Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

Jakoś nie uważam, że to co napisałem jest jakiś wstydliwe czy zboczone.

No to jest raczej oczywiste: w końcu gdybyś tak uważał, to byś tego nie napisał. Chodzi raczej o to, że po co o tak specyficzny i trafiający do bardzo małego grona odbiorców produkt pytać na forum i proponować wprowadzenie go do oferty? Masz jakieś widzimisię, to piszesz do producenta czy coś takiego zrobi i wsio. Najgorsze jest to, że gdy pisze się o takich nietypowych projektach w tym temacie, jest to czasami odbierane jako kpina, która także się tutaj pojawiała. Przez to możesz nie zostać odebrany należycie poważnie - przy bezpośrednim zapytaniu firmy na pewno tak nie będzie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to jest raczej oczywiste: w końcu gdybyś tak uważał, to byś tego nie napisał. Chodzi raczej o to, że po co o tak specyficzny i trafiający do bardzo małego grona odbiorców produkt pytać na forum i proponować wprowadzenie go do oferty? Masz jakieś widzimisię, to piszesz do producenta czy coś takiego zrobi i wsio. Najgorsze jest to, że gdy pisze się o takich nietypowych projektach w tym temacie, jest to czasami odbierane jako kpina, która także się tutaj pojawiała. Przez to możesz nie zostać odebrany należycie poważnie - przy bezpośrednim zapytaniu firmy na pewno tak nie będzie.

 

 

Może i jest w tym trochę racji.....

 

A tak poza tym zamówienie poszło ;)

Edited by Jade
Link to post
Share on other sites

A może zamiast fetyszystycznych uszów ktoś poprze mój apel "o wprowadzenie do oferty Rogatywek Polowych". Rogatywka czyli Polska Czapka Narodowa (jakby ktoś zapomniał) w wersji polowej była nawet w LWP a teraz posucha. Skoro marpaciątka wożą się w osmiokątnych "marineskach" to nam jako narodowi z 4,5-krotnie dłuższą historią też należy się taka czapka od porządnego producenta.

 

http://miwomilitary.pl/ims/dd84dfeac87ce0bc21fbc13639809a19B

 

Nie mam Edyty.

 

http://rogatywka.pl/

Link to post
Share on other sites

No tak, tylko, że ratownik podobnie jak czołgista musi czasem "rzucić brązem o porcelanę", a w przypadku tego kombinezonu musi go w całości opuścić do kostek. Klapa usprawniłaby tą jakże ważną dla ludzkiego organizmu czynność.

 

:icon_biggrin: Już widzę jak jeden ratownik drugiemu dla żartu rozpina klapkę na tyłku i mówi: a teraz sam sobie zapnij...jak jesteś taki zdolny. Jak chłopaki nie mają wezwania to czasami im się nudzi i robią głupoty. :icon_biggrin:

 

O ja ślepa k.. koszyczka zapomniałam.. to z takiej bajki..( nie zauważyłem odpowiedzi, sorki) już wysyłam Jacko do poprawki plus parę drobiazgów zamówię.

Pytanie o pas trzypunktowy. Użytkuje od dwóch lat ze zmiennym powodzeniem dwa takie pasy. Da radę zrobić dłuższy pasek do mocowania na kolbie, bo ledwo mi starcza żeby kolbę opasać? Plus jakaś poduszka na ramię, żeby mniej się karabin wrzynał, bo pasek delikatny i lubi się skręcać. Mógłby się też łatwiej wypinać, nasze przepisy każą odpinać pas z broni(nie repliki!) na strzelnicy, np przód na klamrę zamiast sznurka.

 

Da radę, ale cena znowu podniesie się o parę złoty i klienci się zdenerwują. Jak się nas indywidualnie prosi o takie zmiany to nie odmawiamy.

 

Ot, taka pytanio-sugestia - czy MIWO przewiduje wprowadzenie produktów dla psów (szelki itp)? W końcu trochę ich jest w służbach.

 

Szyliśmy już całkiem sporo różnych rzeczy dla psów i ich opiekunów, ale zawsze na zamówienie od konkretnej instytucji lub organizacji. Mamy blisko mnóstwo ośrodków szkolenia psów, ale sami się na tym nie znamy a każdy "psiarz" mówi co innego.

 

A może zamiast fetyszystycznych uszów ktoś poprze mój apel "o wprowadzenie do oferty Rogatywek Polowych". Rogatywka czyli Polska Czapka Narodowa (jakby ktoś zapomniał) w wersji polowej była nawet w LWP a teraz posucha. Skoro marpaciątka wożą się w osmiokątnych "marineskach" to nam jako narodowi z 4,5-krotnie dłuższą historią też należy się taka czapka od porządnego producenta.

 

http://miwomilitary.pl/ims/dd84dfeac87ce0bc21fbc13639809a19B

 

Nie mam Edyty.

