Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

Dobrze Pani Renato, tylko wcześniej pojawiała (a dokładnie tydzień) pojawiło sie info, że nowe mundury wraz z wieloma innymi produktami w MC pojawią się na stronie w ofercie - a jest tylko ich część. Gdyby nie taka informacja to bym rozumial, że są jeszcze fazy przygotowawcze do sprzedaży w detalu i cene trudno jeszcze określić

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

P.S. ten multicam na załączonej fotce ni cholerę mi przypomina multicama - jakiś dziwny i ciemny, ale być może wina fotki. Swoją drogą widziałem już 3 odmiany multicama na rynku (multicam, camogrom i jeszcze jakiś), więc może stąd wynika różnica.

 

To jest taśma firmy Texcel drukowana na licencji Crye, więcej szczegółów na stronie http://multicampattern.com/webbing.html , domyślam się, że Miwo Lubliniec stosuje tą samą taśmę. Osobiście nie przypadła mi do gustu, ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Raport wzoru w multicamie w poziomie wynosi ok. 150cm, nadruk na taśmie ma zaledwie ok, 30cm, więc powtarzalność wzoru jest bardzo duża. Nadruk ma inny mocniejszy kontrast niż cordura. Na zdjęciach produktów Miwo ładnie to się komponuje, kwestia światła albo inaczej wybarwionej cordury (trzy razy zamawiałem cordurę w Multicam, za każdym razem był inny kontrast barw). Dodatkowo taśma ma 26mm i część elementów plastikowych ITW Nexus (np. regulatory, przelotki, grimlocki) nie do końca do niej pasuje. Fajniejszą taśmę w multicamie (ale być może nie licencjonowanym) zaprezentował NFM na Europoltechu 2009.

 

Wybaczcie przydługi OT 8)

Link to post
Share on other sites

Zaraz wychodzę na trasę:

108869.th.jpg

 

Bluza i zasobnik/ładownice MiwoL (pas PT-2 też, ale od konkurencyjnego MiwoP). Zrobiłem w terenie po nocy 45-50km i całość sprawdziła się bardzo dobrze.

Suwaki chodzące dół-góra trochę mnie irytują, ale robią mniej hałasu niż rzepy. Wewnątrz kieszeni przydał by się prosty organizer lub przynajmniej drabinka do wiązania sznurków jak u brytoli. Bardzo dobrze spisują się kieszenie na długopis na rękawie. Bluza zyskuje ocenę BDB.

 

Pas sprawdził się bardzo dobrze (zresztą "identyczny" robi MiwoL), kieszenie na granaty mają w środku "szlufki" na których możemy wpiąć przedmioty z klipsem (folder, latarka, krokomierz). Ładownica na 3AK ma przegródki, które początkowo chciałem wypruć, ale okazało się, że nieźle segregują batoniki musli. Po 3 na jedną przegródkę, mamy więc ładownicę na 9 batoników ;) Przy tak lekkim obciążeniu szelki nie były potrzebne (a mam 2 rodzaje szelek w szafie), pas przez całą trasę siedział stabilnie na biodrach. Myślę, że to niezła alternatywa dla specjalnych pasów biodrowych dla "biegaczy".

Link to post
Share on other sites

Postaramy się :-P .

 

Mam do "aktywowania" na www.miwomilitary.pl chyba ze dwadzieścia nowych produktów, ale czasu mi brakuje (m. in. jest tam nowy wzór munduru, kombinezony trudnopalne, "gumiaste" ładownice i nowa torba realizacyjna z kieszenią na broń dł. 120cm, plecaki ratownika medycznego i sanitariusza, pasek do spodni za 15 zł "zarzepiany" i takie tam różne). Mam lekki poślizg czasowy z powodu operacji kolanka mojego kochanego męża, ale za dwa dni powinnam wyjść na prostą.

Gdyby ktoś sobie życzył wyposażenie z cordury w polskim kamuflażu to zostało nam jeszcze trochę.

Z kamuflaży to warto zwrócić uwagę na norweski pustynny zwany u nas "cielakiem" (jak wrzucę zdjęcie torby realizacyjnej w tym kamuflażu to zrozumiecie Panowie dlaczego akurat "cielak" ;-) ).

Link to post
Share on other sites

Dziś Gwiazdor, tzn. listonosz przyniósł pas RATS na moje bolące plecy ;) Pas bardzo fajny, tylko jedno duże zastrzeżenie. Dlaczego zamiast drabinek do mocowania szelek, daliście przeraźliwie dzwoniące metalowe prostokąciki (prawie jak dzwoneczki)? Teraz mam problem, okleić to tylko izolką czy jakość ściągnąć?

 

A do pasa przydała by się instrukcja ;) Zamków, zameczek, rzepów, otworów i innych cudów od metra.

Link to post
Share on other sites

Klient ma wybór: przeplotki (klamry) acetalowe lub metalowe. Bren, a nie wybrałeś sobie czasami tych metalowych jak składałeś zamówienie?

 

;-) Teraz będzie o "wyższości klamer metalowych nad plastikowymi" w przypadku pasa RATS i szelek do niego: gdyby trzeba było ewakuować użytkownika wraz z całym majdanem na nim zawieszonym, za chwyt na szelkach, to plastikowe popękają a metalowe nie. Poza paroma wyjątkami to wszyscy z lublinieckiego pułku, którzy zamawiali u nas pasoszelki, wybierali klamry metalowe. Tak samo zamawia większość żołnierzy. Jak się przez klamry przeplecie taśmy szelek to już nie dzwonią. Pasoszelki JACKO z klamrami metalowymi już wielokrotnie się sprawdziły na poligonach i misjach. Jak trzeba było delikwenta ewakuować to nie pęcły. Jak trzeba go było zwalić na ziemię bo stał jak słup pod ostrzałem to też nie pęcły. A plastikowe pęcają czasami...

