Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 1 month later...

A bateria gdzie siedzi w tej replice - w kolbie czy pod deklem? Jakiego kształtu szukać: stick, "klocek"?

 

I czy można teraz gdzieś dostać drewna od ostrego? Słyszałem, że ostatnio z tym problemy. Kiedyś podobno można było bez problemu dorwać za śmieszne pieniądze. Czemu teraz taka posucha?

Link to post
Share on other sites

No własnie nie jestem pewien odnośnie montażu górnej części.

 

Jak replika jest w stocku, to z przodu ma drewniane chwyty. Górny jest połączony z kawałkiem rury gazowej czy to po prostu osobny klocek drewna? Jeśli to pierwsze i wsadziłbym np. taką szynę jak podałeś w linku, nie będzie rurze gazowej brakować jakiegoś kawałka? Wyglądałoby to idiotycznie z tak "przeciętą".

Link to post
Share on other sites

W stockowej replice kable są w kolbie. Stoi coś na przeszkodzie by przenieść je pod dekiel? Wydaje mi się, że tak byłoby znacznie wygodniej, zamiast za każdym razem bawić się w przykręcanie stopki kolby. Musiałbym wtedy odczepiać gearbox od całego body czy da się to jakoś obejść?

Link to post
Share on other sites

A jeszcze jedno. Jest jakaś sensowna alternatywa dla chwytu pistoletowego? Ten stockowy brązowy jest... nudnawy.

 

Kupiłem ten http://asg.warszawa.pl/p,p-j-chwyt-pistoletowy-do-ak-czarny-tactical,7078.html jednak okazał się za mały z cały 1cm i silnik zwyczajnie się nie mieści.

Wiem też o istnieniu tego a'la M249 http://www.taiwangun.com/chwyt-pistoletowy-do-ak-p-j ale ten z kolei mi się nie podoba.

 

Są jeszcze jakieś godne uwagi?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam

Tyle stron wątku, wiele przemyśleń, trochę doświadczeń z innymi replikami i chyba się zdecydowałem na cm.048M

Mam tylko kilka pytań:

-zasięg skuteczny 60+ będzie?

-czy mocowanie szyny ris od boku body siedzi jakoś stabilnie

-czy warto montować mosfet z aktywnym hamulcem

-jak montaż sprężyny 130 wpłynie na zasięg

-co ew. można zmienić by zwiększyć zasięg

z innej beczki - używał ktoś magazynka elektrycznego do AK?

 

Zależy mi na replice o stosunkowo dużym zasięgu i w miare mocy.

Link to post
Share on other sites

Tyle się naczytałeś, tyle masz doświadczeń z replikami, a zadajesz pytania jak byś pierwszy raz miał replikę w rękach i nie znał kompletnie jej zasady działania.

Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie jak i w temacie o tuningu tej repliki. Ten temat nie służy tuningowi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hej :)

Wracam do airsoftu, staram się 'odświeżyć' moje CM.040, tak to wygląda:

-bore up do AK ProTech

-gumka zielona g&g

-sp120 guarder

 

Kolega (bo u niego jest replika) mówi mi, że dość głośno zębatki chodzą, więc to albo ich wina albo podkładkowania więc zastanawiam się czy jest sens wymieniać te zębatki na SHSy 100:200 helikalne ?

Zasilane to wszystko będzie albo 11.1v turnigy lub stickiem 9.6v king arms. Jakiekolwiek propozycje ?Można np. wywalić borka, wziąć zębatki i lipola..

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...