Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

Mocno przesadziłeś z tymi cenami... Barwik do tkanin za 2,50? Nie bierzesz pod uwagę faktu, że farbek powinno być ich kilka odcieni? Igła i nici <- Dodałbym do tego modlitwę. Potrzeba grubych igieł do szycia żagli (najlepiej całe pudełko takowych) i najgrubszą najbardziej pancerną nić jaką tylko da się kupić. Podziwiam też kontakty w warzywniaku, bo normalnego szarego człowieka tylko kilka metrów kwadratowych juty będzie kosztować z minimum 70 zł. Chyba, że rzucili w Ciebie jednym workiem, który pociąłeś i stwierdziłeś, że wystarczy.

 

Porządne ghillie to naprawdę solidny wydatek. Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że trzeba nad nim siedzieć dobry tydzień, połamać 20 igieł, zakuć się 50 razy, zafarbować sporo przypadkowych rzeczy tym dziwnym barwnikiem, aby na koniec stwierdzić, że ghillie jest dalekie od naszych oczekiwań.

 

 

Wracając do tematu, naprawdę wielkie dzięki za zdjęcia. Przydałoby się jednak kilka słów komentarza. Moim zdaniem wygląda to mocno srednio, kolory jakoś zbyt jaskrawe, brak maskowania twarzy (a to właśnie ona najczęściej nas zdradza) i zupełnie nie gubi sylwetki. Jak sprawdza się w rzeczywistością? Bo łatwo marudzić jak się patrzy na kilka statycznych obrazków, jeszcze na tle asfaltu i betonu...

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mocno przesadziłeś z tymi cenami... Barwik do tkanin za 2,50? Nie bierzesz pod uwagę faktu, że farbek powinno być ich kilka odcieni? Igła i nici <- Dodałbym do tego modlitwę. Potrzeba grubych igieł do szycia żagli (najlepiej całe pudełko takowych) i najgrubszą najbardziej pancerną nić jaką tylko da się kupić. Podziwiam też kontakty w warzywniaku, bo normalnego szarego człowieka tylko kilka metrów kwadratowych juty będzie kosztować z minimum 70 zł.

 

Dobrze, barwnik do tkanin: 10zł

Igła i nici: nylonowa nić, 500m którą predziej potniesz sobie palce niż ją przerwiesz (sprawdzałem): 3,50zł. Igły kazdy w domu posiada a jesli nie to w pasmanterii kupuje się je na grosze. Po co grube igły? Wszak przyszywamy tylko siatkę do munduru... Co do warzywniaków: trzeba trochę połazić po mieście i popytać. Wszystko byście chcieli kupować...

Link to post
Share on other sites

po co grube igły? Spróbuj takimi normalnymi sobie cordure przyszyć jako wzmocnienia...

Jeśli według Ciebie zrobienie dobrego ghillie to wydatek 100zł to może zrobisz mi takie za 150-czysty zysk nie sądzisz? 8-)

A tak serio, to naprawdę kupno wszystkich produktów to pół biedy-kasa raz jest a raz jej nie ma... Ale za to znaleźć czas na przyszycie siatki, na pofarbowanie juty, na podzielenie jej na pęczki, na po przywiązywanie jej- to dopiero problem... Ale radość po stworzeniu swojego własnego ghillie jest bezcenna :D

Link to post
Share on other sites

Dawno nie wypowiadałem się w tym temacie, więc czas wtrącić swoje 3 grosze (no może trochę więcej tak z 5 ;) ).

 

Nie wiem gdzie wy załatwiacie tą jute, ale chyba zacznę ją sprzedawać, mam jeszcze ponad 20 worków w piwnicy całkiem niezłej jakości. Czysty zysk. Zdobycie jej trwało kilka dni, a polegało to na pojechaniu do najbliższej wsi jaka jest, wybrania najbardziej starego i "zawszonego" ;) domostwa jakie tylko jest. Następnie zaświecenie gospodarzowi 1l wina marki wino (4,50 zł), bądź 40% napojem wyskokowym (18,50 zł), a on na pewno się postara o zdobycie jakichś starych worków (dla niego czysty zysk). W taki sposób zdobyłem materiały na 1 porządne ghillie i 2 następne (albo i więcej).

 

Do tego każdy ma znajomych na wsi, niech popytają sąsiadów itp.

Koszt munduru: najzwyklejszy flektran kosztuje 25 zł z demobilu (góra i dół). I już jest baza.

 

Koszt barwników: około 10 - 15 zł, w zależności od ilości kolorów i farbowanych worków. U mnie wyszło koło 25 zł bodajże, ale farbowałem jeszcze parę innych rzeczy.

 

Problem może stanowić siatka. Ja za swoją zapłaciłem koło 30 zł, ale kupowałem od znajomego. Zawsze można zrobić ją samemu, kupić średnio gruby sznurek i zaplatać. Owszem, zabierze to sporo czasu, ale zaoszczędzi się trochę grosza.

 

Tak naprawdę, kto będzie chciał, to załatwi takie materiały po śmiesznych kosztach. Niekoniecznie zamawiając jutę za 150 zł ze sklepu ogrodniczego (sic!).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dlatego Thor pozwolilem sobie nie komentowac az do teraz. Rzeczywiscie opis robienia ghilla jest przyklejony od zawsze.

Osobiscie zgadzam sie z Małpetti`m co do kosztow i roboczogodzin wystarczy moj przyklad ze robie swoje od 5 miesziecy:D:D

Kilka uwag o ghille z rangershop.pl :

+Warto wzmacniac i doszywac wiecej farszu[juty, rafii]

+dosc zroznicowana kolorystyka

+ bardzo lekkie i przewiewne [mozliwosc dostepu do WSZYSTKICH kieszeni w kamizelce[testowanena paternie 83, i na szelkach Alicji]

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie zbyt jednolite i troche za jasne. Nawet dajac duuzo naturalnych elementow efekt bedzie taki ze dosc istotnie bedziesz sie odcinal od wygladu terenu. Alw powiem Ci ze nawaliles materialow sobie na plecy dosc duzo... jak to wychodzi wagowo? Bo wyglada dosc nieporecznie w zasadzie....

 

W brew pozorom nie jest to ciężkie i nie krępuje ruchów :) Całość max 5 kg i nie potrzeba duużo naturalnych elementów żeby się rozmyć. Tam gdzie nie pasuje się nie położę, nie? To jest ghillie zrobione na suchą trawę, spokojnie do użycia wrzesień, październik, listopad, grudzień, byle trawsko było a śniegu nie.

http://www.aukcjoner.net/gallery-demo/38821.html

Sznurek po rozplątaniu okazał się, za krótko farbowany, gdyż wewnątrz, wiadomo, nadal był jasny. Stąd efekt widoczny na foto, ale trzeba brać poprawkę na fakt, iż stoję w pełnym słońcu. Po ostatnich próbach terenowych dochodzę do wniosku, że ghillie równie mogłoby być fioletowe, bo na dalszych dystansach kolor nie bardzo ma znaczenie, liczy się rozmycie sylwetki.

Nie ma jak rekflest ;) z odpowiedzią.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

heh nie polecam sklepów ogrodniczych.. tylko sie nachodzisz, szanse są nikłe, a jak już coś znajdziesz to będzie to kiepskiej jakości..

 

Albo na allegro ze spokojem kupisz (nawet gotowe sznurki), albo poguglaj za jutą, jest kilka sklepów internetowych które mają jutę naprawdę za bezcen i to dobrej jakości :)

 

Pozdrawiam

Saszka

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...