specyficzne - do wymiany trzeba się przyzwyczaić, a przenoszenie zapasowych naprawdę dobrze przemyśleć.

3. Wszystkie znane mi egzemplarze były totalnie zawalone smarem w GB - prędzej czy później zapluwały sobie nim komorę HU i przestawały podawać kulki. Wizyta w warsztacie (rozebranie GB, czyszczenie, smarowanie) nieodzowna.

4. Spust - tryb semi po jakimś czasie zdycha.

5. Z racji układu broni, strzelanie ponad przeszkodą często kończy się tym, że lufę mamy poniżej parapetu, a linię celowania nadal dość wysoko.

6. Stockowa bateria to 9,6 V - i szału nie robi. Sugerowane LiPo 7,4 V.

 

Typowy limit CQB to 350fps, więc Pimpek w stocku ciut za mocny na to jest. A szkoda, bo z racji kompaktowych wymiarów świetnie by się sprawdzał. W lesie bangla jak ta lala.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...