Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS (RK10) [BOYI]


Recommended Posts

NIE POLECAM REPLIKI

 

Miesiąc temu kupiłem ją na gunfire.pl. Dziś przestrzelałem ją i nagle przestała mi strzelać. Coś chroboczy teraz w gearboxie. Magazynek od początku słabo podaje kulki zarówno na rocketsach 0,2g i G&G 0,25g. Dodatkowo ma marny zasięg (poniżej 45 metrów), mój galaxiak na stocku ma większy. A szybkostrzelność na poziomie maxima na batce 9,6. Poza tym selektor ognia ma luzy. To samo na składanej kolbie po rozłożeniu. Nie wiem czy dostałem felerny egzemplarz ale co to ma znaczyć? CM028 po dwóch latach użytku dalej działała bez zarzutu i nie miała tylu mankamentów co rk-10s. W pojutrze zaniosę ją do serwisu i ciekawe co powiedzą.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To chińska replika? Czego się spodziewałeś? Luz na kolbie też miałem,standard. A w gb prawdopodobnie poszedł tłok,lub któraś z zębatek. Po złożeniu przez serwis zanieś ją do jakiegoś magika z forum. Niech ją porządnie poskłada.

Link to post
Share on other sites

Niestety chinole (repliki) tak mają :icon_wink:

 

Jak ostatnio strzelałem w niedzielę, to przy dłuższej serii spadła mi pokrywa zamkowa:/ (Zbadałem sprawę dokładniej i okazało się, że pokrywa jest o jakieś pół milimetra za krótka, przez co, pod wpływem mocniejszych wstrząsów potrafi się oddzielić od reszty... no cóż)

Gdyby zdarzyło się to w ciągu dziesięciu dni po zakupie, to bez wahania bym żółtka odesłał, ale, ponieważ minęło "nieco" więcej czasu, uznałem, że sam spróbuje to jakoś naprawić... jak na razie założyłem na niego grubą gumkę recepturkę:/

Jak tylko wpadnę na lepszy pomysł, nie omieszkam was o tym powiadomić :icon_wink:

 

edit. Chyba, że ktoś już wpadł na taki lepszy pomysł?

Edited by McMaciek
Link to post
Share on other sites

Przynajmniej widzisz jaki jest przegląd zerowy na gf. Ja też stamtąd zamawiałem i też nie byłem zachwycony, bo po krótkim czasie śrubka trzymająca kostkę stykową wpadła między styki powodując nieustanne auto oraz gumka g&g była wciśnięta byle jak w komorę ;/ Wymiana gumki na stocka (całkiem niezły) i komory na TM pomogła i teraz mam zasięg ~60m (tak, mierzone). Luz na kolbie ma każdy składaniec. Ze swojego egzemplarza teraz jestem bardzo zadowolony i tyle już zdążył przeżyć że pierwsza lepsza cyma poszłaby w drobny mak. Musisz się liczyć z tym że chińczyk to loteria - wyślij na gwarancję o ile nic nie grzebałeś.

Link to post
Share on other sites

Niestety chinole (repliki) tak mają :icon_wink:

 

Jak ostatnio strzelałem w niedzielę, to przy dłuższej serii spadła mi pokrywa zamkowa:/ (Zbadałem sprawę dokładniej i okazało się, że pokrywa jest o jakieś pół milimetra za krótka, przez co, pod wpływem mocniejszych wstrząsów potrafi się oddzielić od reszty... no cóż)

Gdyby zdarzyło się to w ciągu dziesięciu dni po zakupie, to bez wahania bym żółtka odesłał, ale, ponieważ minęło "nieco" więcej czasu, uznałem, że sam spróbuje to jakoś naprawić... jak na razie założyłem na niego grubą gumkę recepturkę:/

Jak tylko wpadnę na lepszy pomysł, nie omieszkam was o tym powiadomić :icon_wink:

 

edit. Chyba, że ktoś już wpadł na taki lepszy pomysł?

Podegnij dekiel kombinerkami przy zatrzasku.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Odgrzewam.

