Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

http://www.specshop...._Gun_Grease_LT2

tym smaruje wszystkie części mechaniczne. A silikonowym tylko uszczelki.

 

Mam problem z moim mechanizmem spustowym. Mianowicie rozłożyłem, przeciściłem, na smarowałem i złożyłem i jest zonk bo młoteczek po na ciągnięciu zaczepia się o część nr 80. Prze z to po naciśnięciu spustu młoteczek ani drgnie. Oglądam, oglądam i dobrze złożyłem ale widać jakiś malutki szczegół mam źle i nie wiem co.

 

Pomoże mi ktoś w tym?

 

drugie pytanie: warto zainwestować w zaczep zbijający kurek gazowy od ra techa?

Edited by FlorChuck
Link to post
Share on other sites
  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprężynkę od części 80 i część nr. 106 masz założoną na pewno dobrze? O ile pamiętam ona dosyć dziwnie wchodziła i trzeba było zwrócić uwagę na inne części, które z nią współpracują. Ja przy składaniu przewiązałem sznurkiem język spustowy względem obudowy mechanizmu (w pozycji takiej jakby spust był wciśnięty) bo inaczej ciężko było dobrze umiejscowić młoteczek... Zębatki przełącznika trybu ognia też się ustawia obie dokładnie według "strzałek" na nich i na części 106, ale to akurat łatwe do załapania... ewentualnie przy sprawdzaniu czy wszystko działa nie wysunął Ci się delikatnie jakiś pin (137)? W sumie to może być różnie... Ja bym radził obejrzeć (są gdzieś na Youtube) filmiki z rozkładania i składania mechanizmu spustowego, rozebrać, złożyć jeszcze raz, przemyśleć z instrukcją w rękach, bo na odległość to ciężko coś wymyślić...

Link to post
Share on other sites

Tofkos dzieki za rady ale rozłożyłem i złożyłem ponownie instalując części ra tech, posiłkowałem się filmikami z youtube i nawet bez nich robiłem tak samo.

 

Znalazłęm mój problem na youtube lecz rozwiązanie tego pana mnie nie zadowala. (jak ustawie auto fire na selektorze ognia to czasem mi młoteczek zaczepia się o część wspomnianą wyżej)

 

 

 

 

Obejrzyjcie i jak ktoś ma inny pomysł proszę pisać bo w końcu fabrycznie to działa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Repliki już dawno nie mam niestety, ale była dość fajna, mam nadzieje że dobrze zapamiętałem.

Jak wybijesz te 2 piny i wyjmniesz chwyt pistoletowy z systemem spustowym to po prawej powinieneś mieć taką listwe. Przy fullauto hammer zachacza o tą część o której wspominasz, a zamek uderzając w tą listwe zwalnia hammer w końcowej fazie cyklu. Sprawdź, może tutaj leży problem i zamek nie zwalnia tej listwy czy cuś. Tylko nie wiem czemu na singlu by się to blokowało. Zamek po prawej ma takie wcięcie ze wzmocnieniem z takiego jakiegoś sześciennego czarnego materiału.

Link to post
Share on other sites

Grzesio93 dzięki za pomoc i wyjaśnienia. Już wszystko gra :).

 

Po tym co wcześniej napisałeś poszperałem pomyślałem i skapłem się jaki był prawdziwy problem. Replika leżała od sierpnia nic z nią nie robiłem, więc trzeba było ją wyczyścić ze starego smaru i nalożeniem świerzego i teraz chodzi wszystko ok ;).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

http://www.youtube.com/watch?v=ajo0qJ9_GQw&feature=youtu.be

 

Mam taki mały problem.

 

Filmik przedstawia o co chodzi.

 

Posiadam replike We g39 RAS, prec lufa ra tech 6,01, gumka od ra techa, zainstalowany n.p.a.s.

 

Pierwszy mechanizm spustowy włożyony (na filmiku) ma hammer od ra techa reszta stockowa i jak widać dziala jak należy czyli kopie dobrze.

