Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

Ja z mojej strony dorzucę cytat z forum wlkp

 

mała uwaga użytkownika dot chińskich magów. ta delikatniejsza sprężyna powoduje ze przy rof ok. 22 kulki nie zawsze są podawane

 

z tym lowcapem wygląda tak że jak puszczam serię wylatuje ok. 10 -15 kulek potem nic, przerywam ogień, ponownie puszczam serie znowu kilkanaście kulek wylatuje i to samo. Na hicapie TM poza standardowymi zacinkami takiego efektu nie zauważyłem.

 

Nie wiem, sam nie próbowałem zbyt długo tych magów, jak strzelałem na rofie ok 26 to wydawało mi się, że podaje.... zatem przekazuję tylko informacje.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po dzisiejszych bojach z gumką Hp moja P90 ma już 2200 przebiegu . Sprawdzałem na 6 gumkach , z czego 3 systemy na wszystkich BB się zacinały lub podawało podwójnie , potem 2x guarder , i akcje typu :na singlu 1 BB lesie na 60 m jak po sznurku potem 2-3 praktycznie bez hopka na 35 m po przestawieniu na auto znów powrót do 60 m ale na 30 BB , potem kolejne już na 35 m . Następna czerwony madbull , zasięg spadł o jakieś 5 m za to duża powtarzalność , po 6-7 magach tylko 2 razy się zdarzyło że 1-2 BB po założeniu nowego maga leciał na 3 m , jak się ściemniało wywaliłem jeszcze z 5 magów i chyba działa już jak powinno .

 

Ktoś maił jakieś problemy jeszcze ?

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Ja zamontowałem także gumkę MB czerwoną i jest bardzo dobrze.

Oczywiście na wstępie trzeba gearbox'a "odsmarować" (usunąć nadmiar "smaru" który jest dosłownie wszędzie...) i najlepiej nasmarować lekko innym (ja miałem smar guarderowski z zestawu ITU)

Po tych operacjach zwiększyła się kultura pracy.

 

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w prec lufę . Nie jest to konieczne ale poprawi skupienie i powtarzalność strzałów.

Ja miałem zbędną systemę 42cm, więc przyciąłem do długości na której tłumik płomienia ma dziurki.

Teraz na 40m trafienie w drzewo średnicy 20cm nie stanowi problemu.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z repliki. Wymieniłbym jeszcze sprężynę na jakąś markową, bo ta stockowa jest krótka i gruba...

 

Świetna zabawka na budynki.

Link to post
Share on other sites

No i już po 1 strzelance z tą repliką , nie żałują ani jednej złotówki , świetnie się sprawuje , naprawdę byłem pod wrażeniem jak 5 BB serją z 30 m ściągnąłem koleżankę która dosłownie wystawiła pół głowy żeby looknąć za winkiel , jak się potem dowidziałem wszystkie BB weszły w cel ,a z racji że strzelanie było w terenie zurbanizowanym miałem jeszcze kilak podobnych akcji , lub nie było problemem wstrzelić się przez dziurę 15x15 cm i zdjąć obsadę atakowanego budynku z jakichś 25 m .Zasięg całkowity tak jak celność , wyśmienity , porównywałem z P90 TM mającym ok 350 fps , może metr przewagi TM .

 

Sprawdzałem magi TM u mnie i moje w TM działają bez problemów .

 

na koniec mam 1 minus , co 2-3 magi 1-2 początkowe BB lecą na max 5 m reszta już normalnie w okolice 60 m albo się zatnie w połowie i wystarczy wypiąć maga i jeszcze raz włożyć , wtedy zaczyna normalnie strzelać .

 

PS. dziwne ale plomby gwarancyjnej nie mam choć mam papierek że replika jest nią objęta tzn była zanim ja rozebrałem wyczyściłem , wymieniłem silnik i sprężynę .

