Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

To po jaki ch.... znaczy się kij w tym m130? Przeca to spokojnie ze 430-450 fpsów. Po co? Przecież z założenia, to ma być do cqb, a tam jest ważniejsza reakcja na spust i szybkostrzelność, a nie zasięg ewentualny. Czyli spring maks 100, dobra dla zboczeńców 110, dobra bata i dobry silnik z kablami.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sorry chłopaki, ale pier**licie jak połamani.

To co- M120 jest spoko, a M130 to już zryta psycha/ mega snajpa i Bóg wie co jeszcze? Mam 2 P90, jedna złożona na SP120, druga na SP100 i sprawdzają się idealnie zarówno w lesie (mocniejsza), jak i w CQB (słabsza).

Nie uważam, że jestem zboczeńcem.

To co, do Emki można wrzucać ile się żywnie podoba, a do P90 już nie, bo to "z założenia CQB"? W ogóle co to za założenia? Repliki nijak nie mają się do broni, więc równie trafne są owe założenia.

Jak macie GB opakowane w body emki, to 450 fps jest ok, a jak w body P90, to już masakra?

 

Ps. To, że chińskie zębatki wytrzymają M130 to sprawdzałeś, czy tak mówisz, bo gdzieś usłyszałeś?

Link to post
Share on other sites

A ja tam sprzedałem g36 i kupiłem p90 i co? muszę kupić coś większego do lasu?;D ;> Ostre p90 też nie jest z założenia do budynku... To broń uniwersalna dla oddziałów specjalnych itp, nie od rzeczy ma naboje pośrednie a nie pistoletowe ;)

 

Wstawiłem m110 i mi wystarczy od biedy będę mógł wejść z tym do budynku puki nie sprawie sobie nowej bocznej...

Link to post
Share on other sites

To broń uniwersalna dla oddziałów specjalnych itp, nie od rzeczy ma naboje pośrednie a nie pistoletowe ;)

 

Pośrednie to były, zanim FN nie wypuściło pistoletu Five-seveN. Od tej pory jest to już nabój pistoletowy, a P90 to pistolet maszynowy (był to jeden z powodów stworzenia Five-seveN, gdyż P90 było oficjalnie zaliczane do karabinów).

 

 

EDYCJA. Literówka.

Edited by mrBazyl
Link to post
Share on other sites

IMHO. Wiesz, w moim środowisku mniej/więcej jest tak:

- karabiny (karabinki) - długi/ ew. średni dystans

- pm`y - średni/krótki dystans

- szoty - j.w.

- pistolety - krótki dystans.

 

Wypadało by to jakoś tak podobnie jak w ostrej, nieprawdaż? ;-).

Może dlatego mierzę jakoś innych podobną miarą i spodziewam się, że na długi dystans raczej SR będą używać niż P ;-).

 

EDYTA: Nie patrząc na nabój, P90 to raczej PM i jako taki był projektowany IMHO, choć oficjalnie był klasyfikowany inaczej.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Gdzieś Wolo_ widzisz 120? To do okulisty, a nie w ersoft się bawić (zamierzona wycieczka osobista). Co do chińskich zębatek wytrzymują więcej, stwierdzono kilkukrotnie, byle nie za dużo auto.

 

120 nie widzę, ale skoro uważasz kogoś, kto zakłada 110 za zboczeńca, to jak musisz określać kogoś, kto zakłada sprężynę 120?

 

Ty to taki mały frustrat widzę jesteś. Zawsze musisz mieć ostatnie słowo, nieprawdaż?

Czy to aby nie kryzys wieku średniego? Jak będę się rejestrował u okulisty, to od razu mogę zamówić wizytę dla Ciebie u psychologa.

 

To temat o P90, nie o fpsowych szaleńcach, , nie o broni ostrej- od tego są inne działy i inne wątki. Tam się spełniaj. Jeśli nie masz nic użytecznego do napisania, to nie wystukuj tu swoich filozofii, bo trudno potem w gąszczu bzdetów znaleźć konkretne informacje.

Link to post
Share on other sites

[off_top=ON]

Wiesz co Kolego, dyskusje na temat wieku, frustracji itp. proponuję przenieść na priv.

