Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS (RK10) [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Wczoraj nabyłem nowiutkiego RK-10s. Żeby nie było uprzedzam że przeczytałem ten cały temat. Na dzień dobry zobaczyłem wszechobecne luzy - ale to nie pierwszyzna więc sobie z tym poradzę. Natomiast chciałem was zapytać o luzy na kolbie bo z tym nie miałem do czynienia nigdy. Tak jak tu doczytałem mały luz jest zawsze, można zniwelować go mocniejszym skręceniem wszystkich śrubek i tak zrobiłem, kolba ma dalej luz ale faktycznie nie aż tak denerwujący. Mimo wszystko mam pytanie czy któryś z szanownych kolegów nie znalazł jakiegoś domowego sposobu na to? Ewidentną przyczyną jest różnica w średnicy otworów w kolbie i pinów w zatrzasku, dzisiaj postaram się to rozwiązać w jakiś prosty domowy sposób, a jak nie wyjdzie to będę frezował ze stali te dwie (po lewej i prawej stronie) części które teraz są ze znalu.

Wczoraj kiedy wszystko skręcałem na każde połączenie dałem kleju do gwintu - zobaczę dzisiaj czy coś chce się odkręcać.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować więc piszę osobno. Mam problem z założeniem gp-25 boya. Porównując z rk-06 widzę że odległość pomiędzy kolankiem gazowym a okuciem łoża jest z 5mm mniejsza w rk-10s przez co granatnik nie chce wejść do końca bo blokuje się właśnie na tym okuciu łoża.

 

Jakieś spostrzeżenia, rady?

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Otrzymałem propozycje kupna repliki (rk-10) firmy Boyi. Wiem jak była użytkowana i puki co leży na półce.

Mam wrażenie że Cyma jest lepsza od Boyi'a i wybrałbym ją, ale tutaj mam okazje kupić AKM za 400 zł z baterią firefox :icon_wink:

Ale jest mały problem replika czasami nie chcę strzelać, czy to może być wina styków i kabli ?

Słyszałem że Gearbox jest gorszy niż w Cymie, ale to chodzi chyba o coś innego.

Krótko mówiąc replika raz działa raz nie i się poważnie zastanawiam nad jej zakupem ( Na dzisiejszy dzień działa).

Nie mam zamiaru jej tuningować, tylko lufa precyzyjna i gumka HU. Ale mam pewne obawy do modeli Boyi'a. Tylko jest okazja i może było by warto.

 

Nie chcę wydać pieniędzy w błoto i chciałbym by ktoś mógł mi doradzić czy warto.

 

Z góry dziękuje i Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Straszne problemy z tą repliką mam. Na początku kolba bardzo 'latała', dokręciłem i już jest lepiej, następnie chwyt przedni okropne luzy miał, ale usztywniłem i jest dobrze, a teraz kolej na nity. Dzisiaj już nie chce mi się bawić z tym. Jednego tylko dokleiłem klejem epoksydowym i zostawiam resztę na weekend.

Link to post
Share on other sites

Cześć, mi natomiast zatrzask(od strony pasa) sie zepsuł, poprostu nie blokuje sie w pozycji rozłozonej i schowanej. Odkrecilem to "cos" na

Pas i został cycek-guzik z takimi małymi bolcami, bolce po nacisnieciu idą w dół i tak to właśnie działa-ale wy to wiecie- u mnie natomiast te bolce wlecialy do korpusu i nie chcą wystawiać. Ciagnolem za cycek i lekko wyszły-naprawdę odrobine(myślałem ze tak ma być) po skręceniu znowu spadły. Czy to wada tego typu kolb? Drugi problemik to ze z maga odpadła i zniknęła pokrywka od spodu tam gdzie jest koleczko do kręcenia. Czy będzie z tym problem? Czy mam poprostu felerny korpus-co za tym idzie mam pecha bo to stało sie przy próbie przestrzelania w lasku, więc moze odesłać na gwarancje-reklamacje? Pomóżcie.

Edited by Tajgers
Link to post
Share on other sites

RK-10 ładnie złożone? składanie młotkiem? szczerze? nie chce mi się w to wierzyć. Boyce to trafiają tak złożone, że strach się bać.

Dobite piny? kałasze to są chyba nitowane? Te nity są równie wujowe jak vfc -czyli kijem przez szmatę nie tykać.

Już widać po samym łbie, że to gówno zaciskane ręcznie.

Tak to trzeba wszystko poprawiać łącznie z kołkowaniem elementów na nowo wytoczonej lufie bo wszystko jest krzywe w boyi- oczywiście SW bo w znalowych obsadach to lepiej nic nie poprawiać........................

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...