PS2. jak macie jakąś sprężynę pod ręką wymieńcie ją , porównywałem do tej z SR25 PJ , dokładnie tego modelu co miał 430 FPS , według mnie to jest do samo , ta sama długość , i grubość drutu z którego jest zwinięta .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Części już doszły, więc Pinia w najbliższym czasie wzbogaci się o:

- lufa Deep Fire 300mm 6.02

- gumka HU Deep Fire (ta z wypustkami :P)

- uszczelniona głowica cylindra Guarder

- uszczelniona, metalowa dysza Deep Fire

- M100 G&G

- popychacz Deep Fire

- kabelki 1,5mm^2

 

Części jakie już wpakowałem to:

- łożyska kulkowe 7mm CA

- podkładki Prometheusa

- silnik JG III gen. (daje dużo lepszy ROF i reakcje na spust w porównaniu do stocka)

- łożyskowana, metalowa prowadnica Deep Fire (niby do GB V.2, a jednak do szóstki też pasuje)

 

Głowicy tłoka i cylinder postanowiłem nie wymieniać, bo i po co? :) Jedyna rzecz warta jeszcze wymiany to tłok, choć ten bardzo tragicznie nie wygląda, więc z wymianą też się wstrzymam. Stockowa batka również zostaje, bo przy tej konfiguracji powinienem na niej uzyskać ROF coś ok 20bb/s co będzie mnie w pełni zadowalać. W przyszłym tygodniu napisze czy opłacało się pakować tyle kasy w to maleństwo i jakie to dało efekty. ;]

 

 

Odnośnie magów - pierwsze testy bojowe w najbliższy weekend.

Narazie mogę powiedzieć, że ich wykonanie jest typowo chińskie (tak samo jak i w przypadku stockowego low'a), mają tendencje do trzeszczenia gdy się je mocniej ściśnie, ale to idzie przeżyć. Atrapy naboi (te pojedyncze przy końcu maga) mają tendencje do odpadania i grzechoczą w magazynku, więc radze je usunąć. Przy rozbieraniu magazynków też wskazana duża delikatność, plastik z którego są zrobione nie należy do wytrzymałych.

Byleby się nie rozlatywały, to będzie dobrze, choć i tak myślę jakby je można było wzmocnić...

 

Pojawia się jeszcze jeden problem - rozmiary magazynków i ładownice, a raczej ich brak. Planowałem użycie torby zrzutowej, ale magi wchodzą tam na styk i łatwo mogą wylecieć podczas biegu, więc rozwiązanie raczej mało praktyczne. Ładownice w mojej LBV są mniej więcej o połowe za małe, więc tym bardziej odpada :)

Macie jakieś propozycje (oprócz uszycia sobie odpowiednich ładownic lub... sprzedania magazynków :lol: ) rozwiązania tego problemu?

Link to post
Share on other sites

Z qumplem z teamu wczoraj z 2h gadaliśmy o sposobach na magi do P90 , powstało kilka projektów :

 

1 Takie ładownice na panelu udowym/kamizelce :

 

http://www.miwo-military.com/-produkty/kid,76/PAINTBALL

 

sprawdzone , luźne ale mag nie wypada .

 

2 Takie ładownice na panelu udowym/kamizelce

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3507

 

podobno ciasne

 

3 Zamówić u tego pana , widziałem jego ładownice jak i całą kamizelkę szyną pod P90 , naprawdę dobre

 

http://szycie.friko.pl/

 

4 Qumpel pisał o o osobie która wszyła sobie w spodnie ładownice na magi P90 , sam tego nie widziałem .

 

PS.Poradziłem sobie z problemem BB , z nudów porównywałem stos część z półki do tego z replice , znalazłem dyszę uszczelnioną ale dłuższą minimalnie , założyłem , replika zaczęła strzelać dobrze :uśmiech:

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Przemku, te, które wymieniłeś ze Speca są bdb, używam ich już długo i dają radę, owszem, trzeba na początku rozbijać, ale z czasem nie ma problemów z wyciąganiem/ wkładaniem magów w trakcie rozgrywki.

