Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Masada [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Emkowe magi ładnie pasują i podają. Zaskoczyła mnie dobra jakość malowania części metalowych/aluminiowych. O ile SCAR wygląda wręcz paskudnie to masada bardzo ładnie się komponuje. Jedynie moc bardzo ujarzmiona, zasięg wyraźnie mniejszy niż w SCAR. Szkoda też że nie dorzucili choć jednej szynki ris na front-grip. Gumka prawie na pewno do wymiany. Ogólnie robi dobre wrażenie, regulacja rączki ... wielostopniowa. Co prawda można ją wyciągnąć ale już nie wepchnąć więc chyba tak miało być. Co do selektora idzie się przyzwyczaić... podobnie jak do tego w SCAR.

 

Komora wygląda bardzo kosmicznie... regulacje pozostawię bez komentarza, paznokcie d.. wzięli. Widać kulki czekające na wystrzelenie. Szkoda że nie zastosowano klasycznej komory od emki... było by mniej problemów z częściami. Szkoda też że replika ma tylko 340fps, mogli by podciągnąć do tych 370-390 jak w innych nowo powstałych chińskich replikach. Co do celności... nie jest zbyt rewelacyjna. Mój P90 strzela dalej i strzela celniej a jest prawie stockowy.

Ogólnie to bardzo sympatyczna replika ale najlepiej nadaje się jako baza wyjściowa do tuningu. Trochę szkoda że cena jest dość wysoka ale... kryzys.

 

PS. Jak by skrócić lufę to by była idealna do budynków bez żadnych zmian. Nawet bez skracania też jest prawie idealna do budynków.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites
Szkoda też że replika ma tylko 340fps, mogli by podciągnąć do tych 370-390 jak w innych nowo powstałych chińskich replikach.

 

Hmm dziwi mnie takie podejście. W swoim M4 mam 330 i nie narzekam. Może wystarczy pomyśleć nad nową gumą, prec rurą i sprawa się wyprostuje?

Link to post
Share on other sites

Hmm dziwi mnie takie podejście. W swoim M4 mam 330 i nie narzekam. Może wystarczy pomyśleć nad nową gumą, prec rurą i sprawa się wyprostuje?

 

Mam nadzieję że masz rację. Jak tylko coś się nadarzy to postaram się sprawdzić.

Ale to trochę irytujące jak gostek z PM ma cie na widelcu a ty możesz mu jedynie pomachać czerwoną chusteczką.

Niby wiem że da się to poprawić ale P90 ma o połowę mniejszą lufę o cenie nie wspomnę. Jedno i drugie jest made in china, jedno i drugie to stock :)

Wstawię preckę z systemą i pewnie będzie lepiej... ale niedosyt pozostaje.

Możliwe że moc wynika z przepisów obowiązujących na runku dystrybutora.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Ja tam nie wiem, dla mnie wszystkie PMy i karabinki powinny mieć moc do okolic 350 fpsów wtedy sens miałoby posiadanie rkmów i snajperek ;)

 

Ograniczeń na rynku producenta raczej bym się nie spodziewał. Poprostu trza wymienić co nieco i będzie OK

Link to post
Share on other sites

RKM to w zasadzie ściana kompozytu. Różnica po miedzy PM a karabinem to jak po miedzy 350 a 400 fps... kilka metrów. Ale zawsze lepiej żeby tych metrów nie brakowało zwłaszcza jak się ma teren o dość dużych wolnych przestrzeniach.

 

Wymieniłem gumkę ale aura nie pozwoliła sprawdzić jaki to dało efekt. Stockowa gumka to dość twardy ... bax.

Link to post
Share on other sites

Rozebrałem dziś cały karabin łącznie z gearboxem i poszperałem w swoich gratach w celu znalezienia mocniejszej sprężyny. Przy okazji zmieniłem tez prowadnicę sprężyny na taka ze stalowa wkładką.

Dokonałem stosownych uszczelnień i teraz mogę powiedzieć że zasięg mnie satysfakcjonuje. Nie odnotowałem też większego spadku rof.

Dla rozbierających gearbox... aby go wyjąć należy odkręcić lewy selektor i przekręcić go poniżej zera, zębaki wchodzą na martwe pole i po wyjęciu zatrzasku magazynka (jest odkręcany z prawej strony po odciągnięciu maksymalnie w dół zwalniacza zamka i wciśnięciu z lewej na maxa). Zębatki selektora są łączone na wcisk. Nie wiem czy to tylko mój przypadek ale gearbox nie był przykręcony do body od spodu. W emce zazwyczaj tak się mocuje chwyt pistoletowy.

