Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cylinder - typ ma znaczenie! Patrz pierwszy post !


Recommended Posts

  • Replies 617
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Na lufie 407mm promyka mam cylinder g&p stock typ 0. Odpowiedniejszy będzie będzie typ 1 ? Jeśli tak to jakiej firmy. Dziękuje za odp.

 

 

hmm, czy to odpowiedź jest na pierwszej stronie? Nie. To by było zbyt proste. Niewiarygodne a jednak. A można się tego domyślić z uwaga, 2 postów wyżej.

Link to post
Share on other sites

Muszę wprowadzić tu małą herezję, mam AK 74 - zestaw FTK Guardera 150 - cylinder Typ 1 BU, zestaw przełożyłem go do AKS 74U (lufa ok 260 mm) i co skupienie takie samo jak przy lufie 400 mm+. Dodam, że oceny dokonałem przy pomocy "nieuzbrojonego oka" w bezwietrzną pogodę na dystansie 30 m - efekt brak widocznych różnić w skupieniu przy strzelaniu do tarczy.

Link to post
Share on other sites

W długim AK mam KM Head a w AK 74U prometheus - owszem dokładne pomiary robiłem na 30 m ale na 50 i więcej też strzelałem bardziej na tzw. "oko" do wybranych celów (nie była to papierowa tarcza więc nie dało się idealnie zmierzyć skupienia) i skupienie wydawało się podobne w obu broniach. Nie mam bynajmniej zamiaru tu obalać 22 stron postów po prostu piszę jak jest w moim przypadku.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witajcie.

 

Mam mały problem i potrzebuje potwierdzenie, bądź nie - przez ekspertów.

Głównie piszę do osób, które testują szczelność replik przez test na strzykawce ( Verb, White itd)

 

Sprawa wygląda tak...

 

Stałe powinny być tłok, głowica tłoka i cylinder, głowica cylindra; zmienna - dysza, a dokładnie jej dł.

 

Czy wpompujecie co strzykawki tyle samo - objętości "słupa" powietrza w obu przypadkach ? Ile Wam badacze wyjdzie :D

 

Możliwe, że jest to mało zrozumiale napisane, średnio czuje się z fizyce, a doświadczalnie i w praktyce wyszła mi nie miła niespodzianka.

 

Więc będę wdzięczny za pomoc tym co są chętni do zrobienia takiego testu :D

 

Dzięki.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Ja się nie pie**** i zawsze wciskam dysze - czyli poznaję samą objętośc powietrza z cylindra. Dysza to już pomijalne "millitry" - nie mniej, pamietaj, ze zawsze mozę Ci uciekać spod uszczelki gumki - stąd moga być róznice. Pozatym ,na ruszającej się dyszy cięzko o poprawny pomiar.

Verb jest na AEGowej emeryturze. Innymi słowy gardzi AEGami. To są już "pod" repliki :icon_razz:

[Oczywiśćie jest to żart - proszę się nie ciśnieniować. Verba lofciam ]

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę to, iż dysza jest na prowadnicy dyszy głowicy cylindra, to tak naprawdę nigdy nie brałem tego pod uwagę.

A to ile wchodzi do strzykawki to pojemność cylindra + pojemność prowadnicy dyszy.

 

Niczym nie gardzę, nadal robię AEG'i :teeth:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Pomimo wcześniejszych rewelacji moją replikę coś boli... O ile mam około 450 fps na SP120 LCT (440-444), to na sprężynie SP150 guardera, gdzie u kumpla wycisłem 538 fps, mam 483 z odchyłem 1 fps. Ale mniejsza o to. Lufa PDI 420mm. Był cylinder typ 1, miałem rorzut. Dałem cylinder typ 2, nadal rozrzut. W ogóle to kulka kręci jak chce. Leci np 50m prosto, potem albo w lewo, albo w prawo, mocniej podkręci, itd. Gumki testowałem różne. PDI, Systema, Madbull niebieski i czerwony, G&G, biały Guarder i efekt podobny pomimo trzymania fps. Komory testowałem dwie, jednak LCT. Teraz nie wiem, czy problem leży nadal w cylindrze, czy może w komorze HU?

 

A replika to WAŁ LCT, kulki zawsze G&G.