Jedyny mankament to ich dostępność. Co się pojawią, zaraz znikają ze Speca, aktualnie nie bardzo wiadomo, kiedy będą.

 

Ps. Używam z panelem Mil-teca, wchodzą na niego 3 ładownice.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Myślę, że można w ich sprawie napisać do Gunsmoke'a, w końcu tam jest chyba największy wybór Condora. Takie długie ładownice najbardziej by mi pasowały na panel udowy, nie wiem jak to się będzie sprawdzać na kamizelce?

 

Czytam o tej replice i coraz bardziej zaczyna mi się podobać :) Dwie dziewczyny z teamu szykują się do zakupu giwer i być może to będzie strzał w 10.

 

Jak tu wygląda przestrzeń między gb a body? Dało by się podkleić body od wewnątrz matą do wyciszeń?

Link to post
Share on other sites

Odnośnie magazynków proponuję coś takiego. Dedykowane na 6 magazynków do M4 ale mieści bez problemu 6 magazynków do P90. Wystają trochę z torby, przez co nie można jej zamknąć, ale nie ma też problemu z ich wyciąganiem. W środku ma trzy taśmy i każda obejmuje jeden-dwa magazynki (według preferencji). Ja osobiście noszę w niej, od roku, 4 magazynki i nie ma problemów. Ogólnie polecam- za takie pieniądze nic lepszego się nie dostanie.

 

Jak by ktoś myślał o noszeniu magazynków na kamizelce taktycznej- odradzam. Niewygodnie się je nosi a wyciąganie to koszmar.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze na Vest.pl są jeszcze ładownice do P90 - mam jedną taką, oliwkową - bardzo dobrze się sprawuje, wygląda solidnie - magi wchodzą ciut ciasno, ale nie ma żadnych problemów z ich wyciąganiem: http://tnij.org/p90pouch

Jednakże jak na Specu może być problem z ich dostępnością - warto się wcześniej skontaktować ze sklepem, bo denerwujące u nich jest to, że można wrzucić do koszyka produkt, którego nie ma na stanie.

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Z relacji kolegi:

- są niewygodne

- słabo trzymające troki i zatrzask

- nietrwały materiał

- ładownica jest na 2 magi, skutkiem czego przy biegu lata na boki jak głupia

wiem, można wrzucić 1 mag, ale wtedy w środku lata sam mag

 

Podsumowanie, cytując "nigdy więcej".

Link to post
Share on other sites

Odnośnie magazynków proponuję coś takiego. Dedykowane na 6 magazynków do M4 ale mieści bez problemu 6 magazynków do P90. Wystają trochę z torby, przez co nie można jej zamknąć, ale nie ma też problemu z ich wyciąganiem. W środku ma trzy taśmy i każda obejmuje jeden-dwa magazynki (według preferencji). Ja osobiście noszę w niej, od roku, 4 magazynki i nie ma problemów. Ogólnie polecam- za takie pieniądze nic lepszego się nie dostanie.

 

No właśnie używałem tego w ten weekend , zadnie spełniało , ale średnio mi to pasowało , do tego musiałem przez 30 minut szukać lowa TM kolegi , bo mi wypadł . Dziś skoczyłem do zakładu krawieckiego rodziców i poszperałem w magazynie za materiałem na ładownice , mam coś ciekawego , spróbuję coś porządnego zrobić .

Link to post
Share on other sites

A teraz różnice między GFC a ACM z taiwanguna:

głowica tłoka jest z plastiku, najadaje się na śmietnik, Koniec:D

 

BTW silnik jest badziewny.

 

Pokrowce... dobrym materiałem na pokrowiec będzie torba uniwersalna z BW, wystaczy troszkę pociąć, zszyć w paru miejscach... na bundeswehr.pl są oliwkowe.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...