Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ruch na tym forum w temacie tej repliki jest spory ale nie oszukujmy się. W globalnej skali jest to replika niszowa, jeśli chodzi o wielkość sprzedaży, więc nie ma co liczyć na to że magazynki będą naokrągło w sprzedaży. To samo miałem ze Stenem. Pół roku czekałem na dostępność magazynków. W końcu kupiłem 5 i teraz pluję sobie w brodę, że znowu trzeba czekać, bo z 5 jeszcze by się przydało. Pozostaje czekać...

Link to post
Share on other sites

Ruch na tym forum w temacie tej repliki jest spory ale nie oszukujmy się. W globalnej skali jest to replika niszowa, jeśli chodzi o wielkość sprzedaży, więc nie ma co liczyć na to że magazynki będą naokrągło w sprzedaży. To samo miałem ze Stenem. Pół roku czekałem na dostępność magazynków. W końcu kupiłem 5 i teraz pluję sobie w brodę, że znowu trzeba czekać, bo z 5 jeszcze by się przydało. Pozostaje czekać...

Faktycznie, ta replika ejst niszowa, na 1 swd przypada średnio 10 paskudnych emkowych potworków (bo klasycznych niewielu już używa) i po 5 plasticzanych giet i tyle samo niezłych i bardzo dobrych ak. Niemniej jednak dobre swd w rekach doświadczonego gracza nie dosyć że robi robotę, to jeśli jest w fajnym drewnie to zawsze się znajdzie rzesza obmacywantów na respach i w bazach.

 

Ja tam nigdy nie poddawałem się ogólnie przyjętym tendencjom i pozostaje przy swd oraz również niszowych: wałku i skorpionie.

Link to post
Share on other sites

@gloomer, dzie tam mistyczne... samo przeca nie świeci i cudów nie robi, strzela tak jak powinno i kilka innych klamek które składałem na konwersjach mc strzela podobnie lub może nawet lepiej. W zasadzie od dłuższego czasu juz przy swd nie grzebię bo chyba robiłem już wszystko co się dało. Obecnie znęcam się nad twoim byłym wałkiem FC.

 

A draży kokosowych nie lubię, wolę kakaowe.

 

Ma ktoś już może nowy kit pdik MC pod swd? Z tego co się orientuję, od początku roku już powinne być w sprzedaży.

http://shop-mancraft...9-pdik-swd.html

Ciekawe czy ewentualny nabywca obciął się już, że trzeba wybebeszyć zespół spustu i nie ma wtedy blokady ;p

Link to post
Share on other sites

Hej potrzebuje się dowiedzieć czy idzie gdzieś jeszcze dostać głowice cylindra od Czechów bądź te dorabiane. I czy będzie ona pasować do SWD od King Arms?

Czeskie sobie daruj, pisz do gościa Bart_a o głowicę. King arms technicznie nie różni się od a&k.

Link to post
Share on other sites

Oj, KA to praktycznie to samo co AtoZ i tam dysza miała mniejszą średnicę zewnętrzną, w komorze HU odpowiednio mniejsza średnica na dyszę, przez co nie trzeba było stosować tej kuleczki zapobiegającej wpadaniu kulek do środka. Także niewykluczone że komorę będzie trzeba rozwiercić lub wymienić na oryginał lub czeską do SWD A&K.

Link to post
Share on other sites

Oj, KA to praktycznie to samo co AtoZ i tam dysza miała mniejszą średnicę zewnętrzną, w komorze HU odpowiednio mniejsza średnica na dyszę, przez co nie trzeba było stosować tej kuleczki zapobiegającej wpadaniu kulek do środka. Także niewykluczone że komorę będzie trzeba rozwiercić lub wymienić na oryginał lub czeską do SWD A&K.

Niekoniecznie, dyszę i tak trzeba dopieścić i spasować z komorą, tak że stockowa komora KA może zostać. Rozwiercania komory nie praktykuję, bo mogą być później cyrki z ułożeniem kołnierza gumki.

Link to post
Share on other sites

tzn jak dopiescic? mozesz jasniej?

Tzn. Bart zawsze daje na dyszy naddatek materiału, więc dysza nie pasuje ani do stokowej komory ani do czeskiej, ma zwyczajnie za dużą średnicę. Trzeba zebrać (zeszlifować i wypolerować) tyle, by na styk w komorę wchodziła. Poza tym czoło dyszy trzeba zaoblić, by kołnierza gumy nie zawijało, a do samej głowicy dokleić amortyzator (może być ze stocka), jak ktoś chce to można i sorbo dać, oraz przełożyć oring uszczelniający, również ze stocka.

 

Można jeszcze czoło głowicy polakierować, ale to już raczej na upartego, bo materiał głowicy lubi złapać lekki rdzawy nalot, gdy się replikę w wilgoci użytkuje lub przechowuje. Nalot nie wpływa na nic, a widać go jedynie przy rozkręcaniu repliki.

 

Z opisu wynika że roboty jest sporo, zwłaszcza gdy ktoś to robi 1 raz i nie jak lub nie bardzo ma czym. Jednak sprawa jest warta zachodu - szczelność tip-top oraz niezniszczalność dyszy.

Link to post
Share on other sites

Mendi, tam jest dobry milimetr wahnięcia w średnicy a jak brałem głowice od Barta to średnica wewnętrzna Bartowej dyszy była praktycznie średnicą wewnętrzną w komorze AtoZ'a więc lipa. Ale myślę że Bart nie będzie miał problemu żeby zrobić głowicę z węższą dyszą.

Link to post
Share on other sites

@Mendi- ta konwersja semiauto to jest to samo co miałeś?

Ja mam prototyp, zmodyfikowane pdkis i hula to do dziś, niemal 2 lata.

To co podałem to finalna wersja, ulepszana i mniej gazożerna, z regulowaną długością dyszy - funkcjonalne działa tak samo jak moja, z tym że ja mam blokadę spustu :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...