Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

Witam!

Po roku uzytkowania stockowego akm'a postanowilem go troche zmodyfikowac. Jako ze nie mam umiejetnosci technicznych chcialbym zlecic je komus kto sie na tym zna. Chcialbym wlozyc do niego:

- preclufe jbu 455mm 6.01

- gumke systema energy

- zestaw bore up od protech'a

-sprezyne guarder sp140 (nie uzywam ognia ciaglego, moze sp 150?)

Oraz ewentualnie tlok shs z metalowymi zebami w liczbie 15 I prowadnice sprezyny lozyskowana.

I do tego oczywiscie smarowanie, jakis teflon fix.

 

Jestem otwarty na modyfikacje mojego zestawu.

Jesli kogos znacie z okolicy Krakowa/Alwerni/Chrzanowa albo sami dalibyscie z tym rade to bardzo prosze o kontakt I/lub wypowiadanie sie w temacie.

 

Pozdrawiam I z gory dziekuje za pomoc. Blazej

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

O ile się nie mylę, to AKM ma kaliber 7,62x39 więc co robi tutaj to pytanie?

 

Jeśli już z jakiegoś powodu pchasz "niezgodne" magazynki,

szukaj takich, które są rozbieralne, by wyjąć z nich wkłady.

Co do producenta to się nie wypowiem, jednak w przypadku każdego

będziesz musiał piłować.

Link to post
Share on other sites

założenia znam, bo już 2 magi przerobiłem :) Wkłady, które pasują robią: G&P, VFC, SRC, Element, PJ. Tylko czy ktoś wie, gdzie je można dorwać? W dużych sklepach nie widziałem od dawna, ale może ktoś ma namiary na inne, mniejsze, które jeszcze takie cuda magazynują?

Link to post
Share on other sites

Mój GB z CM.040 po 35k kulek śmiga idealnie - stock. Zmieniłem kabelki na mosfet Shark i jest to teraz mój zapasowy GB, który wiem, że będzie śmigał idealnie choćby nie wiem co :)

 

Zmieniłem go na kompletny GB KA M150 ze względu na to, że na milsimach jednak zasięg się liczy bardzo, ale i tak zawsze mam gow plecaku jeśli KA by padł. Cymowego nic nie ruszy :D

Link to post
Share on other sites

Boyi się pogorszyło. To nie są te same kałasze co 2 lata temu, musicie mieć to na uwadze. Jakość jest gorsza, jednak i tak lepsza niż w cymie. Szczególnie jakość "znalu" jest lepsza w boyi. Co do gearboxa to obecnie cyma ma lepszy silnik, reszta to samo. Możesz zapytać w Taiwangun czy będą jeszcze mieli rk08s- kosztował 700zł.

 

Gumka na start to dobry pomysł. Polecam tobie zieloną G&G. Wymiana jest tak prosta, że lepiej to zrobić samemu, przynajmniej wiesz, że na pewno masz zamontowaną gumkę którą kupiłeś.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Ta Own, fajnie że Boyi robi lepsze kałachy, tylko nie robi AKM, albo bierzesz AKMS (90% magazynków na rynku nie podchodzi, hahahahaha, świetny żart) albo musisz rzeźbić na własną rękę składaka, na co nie każdy ma środki finansowe, umiejętności i czas.

Link to post
Share on other sites

Z rk15 chyba nie problem zrobić(chyba, że bawimy się w oznaczenia)? Wystarczy wymienić kolbę. Co nie jest naprawdę trudne, do tego Rk 15 ma stalowe obsady i części na lufie. Cyma tego nie ma. Podsumowując taniej z rk15 zrobić stalowego AKM niż z cymy. W cymie musisz wymienić wszystko, nawet body się nie nadaje.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Niczego nie nitujesz niczego nie kupujesz. Czy jak przerabiasz VFC - AIMS to musisz coś nitować? NIC, to samo jest tutaj. Odkręcasz jedną śrubę na płaski grot i wyjmujesz kolbę. Jak nie chcesz mieć baterii w kolbie to wystarczy, że ją przytniesz odpowiednio.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem w stanie przeczytać 115 stron tematu, więc nie krzyczcie, że bylo, ale mam pytanie techniczne: Czy niekombinowany gearbox Cymy 0.48 wytrzyma długo na baterii Li-Po 11,1V? Wsadziłem dzis taka batkę, bo się tanio trafiła i ROF jest przerażający wręcz. Nie zuzyje się zbyt szybko, nie rozleci się? Mało strzelam i raczej pojedynczym ogniem, od czasu do czasu krótka seria. Zostawić i się nie martwić, czy wrócić do 7,4V?

Edited by Korba
Link to post
Share on other sites

Korba, po prawej na dole masz pole "przeszukaj temat", to tak na przyszłość. Wpisując tam 11,1 dostałem takie (między innymi) wyniki:

http://forum.wmasg.pl/topic/59635-oficjalny-akm-cm048m-cyma/page__st__1440?do=findComment&comment=1372383

http://forum.wmasg.pl/topic/59635-oficjalny-akm-cm048m-cyma/page__st__1320?do=findComment&comment=1321099

do dalszego polowania zachęcam sam ;), natomiast wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że replika powinna dać radę.

Link to post
Share on other sites

Dzieki kolego. Uspokoiles mnie i posty w linkach ktore podales rowniez. Ja juz starszy czlek jestem (co widac w avatarze) i nie wszystko ogarniam, jak szukac, gdzie szukac, hehe ;)

A duuuzo czasu i kosztow poswiecilem na dopieszczanie mojej repliki. Jednak gearboxa nie ruszalem, gdyz nie osiagi sa dla mnie priorytetem. I dlatego przerazil mnie rof na 11,1V, bo "na oko" strzela ze 2 razy szybciej, niz na 7,4V.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...