Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS (RK10) [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Dzięki, ale w tzw. "międzyczasie" pojawiło się jeszcze parę pytań:

 

1. Czytałem gdzieś, że do replik z serii RK pasuje (bez większych przeróbek) suwadło z ostrego kałasza. Czy to prawda?

2. Czy jest dostępna na rynku jakaś stalowa lufa zewnętrzna, którą mógłbym zamontować (aluminiowa jest okropna)?

3. Jakie inne elementy z prawdziwka mogę (bez większej ingerencji w replikę) zainstalować?

Link to post
Share on other sites

1. Pasuje ale po jednej przeróbce( wybierasz wszystko ze środka, tam gdzie jest zamek).

2. Nie ma, ewentualnie na zamówienie u tokarza.

3. Drewna, elementy na lufie( podstawa szczerbinki ze szczerbinka, rura gazowa, okucie łoża, podstawa muszki z muszką, osłabiacz odrzutu), magazynek wsadzić w skorupe od ostrego.

Edited by Sedoro
Link to post
Share on other sites

1 Powinno wejść.Może wymagać toczenia lufy.

2 Będzie problem,ponieważ gwint w bojcu jest na muszcze,a nie lufie.Będziesz musiał na lufę naciąć gwint.

3 Na 70% nidyrydy.Nie próbowałem,ale miałem ghk,wzorowaną na ostrej i nie pasowała.Była za wąska i wysoka.

4.Jak w pkt 1.

5.Po kiego grzyba ci pełne suwadło w akmsie?Nie będziesz miał miejsca na batkę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

witam ma ktoś pomysł co zrobić z telepiącą się podstawą szczerbinki i muszki? w podstawie muszki gwint imbusowy to jakiś żart na początku go normalnie dokręciłem ale się cały czas luzował teraz jest zjechany ale olałem to do puki się trzyma to nie będę ruszał , lecz zauważyłem wyciągając replikę z szafki że podstawa mi się telepie ( replika nie była rozkręcana ) . oczywiście mam serię full steel jakoś wersja pół znalowa mnie nie interesuje

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, jaki z obecnie dostępnych w PL magów (bez wafli) pasuje do RK-10s najlepiej? Tak by potrzeba było najmniej przeróbek. Z góry dzięki za rpl.

 

Swoją drogą karabin (full steel) odebrałem dzisiaj i po 5 minutach oględzin wypadła mi śruba od prawego zawiasu kolby. Po półgodzinie udało mi się naprawić to i porządnie skręcić kombinerkami. Do tego telepie się nakładka rury gazowej a łoże jest jakby krzywo założone ale nie wiem, może tak ma być. W każdym razie to nieistotne bo i tak będę wymieniać powyższe części na oryginały.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Akurat mój stock pasuje i podaje poprawnie. Myślę teraz nad tym czy nie pójść do sklepu w okolicy (militaria lub taniemilitaria) ze swoim RK-10s i nie znaleźć tam pasującego maga, może pozwolą posprawdzać czy wchodzą, bo jakoś kupować na czuja przez internet nie chce.

Edited by Bednar19951
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Lekko odkopię.

 

Dzisiaj odebrałem swojego RK-10S i kilka rzeczy przykuło moją uwagę:

 

-Brak wybitych numerów na korpusie (na pokrywie i suwadle są)

- podstawa muszki jest przesunięta pół centymetra w prawo

-suwadło zamka lubi się czasem przyciąć przy odciąganiu

 

Czy ktoś ze zgromadzonych ma jakikolwiek pomysł jak zniwelować dwa ostatnie problemy,

bo jakoś nie widzi mi się zbytnio odsyłanie go na gwarancję.

Podstawa muszki ma pod spodem taki jakby gwint lub imbus

 

Replika kupiona w GF

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...