Na pewno syknęliście się z promocją u krakmanów. Chodzą pogłoski, że to wersje takie pół na pół (przecenili RK-10S na mniej niż RK-10). Mianowicie, że RK-10S na promocji wcale full steel nie jest.

 

Jest ktoś w stanie to potwierdzić? Moją dostanę dopiero w poniedziałek i nie wiem czego się spodziewać (oby nie 4 kilogramów fasoli w kartonie).

Link to post
Share on other sites

Okej, a więc przyszedł czas na lekkiego up'a repliki. Chciałem lekko podciągnąć fpsy i rof. Zastanawiałem się nad takim setem:

-silnik Tornado F1

-spring M135 Elementa

-tłok SHS z 7 stalowymi zębami (już włożony)

-aluminiowa głowica tłoka Protech

Wymiana kabli to oczywista oczywistość. Wszystko będzie chodzić na lipo 7,4V 15-20C (rof jest na poziomie 8k/s czyli...mierny...).

Prosiłbym o opinie, ewentualną propozycję podobnego zestawu w podobnej cenie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Post z piątej strony...

Gorąco zachęcam, do przeczytania całego tematu;)

 

Witam.

Napisze o tym czego doświadczyłem z moim kałaszkiem. Pierwsze co to niespodzianka pod tytułem badziewna batka. No ale czemu tu się dziwić trzeba było jak najszybciej nową kupic gdyż po pierwszej strzelance bateria juz zaczęła szaleć, brakowało jej sił by oddać choć jeden strzał nawet zaraz po naładowaniu do full. Sprawa druga to żyjąca własnym życiem górna drewniana nakładka, która opada tworząc szczelinę między krawędzią oprawy a samą nakładką, jest to problem estetyczny ale zawsze. I rzecz ostatnia zatrzask zawieszenia (przedni) złamał się przy pierwsze próbie założenia, zmiana na nowy i po problemie. A teraz dobre strony (jest ich więcej i nie wszystkie wymienię). Pierwsza sprawa wytrzymałość, choć kupiłem wersje gorszą (full metal) to i tak karabin wykazał sie wytrzymałością godną swego pierwowzoru, poobijał sie i wytarł w paru miejscach, ale trzyma sie dzielnie. Za dowód jego wytrzymałości uważam fakt że w momencie kiedy sie na niego wywróciłem (a do chudych nie należę) to zamiast pogiąć się lub nawet złamać drań jedynie obił mi żebra i strzelał dalej. Niejednokrotnie upadał i uderzał o beton ale nic mu nie jest. Strzela celnie i jest naprawdę wygodna bronią. Polecam go każdemu zaczynającemu zabawę z ASG.

 

PS. bd_siwek, nie wiem jak w twoim ale ja bym w swoim nie montował szyny ris na przedniej okładzinie, głownie dlatego ze w moim wypadku takowa lata góra dół i montaż jakiegokolwiek osprzętu celowniczego mija się z celem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Powiem tylko tyle, że replika na starcie jest lepiej wykonana od legendarnych M4 KWA, nie ma porównania do innych chińczyków (wliczając RK10 niestalowe, które również miałem), przy odrobinie pracy (15 minut z młotkiem i izolacją w garażu) masz idealnie spasowaną replikę AKMSa, zero luzów + dochodzi radocha z sukcesywnej wymiany podzespołów na odpowiedniki z ostrego.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Przymierzam sie do zakupu AKMS RK 10S polecacie?

 

Mam tą replikę i po drobnym tuningu bebechów śmiga fajnie. Z wymienionym hop up (choć stock nie był zły) i założoną precką, zasieg to jakieś 60m. A po wymianie dyszy (co powinienem zrobić od razu, bo stockowa jest tragiczna) na SHS czerwoną, wyciąga 420fps na stock gb.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dantes, jeśli chcesz z rk wykrzesać istnego szatana, zmień gumkę hopa, polecam od siebie niebieskiego madbulla, świetnie kręci i nie zamarza, zmień batkę na li-po, jakieś turnigy 7,4 z 20-30 c, pod pokrywę, i jak chcesz to lufę, ale ja swojej dość długo używałem i nie było źle, może to zasługa dobrych kulek.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...