Lubie mieć ostatnie słowo, szczególnie jak uważam, że w moim mniemaniu mam rację, co wyłuszczyłem nad Twoim postem.

Co do bzdetów, to uważam, że piszesz bzdury czasami jak mało kto tutaj, ale dyskusja na priv ok?

[off_top=OFF]

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

A ja tam sprzedałem g36 i kupiłem p90 i co? muszę kupić coś większego do lasu?;D ;> Ostre p90 też nie jest z założenia do budynku... To broń uniwersalna dla oddziałów specjalnych itp, nie od rzeczy ma naboje pośrednie a nie pistoletowe ;)

Pośrednie to były, zanim FN nie wypuściło pistoletu Five-seveN. Od tej pory jest to już nabój pistoletowy, a P90 to pistolet maszynowy (był to jeden z powodów stworzenia Five-seveN, gdyż P90 było oficjalnie zaliczane do karabinów).

EDYCJA. Literówka.

W sumie, to nabój 5,7 x 28 mm, to taki nabój pośredni, między pośrednim a pistoletowym - czyli hmm... pośrednio-pośredni :wink:

Osobiście też nie widzę sensu wsadzania mocniejszej sprężyny, niż jest do P90. Szkoda, że stockowo nie ma sprężyny M110 - byłaby to idealna replika na teren mieszany - las + budynki.

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Co do wytrzymałości chińskich zębatek to dużo zależny od szczęścia, mam karabin ze sprężyna M140 i stockowe zębatki stalowe od Boyi. Miałem też przypadki że stocki padały. Kwestia trafienia na dobry egzemplarz.

 

Co do tego co jest pistoletem a co karabinem, subkarabinkiem itp.

Z tego co pamiętam to jest to proporcja pomiędzy długością lufy a jej kalibrem. Od pewnego momentu jest to karabin a poniżej już pistolet maszynowy.

 

A tak w ogóle to trochą dziwnie wygląda jak coś co w oryginale jest pistoletem maszynowym strzela jak snajperka. Z drugiej strony jeżeli do m4 dają tłumiki długości prawie całego karabinu to czemu nie zrobić z P90 pistoletu parasnajperskiego.

 

Ogólnie przyjęte są ograniczenia do 350 fps do budynku. Nie wiem jak o się ma do M110 ale jak dla mnie to chyba coś za dużo.

 

PS. W grupie mamy ograniczenie na auto do 400fps. Jeżeli używasz HC to strzelasz tylko na single. Z perspektywy czasu to rozwiązanie zatrzymuje pęd do mocy. Kosiarki tez jakoś nie występują. Jedyny wyjątek to M249 ale to już inna bajka.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

OK panowie, czyli mam rozumieć, że stockowe zębatki wytrzymają sprężynę M120?

Zresztą mam zamiar dać dłuższą preclufę i ukryć ją pod tłumikiem 8)

A trzecia sprawa: u mnie w Cz-wie nie ma zbyt dużo miejscówek do CQB. Koksownia, Cegielnia. Natomiast przy tej drugiej opcji, jaką jest cegielnia, mamy do czynienia z bardzo niemiłym panem każącym płacić 10 zł za wejście na teren cegielni. :killer:

Link to post
Share on other sites

Powtarzam , sprawdzi jak strzela replika potem myśl o tuningu i gdzie nadaj się ta replika , na stoku nie ma większego problemu krótką serią 6-8 BB trafić rynny z 52 m , co dla większość chińczyków jest po za zasięgiem całkowitym a co mowa o strzelaniu celnym .W tym momencie mając M16 z 415 FPS i P90 z 360 na strzelanki biorę P90 , strzela dalej i celniej .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Też tak mam ale bez opasania kolby, za samo oczko złapany na jeden punkt. Zawieszenie nie wiem czyje, bo dostałem używane. Z negatywów, ma jeden zatrzask, który się był rozpiął uprzejmie, jak ja na plecy przerzucałem i Pimpuś zaliczył lot koszący, zakończony podwójnym tullupem połączonym z lądowaniem telemarkiem ;-). Stać się nic nie stało, teraz po prostu bardziej na nie zwracam uwagę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...