 

http://rogatywka.pl/

Mamy dwa rodzaje rogatywek: taka bardziej na "baczność" i taka całkiem na "spocznij", ale nam pani konstruktor od czapek wyjechała za granicę pilnować koreańskiej firmy produkującej odzież dla pewnej znanej marki francuskiej, a bez niej ani rusz więc czekamy na powrót. Zrobienie szablonów dla jednego rozmiaru to nie problem ale wystopniowanie go w zależności od obwodu głowy to już problem a w przypadku nakryć głowy niewielu jest dobrych fachowców.

 

Jarosław nasz ukończył pracę nad dzianiną termoaktywną w polskiej panterze leśnej wz. 93. W tym tygodniu w ofercie znajdą się koszulki.

 

Pan konstruktor Ireneusz zwany sgt Gadget wrócił z zagranicy i właśnie rozpoczął pracę nad nowym systemem oporządzenia bazującego na szelkach JACKO PLUS, pasie taktycznym, plecaku SALUS, plate carrierze TERMIT, panelu piersiowym dowódcy (jeszcze nie ma w ofercie, ale już jest gotowy) i kilku drobnych elementach łączących to wszystko w kompatybilną i zamienną całość.

 

Skończył się u nas "sezon ogórkowy" i znowu mamy roboty po pachy.

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

:icon_biggrin: Już widzę jak jeden ratownik drugiemu dla żartu rozpina klapkę na tyłku i mówi: a teraz sam sobie zapnij...jak jesteś taki zdolny. Jak chłopaki nie mają wezwania to czasami im się nudzi i robią głupoty. :icon_biggrin:

Doprawdy, powalający argument.

Ja z kolei słyszałem, że w pewnej jednostce, po wprowadzeniu kamizelek z systemem QR, "żartem koszarowym" było rozpinanie koledze kamizelki przez pociągnięcie za uchwyt. Czy to jest argument za rezygnacją z systemu QR, bo paru inteligentów wykorzystuje go do głupawej zabawy?

Link to post
Share on other sites

Bawię się PC termitem wz.93 - chwilowo brak sapi, więc dla poglądu włożyłem twarde 1,5 cm okładki na dokumenty, cud miód i orzeszki.

Z ciekawostek - środkowa przegródka w środku, tam gdzie nikt nigdy nie zagląda jest zrobiona w kamuflarzu DPM ; ) Chyba macie braki na cordurze wz93 ;D

 

 

Pan konstruktor Ireneusz zwany sgt Gadget wrócił z zagranicy i właśnie rozpoczął pracę nad nowym systemem oporządzenia bazującego na szelkach JACKO PLUS, pasie taktycznym, plecaku SALUS, plate carrierze TERMIT, panelu piersiowym dowódcy (jeszcze nie ma w ofercie, ale już jest gotowy) i kilku drobnych elementach łączących to wszystko w kompatybilną i zamienną całość.

 

Skończył się u nas "sezon ogórkowy" i znowu mamy roboty po pachy.

 

czekam niecierpliwie (:

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Doprawdy, powalający argument.

Ja z kolei słyszałem, że w pewnej jednostce, po wprowadzeniu kamizelek z systemem QR, "żartem koszarowym" było rozpinanie koledze kamizelki przez pociągnięcie za uchwyt. Czy to jest argument za rezygnacją z systemu QR, bo paru inteligentów wykorzystuje go do głupawej zabawy?

 

Królik, dla Ciebie jestem gotowa uszyć kombinezon z klapką na pupie (a co mi szkodzi :icon_razz2: ), bo ratownicy medyczni dotychczas nie zgłaszali takiej potrzeby.

 

Z ciekawostek - środkowa przegródka w środku, tam gdzie nikt nigdy nie zagląda jest zrobiona w kamuflarzu DPM ; ) Chyba macie braki na cordurze wz93 ;D

 

Nie, ale cordura w DPM jest dużo tańsza od cordury w panterze leśnej wz. 93, a wewnętrznej kieszeni na płytę nie widać od zewnątrz więc nikomu to nie przeszkadza.

 

Witam Pania Renate, ja z pytaniem, czy MIWO ma w planach stworzenie materialu w kamo typu srebrny lisc, uzywane w Rosji

 

Nie mamy takich planów. Jedyną tkaniną jak powstała na życzenie MIWO Lubliniec jest amerykańska cordura w polskim leśnym kamuflażu.

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Królik, dla Ciebie jestem gotowa uszyć kombinezon z klapką na pupie (a co mi szkodzi :icon_razz2: ), bo ratownicy medyczni dotychczas nie zgłaszali takiej potrzeby.

Problem w tym, że czerwony kombinezon nie jest mi do niczego potrzebny...