 

Drugi mechanizm spustowy ma cały zestaw ra techowy poza pinem. Nie kopie jak należy.

 

Mój pierwszy pomysł zużyła się sprężyna od hammera. Poszukałem nawet firmy co mi wykonają ją na zamówienie za około 20zł szt.

 

Ale żeby nie okazało się że to nie to zamieniłem sprężyny w systemach spustowych i jest jak było. Czyli to nie sprężyna.

 

Ktoś jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

spężyna nie, a firing pin przesmarowany jest.

 

valve knocker to która część? i za co jest odpowiedzialna?

to to samo co firing pin :)

No to najpewniej sprężyna, spróbuj może ją odgiąć. Albo sprawdź z jakim naciskiem zaskakuje na stockowym zestawie hammer a z jakim na ratechu, może coś tam ciężko chodzi.

Link to post
Share on other sites

No to karabin strzela jak należy.

 

Wyciągnąłem firing pin i valve locker, wyczyściłem miejsce gdzie one są umiejscowione i na nowo nasmarowałem. Wstawiłem zamiast ra techowych stocowe od WE. (i działa) nie miałem dziś dość czasu by znów rozebrać i wstawić ra techowe i nie wiem czy to wina nasmarowania czy też Ra techowy firing pin i valve locker są do tyłka!!!

 

zrobiłem zdjęcia:

valve locker

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/87eee25da78c5bbe.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f3edceb9700962dd.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7eed380dffb95011.html

 

jak widać w jednym miejscu jest delikatnie starty ale to bardzo delikatnie tak brak śladów "użytkowania"

 

firing pin porównanie długości stocowego z ra techowym i kurde ra techowy jest krótszy czyli oznacza to mniejszą ilość gazu zapodaną w czasie strzału i co za tym idzie mniejsza moc?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28f8df89f350575f.html

 

i kolejna rzecz, czy inni posiadacze ra techowego firing pina mają tak że jak włożą magazynek do gniazda i przeładują a następnie naciskają na spust to nic sie nie dzieje poza "pstylk", odkryłem czemu bo firing pin jest za gruby i na zaworze się klinuje, dlatego trzeba najpierw przeładować, włożyć magazynek do gniazda i przeładować w celu załadowania kulki do komory hop up i wtedy działa.

 

Czemu ra tech takie buble robi? ;/

Link to post
Share on other sites

Nie od dziś wiadomo, że części Ra-T do WE są No-No. ^^

Inna sprawa to, że zestaw Valve Locker + Firing Pin, który używasz jest jeszcze starszego typu (dedykowany do CB).

Trigger Box w OB różni się właśnie tylko tymi dwoma elementami (+ Full Auto Sear).

Jeśli wsadziłeś je do Trigger Box'a od OB to może dlatego to właśnie nie działa.

 

Valve Locker pod OB wygląda tak:

tgbb_wevl_m.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

https://www.facebook...49231729&type=1

 

AST pokazał aluminowy air nozzle do WE G39 zdjęcia w linku wyżej.

 

Cholera, kusi ta gieta strasznie znowu ;__;

Może wyrwe po taniemu jakąś na komisie i znowu bede mógł się w temacie udzielać :icon_biggrin: Tylko jakby była możliwość jeszcze wzmocnić odrzut, pomimo że już jest mocny. W sumie niby można zrobić/kupić dysze high output... ale nie wiem czy to wogóle coś da :icon_smile:

 

No i z częściami zamiennymi do magazynka chyba nadal krucho, nie? Głównie o szczęki mi chodzi.

 

 

Pozdrawiam

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Koledzy czy jest już dostępna mocniejsza sprężyna "iglicy" (zbijaka) do g39? Najlepeij w PL. Ewenualnie czy można od czegoś podpasować? (używam propanu i w gorące dni jest kłopot ze zbiciem jednego dwóch pierwszych strzałów ze względu na nieco większe ciśnienie tego gazu)

 

Tak samo czy jest dostępna większa dysza magazynka?

Edited by Pan Talon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...