 

:-P Bren, dostarczono Ci pas RATS z klamrami metalowymi, bo zależy nam na tym abyście razem nie pęcli: Ty i klamry Twoje :-P .

 

Jeżeli chodzi o instrukcję do czego służą różne elementy pasa RATS to rozpatrywaliśmy tę opcję i doszliśmy do wniosku, że nie możemy ograniczać pomysłowości użytkowników pasa jakimiś tam instrukcjami. Dzięki czemu mieliśmy okazję poznać klienta, który zamiast pianki w pasie nosi flanelową szmatę, bo się chłop strasznie poci i szmata mu się często przydaje. Oraz wielbiciela psów rasy HASKY, który dokupił pas RATS do pasa szybkiej ewakuacji, bo mu się tamten wżynał w boki jak biegał z psem na smyczy przywiązanej do sztywnego ucha PSE.

 

Poza tym opis jest na www.miwomilitary.pl.

 

I niech się już nikt nas nie pyta czy ten mały otwór z tyłu w pasie RATS jest na ogon? On jest po to aby pas RATS był kompatybilny ze standardową uprzężą wspinaczkową ;-) .

 

Bren, przecież cieszy Cię wyzwanie pt. pas RATS. Ile otworów, zamków, paseczków tyle możliwości. ;-)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za miłą korespondencję odnośnie przerabiania "chińczyka" na taśmy pion-poziom, pod ładownice do P90 ;-).

Jam Ci to 4 litery zawracał ;-).

 

 

Niestety święta i wydatki spowodowały znaczące opóźnienia w planach wyposażeniowych, ale nie zostały bynajmniej zarzucone.

Link to post
Share on other sites
Klient ma wybór: przeplotki (klamry) acetalowe lub metalowe. Bren, a nie wybrałeś sobie czasami tych metalowych jak składałeś zamówienie?

 

Na fotkach w katalogu są wyraźnie drabinki, dzisiaj dokładnie sprawdzałem. Aczkolwiek argumentację przyjmuję. Szkoda, że nie zaznaczyliście, że trzeba dokonać wyboru. Jakoś to przeżyję, szczególnie jak odnajdę ciemną izolkę, bo na razie znalazłem tylko żółto-czarną.

Po założeniu szelek na szczęście przestało dzwonić i trzyma naprawdę mocno. Tylko, że oba moje wzory szelek są 4 końcówkowe.

 

 

Oraz wielbiciela psów rasy HASKY, który dokupił pas RATS do pasa szybkiej ewakuacji, bo mu się tamten wżynał w boki jak biegał z psem na smyczy przywiązanej do sztywnego ucha PSE.

 

Czekam teraz na konkurs 101 zastosowań do pasa "RATS".

Dobra będę sam kombinował co i jak i jakie ukryte zalety i zastosowania ma RATS.

 

 

I jeszcze tylko jedna prosba, macie gdzieś fotkę człowieka z pasem na której widać wyraźnie na jakiej wysokości optymalnie jest nosić RATS. Jak nosze go na wysokości normalnego pasa, to te dwa dolne półkola na udach przy kucaniu lub pochylaniu wypychają pas ku górze.

Link to post
Share on other sites
A ja mam pytanko czy czarna cordura ma szansę się pojawić czy odpada taka opcja? Chciałem zamówić pełen zestawik (kami, ładownice CQB shingle M4 & CQB pistol, panel udowy) ale w czerni jest niestety sam poliester co mnie bardzo zasmuciło

 

Mam to samo, w oliwce (ciemne khaki wg Miwo) tylko poliester :(

Link to post
Share on other sites

Co to jest:

 

http://www.miwo-military.pl/?p=img.gsS.407

http://www.miwo-military.pl/?p=img.gsS.408

 

 

A to na zimę czy dla żandarmerii:

http://www.miwo-military.pl/?p=img.gsS.414

http://www.miwo-military.pl/?p=img.gsS.421

 

Więcej tego białego na dole tej strony:

http://www.miwo-military.pl/?p=10.13#

 

 

Co pasa RTAS to znalazłem fotę jak się to nosi. Tylko nadal zostaje problem, że przy ukucnięciu lub pochyleniu, pas podciąga się do góry, przez te półkola bo bokach. Chyba wyjmę ta karimatę i i obetnę te wybrzuszenia. Jak będą miękkie i bez usztywnienia to się nie będzie to podciągać.

Klamerki oklejone izolką i przestały dzwonić, więc to jest już ok.

Link to post
Share on other sites

Czarna cordura została zamówiona. Czekamy na dostawę.

 

Na razie amerykańscy sojusznicy obiecali nam w styczniu przepięknej urody cordurę w polskim kamuflażu leśnym zwanym panterą wz.93. Zdjątka do porównania:

http://www.miwomilitary.pl/?p=img.gsB.682

Fotka nie oddaje całej urody. Żołnierze, którzy ją widzieli na realu wpadli w zachwyt.

 

A jak się podoba cordura w norweskim kamuflażu pustynnym, zwana u nas nie wiadomo dlaczego ;-) "cielakiem"?

http://www.miwomilitary.pl/?p=img.gsB.674

Torba realizacyjna z "cielaka" doskonale kamufluje użytkownika na łące.Tylko dojarki można się lękać...

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...