Edited by Johnnie Walker
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odgrzewam. Jestem nowy zielony w temacie. jedynie co zrozumiałem, przeczytałem cały temat.

I powiem szczerze, że cały temat jak dla mnie jest chaotyczny z kilku postów na 20parę stron można czegoś się tam dowiedzieć.

Dla zielonej osoby czyli mnie, te informacje i tak zbyt dużo nie wnoszą widzę, ponieważ są tam przepychanki i co chwilę ktoś chce być mądrzejszy od kogoś innego lub się kłócą kto ma rację i dlaczego tak a nie inaczej.

Jedynie co wywnioskowałem to to, że kulki mogą coś poprawić w celności oraz dalszej odległości strzału oraz zmiana cylindra może polepszyć luba nawet pogorszyć osiągi lub tak zwany kwiatek, czyli pewnie latanie kulek na boki ( tak rozumiem słowo kwiatek ) .

 

Drugie moje stwierdzenie że jak mam dobrać cylinder to jeden z tych dwóch. Typ 1 STNDR - Lufy od 350mm do 450mm

Typ 2 BU - Lufy od 300mm do 400mm

Jaki lepszy i czy dobrze ogarnąłem temat ?

 

Moja Replika to L$300 PJ

Replika ma założone nowe graty :

 

SHS - Wentylowana głowica tłoka PO

SHS - Cylinder SHS typ 0

SHS - uniw tłok z wycięciami 14met zębów SHS

SHS - dysza do m4 SHS / super shooter

ARMA Cylinder Head - CNC - V2/V3

MadBull - Sprężyna M120

G&G - Hop-Up rubber no.G-10-061

King Arms - komora

Guarder - lufa 363mm 6.02mm

Kable i wtyczki wymienione

Bateria Redox 1100mAh 11,1

Kulki 0.25g P.S.B.P.

435FPS

 

A czemu pytam o to wszystko to może podeślę do mojego tematu, też dziś założonego.. i tu mnie nakierowali ludzie. Troszkę tu i tam kopiowałem w celu uzyskania jak najszybszej odp. http://forum.wmasg.p...l/#entry2054797

Edited by Diduś
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Jeżeli chodzi o FPS, pełnej strzykawie, M170 Ultimate, tłoku czerwonym Ultimate, głowicy aluminiowej tłoka Arma i stockowym mosiężnym cylindrze uzyskałem ~410FPS@0,43.Jeżeli chodzi o skupienie, 2cm rozrzutu na 7,5m. To się przekłada na 24cm rozrzutu na 90m nie biorąc pod uwagę innych czynników. W boju wchodziły bez większego problemu strzały +70m.

Edited by Stopa
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Po przeczytaniu całego tematu dalej nie wiem jednego.

Wiemy, że skupienie/celność jest uzależniona od doboru odpowiedniego cylindra do odpowiedniej lufy zewnętrznej do czego potrzebna jest szczelność układu i dokładnie obliczenia (tak przy okazji, plik excel do wyliczenia tego wygasł, ma ktoś kopie?) jeśli zbyt duża ilość wyrzucanego przez cylinder powietrza wychodzi za kulką i popędza ją już po opuszczeniu lufy WEWNĘTRZNEJ to mamy kwiatek.

A co z lufami zewnętrznymi i tłumikami?

Tłumiki dźwięku rozumiem, że nie liczymy ich w ogóle, nie mają wpływu, tak?

A jeśli mam lufę wewnętrzną 455 a lufę zewnętrzną 650? Wpływ pozytywny/negatywny czy liczyć to do pojemności lufy czy co?

Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu tematu "mit długiej lufy" nie wierze już w to, że to będzie jakaś duża różnica, promyk 430 - 450 mi wystarczy.

Po co? Żeby mi się replika bardziej podobała, po prostu, chce żeby wyglądała na dłuższą i chce mieć możliwość ewentualnego skrócenia lufy zewnętrznej.

Poza tym można to wykorzystać do sprawdzenia jak mi się będzie biegać z repliką dłuższą o 13cm zanim włożę długą precrurę za 300zł.

 

Aha zapomniałem - bo mam replikę z lufą stockową 455 ale nosze tłumik i chce dołożyć przedłużenie lufy zewnętrznej i się zastanawiam czy to wpłynie na osiągi.

Edited by szaszlyk133
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...