Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Właśnie zauważyłem mały problem z moim xcortechem. Na środku wyświetlacza pojawiła się ciemna plamka, wygląda to tak jak przy naciskaniu wyświetlacza. Chrono dalej działa prawidłowo ale mimo wszystko mnie to niepokoi, wcześniej tak nie było. Miał ktoś podobny problem?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja natomiast chciałbym napisać kilka miłych słów o chronografie z UFC.

 

Używam go niecały rok (kupiony na Gunfire) i przez cały ten czas działa doskonale, nie sprawia żadnych problemów. Wyniki były porównywane z chrono Radecka, które ma jeden z moich znajomych i w dużej mierze się pokrywały. W dodatku jestem bardzo zadowolony z wbudowanego akumulatora - prawdę powiedziawszy, jeszcze nigdy go nie ładowałem. Przyjechało do mnie naładowane i do tej pory trzyma dzielnie, a przez ten czas zdążyło sprawdzać prędkość wylotową około 200 replik.

 

Pomiar szybkostrzelności przebiega bardzo szybko (nawet po sekundzie są wyniki zaokrąglone do setek na minutę).

 

Nie wiem jak inne funkcje chrono - od samego początku jest ustawione na pomiar kulek o masie 0,2g. Oczywiście da się to wszystko zmieniać, a także zapamiętać kilka własnych ustawień, ale nigdy nie porównywałem wyników z jednych ustawień z tymi z innych.

 

Jeśli chodzi o wykonanie - plastik, z którego wykonana jest obudowa nie sprawia wrażenia trwałego. Samo urządzenie jest bardzo lekkie - większość magazynków waży więcej :). Natomiast przewód pomiarowy zrobione jest z metalu i już niejednokrotnie przeżył obstrzeliwanie ścianek - brak zastrzeżeń.

 

 

Jednakże niedawno inny znajomy kupił takie same chrono i trochę narzekał, że dość długi czas musi strzelać, żeby zmierzyło mu ROF. Ciekaw jestem, czy poradził sobie z tym problemem, może będę miał okazję porównać wyniki i sposób działania jego chrono z moim.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ma problem z moim Speeder 2000 gen I , a dokładnie po włączeniu świecą mi się trzy djody i na wyświetlaczu EE lub 66 albo -- co włączę to inaczej, baterie ładowałem cały dzień i żadnej różnicy, jak jest podłączony do sieci to samo. Czy ktoś spotkał się z takim problemem ? z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Doszło mi od ebairsoftów drugie chrono - w ramach rekompensaty za to nie działąjące (które w miedzyczasie naprawiłem). Nadal jest to klon bez naklejek, ale działa poprawnie. Robiłem nawet test - ustawiałem 3 chrona szeregowo: 2 x xcotrech i na końcu guarder, (trochę zabawy było) i przestrzeliwałem. Różnice w wynikach były do 5 fps, bardzo rzadko zdarzały się strzały niezmierzone.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A ja mam pytanko bo niewiele sensownych odpowiedzi uzyskałem:

 

http://www.taiwangun...-e9800-plus-acm od Krakmanów czy

 

 

http://gunfire.pl/pr...UFC-czarny.html od GunFire

 

Nie wiedziałem ich na żywo, a także z nich nie korzystałem więc nie wiem czy warto dorzucać te kilka dyszek do e9800

 

Doradźcie proszę :icon_smile:

Edited by Darius81
Link to post
Share on other sites

Link od krakmanów walnięty podałeś. To jest poprawny http://www.taiwangun.com/chronograf-e9800-plus-acm

 

W zasadzie obydwa to to samo, ale UFC lepszy jest i praktyczniejszy bo ma wbudowany dobry akumulator, a poza tym kilka osób go przetestowało z pozytywną opinią - pisał o nim Logan kilka postów wyżej.

 

Ja tam dorwałem starego, nieśmiertelnego virteka3 i nie zamienię na nic innego :D

Link to post
Share on other sites

Ale muszę zweryfikować trochę swoją opinię - mamy w naszych okolicach kilka egzemplarzy UFC i niestety, nie wszystkie działają poprawnie. Jeden egzemplarz nieco zaniża FPS (o stałą wartość) i nieco wolniej mierzy ROF, a drugi egzemplarz - podaje nieprawdopodobne i niestałe wyniki FPS - do tego stopnia, że musieliśmy odesłać go do sklepu.

 

Mój egzemplarz natomiast nadal działa bez zarzutu - ROF mierzy szybko, FPSy podaje zgodne z innymi, polecanymi urządzeniami (np. tym od Radeckiego [jeśli przekręciłem ksywę - przepraszam]). Co ciekawe - mój egzemplarz od bodaj kwietnia poprzedniego roku zmierzył w sumie około 200 replik w ciągu 13 miesięcy i dopiero po tym czasie akumulator się pierwszy raz wyczerpał.

 

Jeśli chodzi o wytrzymałość urządzenia - mój egzemplarz za sprawą kolegi zaliczył upadek z dachu samochodu na kamienistą drogę. Obudowa porysowała się w jednym miejscu, ale nic nie wskazuje na to, żeby źle się to odbiło na działaniu urządzenia.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Mam pytanie. Potrzebuję kupić chronograf. Potrzebuję prostą konstrukcję która będzie pokazywała w fps'ach szybkość ostatniej wystrzelonej kulki. Ostatecznie wartości kilku ostatnio wystrzelonych kulek. Nie potrzebuję żadnych wymyślnych funkcji. Za to chrono powinno pokazywać te fps bez przekłamań i dokładnie. I najlepiej by było "gniotsja nie łamiotsja".

 

Możecie coś poradzić?

Link to post
Share on other sites

Dragon z Gunfire. Mam, jeśli chodzi o dokładność pomiarów, to zgadzają się z tymi z solidnych modeli chronografów. U mnie wyświetlacz przygasa, czasem przestaje wyświetlać dane całkowicie, jedak z tego co widziałem, to tylko ja miałem pecha :( Z reszą zawsze jest te 10 dni na zwrot wadliwego towaru.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, te chrono są niezłe, ale mają jedną wadę są niestety bardzo lekkie i dość delikatne w konstrukcji a Aurendil potrzebuje "pancernego"...

 

Ps

MrMCENT, faktycznie musiałeś mieć pecha, bo mam dwa takie i obydwa działają bez zastrzeżeń...

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A jak mam inne pytanie do użytkowników chrona Radecka, czy udało się komuś wykonać taką obudowę?

Potrzeba matką wynalazków :icon_mrgreen: "Home made" czyli puszka na bezpieczniki - wykonanie 15 min.

Nie ma na zdjęciu, ale po trafieniu w obudowę dołożyłem jeszcze tylko rurę aluminiową osłaniającą wnętrzności przed kulkami.

Chrono Radecka - Polecam!

https://lh3.googleusercontent.com/piBpgDIL1AdaX2pfDxrxuPs5VteCG93RypVa3j0AIoM=w363-h207-p-no

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...