Link to post
Share on other sites

:icon_biggrin: Możemy uszyć taki w kamuflażu z klapką na pupie, żaden problem... Gdyby ktokolwiek kiedykolwiek poprosił o kombinezon z klapka na pupie to też mu uszyjemy :icon_biggrin:

Szyjemy gorsety, mini spódniczki, psie uszy na pokrowcu na hełm..... a klapki na pupie byśmy nie uszyli !... uszyjemy. :icon_biggrin:

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Pani Renato, Panowie,

rozmyślam nad budową pierwszej linii pod holenderską kamizelkę modułową. Na pasie przede wszystkim apteczka, boczna i magazynek, oraz podwójna ładownica do mki (względnie dodatkowo worek na odzysk).

 

Reszta - czyli cała masa ładownic i ze dwa pouche na kamizelke, plus rzecz jasna dostęp do wody.

 

Wytypowałem pas PT-2 lub PT-3. Czy PT-2 wystarczy na takie zapotrzebowanie, czy też lepiej sięgnąć jednak po jedną linię taśm więcej na rzecz PT-3?

 

Mam tez problem z wytypowaniem szelek - z jednej strony lepsze byłyby "szelki 1-linii", które idealnie chowałyby się pod kamizelką, z drugiej kuszą mnie jednak "szelki uniwersalne" - w razie małego zapotrzebowania na spej mogłyby stanowić samodzielne oporządzenie. Zastanawiam się jednak jakby współpracowały ze stosunkowo pełną kamizelką.

 

Aha, być może jest to ważne: nie noszę balistyki - ani udawanj, ani tym bardziej prawdziwej.

 

Mógłbym prosić o poradę w tej materii?

Link to post
Share on other sites

Pani Renato, Panowie,

rozmyślam nad budową pierwszej linii pod holenderską kamizelkę modułową. Na pasie przede wszystkim apteczka, boczna i magazynek, oraz podwójna ładownica do mki (względnie dodatkowo worek na odzysk).

 

Reszta - czyli cała masa ładownic i ze dwa pouche na kamizelke, plus rzecz jasna dostęp do wody.

 

Wytypowałem pas PT-2 lub PT-3. Czy PT-2 wystarczy na takie zapotrzebowanie, czy też lepiej sięgnąć jednak po jedną linię taśm więcej na rzecz PT-3?

 

Mam tez problem z wytypowaniem szelek - z jednej strony lepsze byłyby "szelki 1-linii", które idealnie chowałyby się pod kamizelką, z drugiej kuszą mnie jednak "szelki uniwersalne" - w razie małego zapotrzebowania na spej mogłyby stanowić samodzielne oporządzenie. Zastanawiam się jednak jakby współpracowały ze stosunkowo pełną kamizelką.

 

Aha, być może jest to ważne: nie noszę balistyki - ani udawanj, ani tym bardziej prawdziwej.

 

Mógłbym prosić o poradę w tej materii?

 

Chłopaki powiedzieli: "PT-3". Oni wszyscy noszą PT-3.

 

Z szelkami to kazali mi dla Pana uszyć szelki modułowe, ale z włożoną do wewnątrz cienką pianka 3 mm (będą plaskate jak szelki JACKO). Może być?

Link to post
Share on other sites

Skoro opinie o produktach, to napiszę o spodniach. W 2009 roku kupiłem komplet: spodnie K-08 i bluza US-2008. Wszystko w kolorze czarnym. Spodnie użytkowane są bardzo intensywnie, w różnych warunkach terenowych i pogodowych. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i szczerze mogę je polecić.

 

Na plus: bardzo wytrzymały materiał, kolor, który się nie spiera łatwo (dla porównania mam bluzę, którą używam o wiele rzadziej), ergonomiczny krój, pojemne kieszenie, materiał jest na tyle gęsto tkany, że przez pierwszy rok (dopóki się nie starł trochę) komary nie były w stanie się przez niego przebić, do spodni można założyć nawet bardzo szeroki i gruby pas - szlufki są odpowiednio długie.

 

Na minus: nici - po miesiącu zgubiłem guziki od tylnych kieszeni, po sprawdzeniu reszty guzików okazało się, że wszystkie się odpruwają w mniejszym lub większym stopniu i wymagają "samodzielnego montażu", po roku użytkowania rozpruły się nici w kroku, po następnym miesiącu rozpruła się kieszeń udowa - w tej chwili większość szwów wzmocniłem we własnym zakresie mocniejszą nicią. Kolejnym mankamentem jest "świecenie" materiału, który jest przetarty. Jeszcze jeden minusik za taśmy zwężające w nogawkach i pasie - są BARDZO słabe i niemal od razu się przetarły.

 

Gdy będę kupował następne spodnie - zamówię znowu w Lublińcu, ale tym razem od razu po wyjęciu z paczki odpruję i przyszyję guziki po swojemu :icon_biggrin: (biegam teraz bez guzików w tylnych kieszeniach i jest to kłopot). Tak wygodnie dawno misie nie chodziło, a przy tej intensywności użytkowania spodnie Helikona rozeszły się jak szmata po roku.

 

PS. dobrym pomysłem byłoby dodawanie do każdej sztuki zapasowego guzika czy dwóch, wtedy nawet w przypadku zgubienia mamy od razu czym zastąpić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...