Ogólnie jak już się wie jak to replikę bardzo przyjemnie się rozbiera. Wszystko ładnie pasuje i nie trzeba niczego wpasowywać siłowo.

 

PS. Do rozebrania repliki przyczyniły się doświadczenia z niedzielnej strzelanki... 340fps w otwartym terenie wieje masochizmem. Nie ma szans z replikami III generacji o kałachu cymy nie wspomnę (CM.039C).

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Górny korpus jest metalowy? Szyna także?

 

Dolne body to jak w oryginalnym prototypie plastik, górna część to chyba aluminium czy coś podobnego, jednolita część łącznie z risem. Wszystko bardzo dobrze spasowane. Piny są jednakowe i pozwalają na bardzo sprawne rozbieranie repliki (za pomocą młotka i śrubokręta, ręcznie tego się nie wyjmie).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

http://img407.imageshack.us/my.php?image=95536532.jpg

 

Po rozmontowaniu pneumatyki, nawet dość szybkie dostanie się do komory hopka tylko szkoda że jest dwu dzielna.

 

http://img528.imageshack.us/my.php?image=zdjcia0020e.jpg

 

Zespół lufy, komory i gumki (ją od razu zalecam wywalić, kawałek gumy z dętki rowerowej

 

Zastanawiałem się czy nie da rady zamontować komory jednoczęściowej:

 

http://img139.imageshack.us/my.php?image=zdjcia0022.jpg

 

Tak obrazowo pneumatyka, uważam że 300 fps wystarcza do CQB a nie widzę sensu do biegania z tym po lesie. Ja gumiacza wymieniłem na guardera i jest lepiej chociaż komora stockowa zostawia wiele do życzenia. Dysza jest za duża jak tam ktoś powiedział ale myślę że na stocku długo pociągnie. Silnik wymieniłem na neodymowy i na batce 8.4 1100 ładnie śmiga. Jak dla mnie fajna giwera, na czasie coś pogrzebię w GB i zobaczę co w środku.

Link to post
Share on other sites

Dostanie się do komory HU to wybicie jednego pina, zdjęcie front gripa i przekręcenie mocowania lufy...

Co do mocy jak pisałem wyżej stock bardzo dobry do budynków. Do lasu to już troszkę masochizmem podchodzi. Po wymianie sprężyny na mocniejszą i kilku innych części śmiga bezproblemowo, długość to klasyczna M4 więc nie skazywał bym jej tylko na budynki. Bardzo dobrze się można z nią składać, rozmiary nie utrudniają poruszania się a długość lufy (stockowa) pozwala na w miarę precyzyjne strzelanie. Używam zestawu low-capów i bardzo sobie cenie sposób zwalniania magazynka, dużo lepszy niż w SCAR, tak samo jak selektor który również jest poręczniejszy niż ten ze SCAR'a.

Link to post
Share on other sites

Co do selektora to nie za bardzo, jak jest ustawiony na auto to są problemy ze zwolnieniem magazynka. Jak wspomniałem o silniku to tak naprawdę jest bardzo kiepskiej jakości. Nie warto go trzymać lepiej sprzedać.

 

Silnik w porównaniu do innych jest krótszy o ok. 2 mm co wpływa na jego ustawienie. Żeby było całkiem przyjemnie przełożyłem sprężynę z oryginału i praktycznie odkręciłem pokrywę silnikową.

Edited by Walker86
Link to post
Share on other sites

... Silnik w porównaniu do innych jest krótszy o ok. 2 mm co wpływa na jego ustawienie. Żeby było całkiem przyjemnie przełożyłem sprężynę z oryginału i praktycznie odkręciłem pokrywę silnikową.

 

Co do silnika to wstawiłem wzmocnioną PJ bez żadnego problemu (przełożony ze SCAR'a). Zmieniałem dla tego że nie chcę wstawiać potężnej baterii a na tym silniczku spokojnie chodzi na 8,4v 1100mAh.

 

Kolimatorek pomimo niezbyt chlubnego wykonania działa bezproblemowo i jest bardzo bardzo wygodny (o ile nie stoi się pod światło), dodatkowo można go używać jako lusterka wstecznego... też spisuje się znakomicie. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...