Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Mam pewien problem i prosiłbym Was o pomoc w wybrnięciu z niego. Otóż przymierzam się do kupna porządniejszych okularów. I tu zaczynają się schody. Czemu? Odpowiedź bardzo prosta (:-P) - mam zeza. Nauczyłem się przez te parę lat patrzeć w ten sposób, żeby go nie było za bardzo widać, ale przy złożeniu się do strzału nie ma bata - prawe oko musi patrzeć przez przyrządy itd. Czuję się z tym wyjątkowo niekomfortowo (zastanawiałem się nawet nad założeniem drugiego konta do napisania tego posta, ale nie zapuściłem się na szczęście tak daleko na Ciemną Stronę, uwierz mi, Foka :mrgreen:), i choć może część z Was będzie przewracać oczami czytając to, pomóżcie proszę.

 

Chciałbym żeby polecił mi ktoś jakieś ciemne okularki, przez które:

a) nie będzie widać moich oczu;

b) nie będą za bardzo przyciemniać.

 

Wiem, że ta kombinacja jest możliwa, wpadły mi bowiem niedawno w ręce tanie, chińskie przeciwsłoneczne okularki kumpla, spełniające te dwie cechy, ale (jak do Asg) niestety za słabe.

 

Miał/ma ktoś może kontakt z czymś takim w trochę "twardszej" formie?

 

Jeszcze jedno: nie chciałbym przeznaczać na to nie-wiadomo-jak wielkich funduszy (po prostu nie dysponuje takimi :???:)

...i jeszcze jedno. odpowiedź przez PW też mnie zadowoli

Link to post
Share on other sites

Mam te Bolle Viper ale albo mam jakiś felerny egzemplarz albo coś bo na środku pola widzenia jest chyba zgrubienie szybki, ponieważ w tym miejscu widzę "zmianę powiększenia" obrazu, generalnie nie jest to coś strasznego i można się przyzwyczaić ale już w takich okularach to samochodu bym nie prowadził.

 

Co do SX2:

http://okulary.exite.pl/index.php3?action=...p;&id=18799

Te okulary powinny być jeszcze dostępne w sklepach z artykułami BHP, możesz poszukać w swojej okolicy i przymierzyć czy Ci będą pasować.

 

Tych Peltorów, nie widziałem/ nie macałem, nie wypowiem się.

Link to post
Share on other sites

(...) powinieneś nosić chyba szkła (...)

 

Teoretycznie tak. Praktycznie moja pani optyk powiedziała, że nic mi się nie stanie jak nawet cały dzień bym pochodził bez nich. A że na strzelankę można sobie pozwolić raz - dwa razy w tygodniu to kłopotu nie ma.

Link to post
Share on other sites

http://www.bjsystem.com.pl/1/ok01.html

 

Ja będę kolejnym, który poleca ESS Ice. Są świetne do asg. W linku masz napisany cennik dla różnych opcji. Ciebie interesuje najprawdopodobniej opcja z jedną - ciemną (smoke grey bodajże) szybą. 92 zł. Moim zdaniem za okulary tej klasy to jest tanio. Mam i używam, są wygodne. Oczy świetnie zasłaniają - noszę dodatkowe wkładki korekcyjne, których nie widać mimo że mają grube-kruczoczarne oprawki. Zresztą - jak się spotkamy na strzelance to chętnie pożyczę do przetestowania ;)

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Wiley SG-1 V-cut, ESS ICE albo Revision Sawfly.

Wszystkie spełniają podane kryteria. Najtaniej z nich da się kupić ESS, jak wcześniej pisano. Revision i ESS ma możliwość instalacji wkładki korekcyjnej. Wiley najbardziej parują, ale za to wyglądają najbardziej uberpro. ;)

Skypery - jak dla mnie - są niespecjalnie wygodne.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę zakładać tematu, żeby pytać o taką pierdołę, więc zrobię to tu :)

Mam mały łeb - 55cm. Szukam okularów ładnie pasujących na moją głowę. Chodzi o to, żeby nie odstawały zbytnio od głowy(nie wygląda to ładnie) i ładnie się trzymały. No i jeszcze, żeby nie kosztowały więcej niż 120-130 złociszy.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak to nie są?

 

BJ System

 

Kupiłem u nich jako prezent gwiazdkowy dla siostry, która wcześniej okularów przeciwsłonecznych musiała szukać wśród modeli dla dzieci... Owszem, kosztują. Ale są warte każdego grosika :)

 

Co do odstawania - nie słyszałem, żeby ktos na to przy nich narzekał. Ale oczywiście najlepiej po prostu przymierzyć.

 

Tak, ICE Naro różnią się od zwykłych - mają rozstaw od skroni do skroni mniejszy o (IIRC) 13mm.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...