Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Doradźcie coś. Chodzi mi o to, że to będzie moja pierwsza replika (spokojnie, od roku się jaram ASG i latam z kilkoma kumplami z pożyczonymi replikami.) więc biorę porządny sprzęt.

Ogólnie to 600 zł + reszta na raty. Dlatego zależy mi żeby wszystko było u Krakmana. No ale jeżeli to naprawdę duża różnica to podrzućcie jakieś linki z zaufanych sklepów. Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

To nie jest tak, że to co zlinkowałeś jest złe. Gumka Guardera jest bardzo dobra, ale Systemy lepsza. Ten akumulator jest ok, ale inne są lepsze. W Twoim budżecie ten wybór jest ok. Dokupioną batkę używaj jako główną, a tą w zestawie jako zapas i będzie cacy.

 

Fajnie, że kupujesz pierwszą replikę. Tej pierwszej się nie zapomina ;]

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to kocham klimaty stalkera, od kilku lat pocinam w każdą część i mogę powiedzieć że znam ją na wylot. Skompletowałem sobie mundur i teraz czas na replikę, no a że w czerwcu kończę 16 lat i będę mógł chodzić na strzelanki to postanowiłem że oszczędzać czas zacząć. Poszperałem trochę na forum i u Krakmanów, no i wyszło mi że ta replika będzie najlepsza.

Później mam zamiar dokupić jeszcze lufę precyzyjną, ale to jak kasa na zbyciu będzie.

Link to post
Share on other sites

Nie masz kasy, więc powiedz mi po co myślisz o tuningu repliki, której jeszcze nie masz??

Proponuję kupić replikę, postrzelać nią na kilku imprezach i dopiero na własnych doświadczeniach stwierdzisz co tak naprawdę warto tuningować.

 

Kupiłem w lipcu CM048A wersję stockową.

Byłem z nią na kilku imprezach, jak narazie nie widzę potrzeby tuningu, może na przyszły sezon coś wymienię, ale na ten moment jak dla początkującego to jest wszystko w jak najlepszym porządku.

 

Mało tego nie wymieniałem nawet batki, staram się o nią dbać, żeby posłużyła mi jak najdłużej. Zdaje sobie z tego sprawę, że prędzej czy później mi padnie, do tej pory nic jej nie dolega i do końca tego sezonu nie planuję zakupu nowej (chyba, że będzie taka potrzeba :D ;) ...odpukać ;)).

 

 

Pzdr

Edited by sasza26
Link to post
Share on other sites
Jeżeli jest to wydatek zbędny to się cieszę

 

Nie wiem czy zbędny czy nie. Jak wspomniałem zacząłem zabawę z ASG kilka miesięcy temu i nie miałem jeszcze okazji strzelać w minusowych temperaturach.

 

Ale zapewne za moment uzyskasz opinię od doświadczonych graczy jak należy przygotować replikę na zimę.

 

BTW

Zerknij w "szukajce" czy nie będzie postów typu "zima".

Edited by sasza26
Link to post
Share on other sites

Ja nie przygotowuję i śmiga, nawet przy -20, a strzelam się często i przez cały rok. Trzeba mieć tylko dobrą baterię, żeby wytrzymała w niskiej temperaturze (najlepiej large, jeśli używasz nimh/nicd). Pamiętaj, że w niskich temperaturach gumka hop up musi się rozgrzać, więc na początku może średnio podkręcać.

Link to post
Share on other sites

Będę coś myślał, w sumie to chciałem wszystko kupić na "huurra!" bo wtedy nie płacę za wysyłkę (1000+ wysyłka free) i wszystko mam od razu. Głównie chodzi mi o baterię w pierwszej kolejności, bo stockowe podobno szybko padają, a w drugiej o gumkę, bo stockowe podobno twardnieją w niskich temperaturach. No ale dobra, poczytam jeszcze opinii ekspertów i wtedy dowiem się co mam kupić.

Dzięki za pomoc. :)

Link to post
Share on other sites

Dobra, dzięki że mi doradzacie, ale tak czy inaczej na zabawę w ASG będę musiał wydać już 1292 zł więc większych wydatków już nie przewiduję.

Mimo to wielkie dzięki za porady.

 

Problem w tym, ze ja mówię o ZMNIEJSZENIU wydatków. Bo zamiast dać 2 stówy za przestarzałe, opasłe nimhy możesz dać 5 dyszek za małego lipo, do tego około 120 za ładowarkę, na którą możesz złożyć się z kolegami, a której i tak potrzebujesz, bo na stockowej zniszczysz każdą baterię bądź przynajmniej zmniejszyl jej pojemność.

Link to post
Share on other sites

Hmm...to dziwne bo ja mam ładowarkę za 8 USD i jakoś daje się ładować. Ładowarki do li-po muszą mieć balanser i tyle. Nie znasz się to nie pisz;p

Ja wyznaję zasadę, że sprzęt kupować trzeba raz, ale porządny. Ładowarka ładowarce nierówna, tak samo balancery. Po traktowaniu swoją ładowarką za 8 USD masz naładowany pakiet, co nie znaczy że masz naładowany dobrze i że po kilkunastu/kilkudziesięciu cyklach będzie nadal trzymał parametry.

 

IMAXy ujdą, ale są to ładowarki z dolnej półki, a ich wadą są właśnie balancery, które nie są szczytem doskonałości.

Akurat w kwestii doboru DOBREJ ładowarki radziłem się osobiście segera, pytałem właśnie o imaxy i inne wynalazki które mi odradził i w końcu wybrałem kombajn Robbe. Także Twoją uwagę dotyczącą nie znania się przekierowuję do segera, co osobiście uważam za po prostu śmieszne.

Link to post
Share on other sites

Yyy...za te Twoje 250zł to ja sobie karton takich ładowarek nakupię i załóż się, że wystarczą mi one na dłużej niż ta Twoja jedna. O dziwo ładowarkę i li-pola mam już chyba z 1,5 roku, przeżyły one kilkadziesiąt cykli ładowania i jakoś nic się im nie stało. Mało tego, batkę sprawdzałem kilka razy i dalej trzyma swoje początkowe parametry! A uwierz mi, że była czasem rozładowywana do granic możliwości. Więc nie zaczynaj proszę tematu o wyższości droższego sprzętu nad tańszym bo to jednak nie jest do końca prawda.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...