Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po pierwsze, to chyba dobrze by było zweryfikować to u źródła (albo może jest info w linku od Ravkilla, nie będę się tam rejestrować tylko po to żeby sprawdzić), a po drugie - to chrono jest i tak imho lepsze niż prymitywne chrona asgejowe. Pomiar z dokładnością 0,1m/s, liczenie średniej, odchylenia itp, możliwość podłączenia do PC, praktycznie dowolne możliwości ustawienia masy śrutu, standardowa wtyczka od zasilania (normalnie kabelek na batkę 9V, ale można podłączyć zasilacz max 12V), pamięć 249 pomiarów, poprawne działanie bez względu na warunki (tylko w silnym słońcu może się gubić, no ale mówię tu przecież o wersji bez obudowy, z diodami na wierzchu...). Jedyny minus - nie mierzy w tym samym momencie prędkości i rofu.

Link to post
Share on other sites

Po rejestracji i tak nie zobaczycie co kryję się pod linkiem, ponieważ ukaże wam się informacja taka jak mi:

 

Istotna Informacja

Dostęp do tego działu giełdy wymaga stażu dłuższego niż 30 dni.

 

Ma ktoś inny kontakt z tym Panem, chciałbym zakupić dobry chronograf w przystępnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, to chyba dobrze by było zweryfikować to u źródła (albo może jest info w linku od Ravkilla, nie będę się tam rejestrować tylko po to żeby sprawdzić), a po drugie - to chrono jest i tak imho lepsze niż prymitywne chrona asgejowe. Pomiar z dokładnością 0,1m/s, liczenie średniej, odchylenia itp, możliwość podłączenia do PC, praktycznie dowolne możliwości ustawienia masy śrutu, standardowa wtyczka od zasilania (normalnie kabelek na batkę 9V, ale można podłączyć zasilacz max 12V), pamięć 249 pomiarów, poprawne działanie bez względu na warunki (tylko w silnym słońcu może się gubić, no ale mówię tu przecież o wersji bez obudowy, z diodami na wierzchu...). Jedyny minus - nie mierzy w tym samym momencie prędkości i rofu.

 

wiesz, te opcje brzmią super, ale to trochę jak proponowanie ziomkowi, który chce czasem walnąć w ogródku do tarczy Systemy PTW. :icon_razz2:

Jedyne, czego potrzebuję to dokładny pomiar fpsów i rofa dla około 20-30 replik na miesiąc. Na kulkach 0.20 :)

Link to post
Share on other sites

To jak masz możliwość kupienia madbulla za małe pieniądze,to go weź. Zawsze drożej odsprzedasz ;p

Chrono radeckiego jest fajne,ale sam odstrzeliłem w nim podczas chronowania diody.

Miałem vierteci, mam obecnie jakiegoś dch330. Ma wszystko co wymienione wyżej,a kosztował mnie 200 zł w promocji gf.

Pomiary są wiarygodne,zasilany 3 paluszkami,i posiada montaż pod statyw.

Link to post
Share on other sites

Kolega Radecek, obecnie za nie woła 265 zł. W komplecie baterie i wysyłka w cenie. Jest to lepszy wydatek, niż jakiekolwiek chrono ASGejowe. Lepsze, są już tylko chrona bramkowe, do palnej. Ale z kolei ich wielkość nie pozwala ich zabrać w kieszeni na niedzielną "je*ankę".

 

Zapewniam, że Radecek ma talent do elekroniki, jest autorem paru ciekawych dzieł w dziedzinie wiatrówek i nie tylko..

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Chrono od Radecek jest super, mam już jakiś czas. Nie sposób wyliczyć plusów, więc zacznę od minusów. Jedyny minus jaki zauważyłem, to brak osłonki na baterie, elektronikę na spodzie. Na szczęście można dorobić. I co mnie lekko denerwuje to "główny" pomiar prędkości wylotowej jest w m/s, a nie w FPSach. Żeby zobaczyć ile wyszło w FPS trzeba kliknąć parę razy w czerwony guziczek, i przejść do "zakładki" FPS. Wtedy widać nawet wyniki podane z dokładnością 2 miejsc po przecinku. Tak wiem, jestem leniwy. :D

Pytałem się o powód takiego rozwiązania. FPSy by się nie zmieściły, bo ekran ma za mało znaków. Ale dla upartych i wyjątkowo leniwych powinno to być możliwe z uciętym napisem FPS.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Lesio bierz ufc z rsova, jeden z serwisów porównał mój egzemplarz z ich xcortechem i wyszło 8 fps różnicy na bardzo stabilnej fpsowo replice (ufc pokazywał mniej).

 

Mogę potwierdzić to co pisze Garnek.

Wczoraj miałem okazję porównać swoje chrono UFC z Xcortechem.

UFC pokazywał 8-10fps mniej niż konkurent. Porównywałem na replice ~460fps, oraz na replice ~220fps. Różnice w obu przypadkach podobne.

 

Poza tym, UFC używam kilka miesięcy i jest ok. Pierwszy szybko zaczął wariować, ale bez problemu wymieniono go na gwarancji. Następny działa bez zarzutu. Wbudowany aku trzyma przyzwoicie. A nawet jakby akumulatorowi zdarzyło się kiedyś paść, chrono będzie działać zasilane bezpośrednio z sieci.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czy są tu jacyś chrono-magicy?

Niefortunnie ostrzelałem wyświetlacz w swoim chrono UFC i nawet nie wiem od której strony się tym zająć, żeby to naprawić?

Ktoś może jest w stanie wymienić taki wyświetlacz? O ile jest to w ogóle do dostania...

 

Kolejny powód, aby kupować krajowy produkt Kolegi Radecka. Jak coś odstrzelisz / zepsujesz, za grosze = po kosztach u Radecka serwisujesz. Sprawdzałem osobiście , w starym modelu, odstrzeliłem diody.... Naprawa kosztowała mnie równowartośc flaszki z logistyką w cenie..

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Czy są tu jacyś chrono-magicy?

Niefortunnie ostrzelałem wyświetlacz w swoim chrono UFC i nawet nie wiem od której strony się tym zająć, żeby to naprawić?

Ktoś może jest w stanie wymienić taki wyświetlacz? O ile jest to w ogóle do dostania...

 

 

Napisz na forum elektroda.pl, tam ci pomogą.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...