Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest gecko123

Witam, chciałbym stuningować CM.40c (model nie ma raczej znaczenia, ten sam GB co w innych cm.4x) tak żeby chodził na M140 na wystarczającym ROFie, jako wsparcie, koło 22-23 rps.

Czy taki set będzie dobry i ilu FPS mogę się spodziewać, chciałbym mieć 460-470 FPS. (zawsze miałem v.2, a podobno na GB v.3 jest zawsze trochę więcej FPS to się pytam ;) )

M130 Guarder

Bore Up Guarder

Tłok SHS z wszystkimi metalowymi zębami

Prowadnia sprężyny SHS

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lesio może inaczej :) Pokrywa odpada jak się za bardzo nim telepnie :P Boję się go nosić na plecach żebym nie miał niespodzianki :P

 

Więc albo pokrywa nie włazi pod podstawę szczerbiny, albo nie włazi między korpus. No i dziwne, że zamek Ci jej nie trzyma. Mimo wszystko - gdybyś dobrze ją zatrzaskiwał i odpowiednio odgiął, to by się trzymała. :P Na 9 Cym, które miałem, tylko jedna nie miała tego od nowości - Twoja. :D i zawsze sprawę załatwić się dało lekkim równomiernym odgięciem pokrywy zamkowej.

Link to post
Share on other sites

Pomóżcie!

Nie wiem, jak zdjąć ten głupi selektor. Męczy mnie to od dłuższego czasu. Wszyscy doradzają mi, bym zrobił tak, jak w starszych wersjach cymy (042 chociażby), a w moim 048M to niemożliwe (selektor jest trzymany przez taką blaszkę, nie do podważenia). Proszę o dokładny opis.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

gumka czarna guardera - aktualnie mam w swoim maleństwie i nie zamierzam jej wymieniać.GB na stock nie wiem ile wytrzyma. Zaraz po zakupie dostał m150 guardera i wytrzymał na niej 40 tysięcy kul, po czym stwierdziłem potrzebę ROFa i zostało parę części wymienionych.Po 30k kulek na m150 GB oraz wnętrzności prezentowały się następująco: http://picasaweb.google.com/zwierzu93/NowyFolder5#

 

Pozwoliłem sobie zacytować :)

Umnie też licznik kulek na sp150 rośnie a gb bez zmian wizualnych :D

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj odebrałem swojego CM048.M, kupiłem używaną 4 miesieczna, uzywaną do strzelania do puszek(nie była na zadnej strzelance), gwarancja u krakmanów, co mi pasuje bo spod krakowa jestem.

W replice została zmieniona bateria na firefox 1500, a sam myślę o zmianie lufy wew i gumki hop-up.

Przeglądnąłem cały temat i najpopularniejsze wydają się być lufa i gumka systema, ale u krakmana ich niestety nie ma.

znalazłem za to w sieci sklep gdzie sprzedaja precki systemy po 139zł jednakże obecnie brak luf 455mm, ale są 469mm czy taka lufa by pasowała? i czy gdybym zaniosł replike i czesci kupione w innym sklepie do krakmana to mogłbym liczyc na to, że wymienią mi te części(nie za darmo ofc)?

 

Myślałem też nad kupnem takich magazynków http://azteko.pl/cyma-magazynek-midcap-ak-metalowy-150-kulek-p-940.html , czy to dobry wybór?

 

dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam

 

Dzisiaj odebrałem swojego CM048.M, kupiłem używaną 4 miesieczna, uzywaną do strzelania do puszek(nie była na zadnej strzelance), gwarancja u krakmanów, co mi pasuje bo spod krakowa jestem.

W replice została zmieniona bateria na firefox 1500, a sam myślę o zmianie lufy wew i gumki hop-up.

Przeglądnąłem cały temat i najpopularniejsze wydają się być lufa i gumka systema, ale u krakmana ich niestety nie ma.

znalazłem za to w sieci sklep gdzie sprzedaja precki systemy po 139zł jednakże obecnie brak luf 455mm, ale są 469mm czy taka lufa by pasowała? i czy gdybym zaniosł replike i czesci kupione w innym sklepie do krakmana to mogłbym liczyc na to, że wymienią mi te części(nie za darmo ofc)?

 

Myślałem też nad kupnem takich magazynków http://azteko.pl/cyma-magazynek-midcap-ak-metalowy-150-kulek-p-940.html , czy to dobry wybór?

 

dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

469 mm będzie minimalnie dłuższa (o 14 mm :biggrin: ) - czyli i tak schowa się w osłabiaczu podrzutu.

Krakmani parają się również serwisem więc powinni Ci bez problemu wymienić rzeczone elementy - ale poszukaj w swoim środowisku jakiejś złotej rączki :icon_biggrin:

Co do magów - mam na stanie 4 midy Cymy i jak na razie wszystkie działają bez zarzutów.

W każdym bądź razie dużo lepiej niż SRC (mam jeden egzemplarz i możliwe że źle trafiłem)

Link to post
Share on other sites

Dodamy tylko, że stalowe magi są mało koszerne - są do AK 47, który był na 7.62, a AK 74 (czyli CM 048) to 5.56.

 

Taka mała uwaga rusofila. :cool:

 

Mam plastikowego mida SRC i działa super. Polecam też midy produkcji MAG, wiele osób je ma i chwali.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Mam taką sprawę, szczęśliwie posiadam Cyme 40C . Ma już w sumie 3 lata, wiele przeszła itd. Z racji idącej choinki pomyślałem jakoś ja stuningować, nie mam pomysłu czy wsadzić mu li-po (ale do tego musiał bym i ładowarkę nową brać), mosfeta, może nową preckę (teraz ma systeme 6,04, gumke też systemy) albo innego boreupa. Obecnie ma ok 440fpsow. Fundusz jaki przewiduje to do 400. Ewentualnie jakaś zaufana klamka..

Słucham pomysłów jak ktoś taki ma.

Edited by Jey85
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...