Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS (RK10) [BOYI]


Recommended Posts

Brak oznaczeń na korpusie, czyli masz na myśli ich brak na obsadzie lufy? Mój RK-08S też nie miał żadnych oznaczeń na obsadzie i jest u mnie nie dłużej niż trzy tygodnie. Możliwe, że wszystkie nowe RK w wersji S nie mają już oznaczeń Tuły ani Iżmaszu.

xml2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Podstawa muszki jest na stałe zakołkowana w tej pozycji? Tzn ma jakiś luz, który pozwala na jej poprawne ustawienie? Jeżeli jest luz, to możesz próbować stare frezy zaszpachlować klejem do metalu (jakimś dobrym, dwuskładnikowym) i jak wyschnie, to wbij kołki w podstawę już pod poprawnym kątem. Ja to tak poprawiałem.

 

Suwadło z czasem się samo wyrobi, ale możesz je dokładnie przesmarować - drut oraz zagięcie blachy komory zamkowej, po których się przemieszcza suwadło.

Miałem AKMS full steel, ale sprzedałem. Szykuj się na poprawianie wielu niedoróbek po Chińczykach. Jeżeli kupiłeś przez internet, to może poproś żeby Ci wymienili, ale zawsze może się trafić chinol z jeszcze gorszym montażem.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Zachar Właśnie chodzi o to że podstawa muszki jest sztywno i nawet nie chce ani o ułamek milimetra drgnąć.

 

Jeżeli masz rację z tymi oznaczeniami to trochę lipa, bo miałem zamiar sobie wszędzie ponabijać numery odpowiadające ale teraz będę musiał też wydać kasę na grawerkę :/

 

W międzyczasie zobaczyłem że obsada łoża też ma lekki luz i dolna część odchyla się lekko do przodu.

Chińczyk to jednak zawsze chińczyk :icon_biggrin:

Edited by UberSoldier
Link to post
Share on other sites

Udało mi się naprawić to przechylenie. Rzeczywiście frezy na lufie były krzywo. Wystarczyło wybić te dwa kołki, którymi podstawa była przymocowana oraz wykręcić drobny imbus od dołu, potem ustawić zgodnie z osią i na chama wbić kołki. Teraz jest równo co do milimetra i nawet po użyciu większej siły nie chce drgnąć. Będzie problem jak się coś z niej ukruszy , bo to żeliwny odlew jest ale to się będę martwić potem. Na razie dbam o niego :D

Link to post
Share on other sites

Weź pod uwagę, że te z Frontowca niekoniecznie muszą być takie ciemne jak na foto - wszystko zależy od ustawień monitora, oświetlenia w czasie robienia zdjęć itp.

Twoje przykładowe zdjęcie jest robione w świetle dziennym, przez co okładziny mogą wydawać się jaśniejsze niż są w rzeczywistości.

 

Zawsze możesz zamówić, a jak nie spasują - zwrócić.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja byłem dziś w sklepie taniemilitaria poszukać pasujących magów do mojego RK-10s. Na miejscu czekało mnie małe zdziwko. Midcapy od samego Boya nie pasowały :icon_eek2: . Za to, po dobrej półgodzinie grzebania na zapleczu, sprzedawcy udało się znaleźć dwa midy od Cymy (c71 i c96), Ostatnie sztuki i to noszące ślady używania. O dziwo, pasowały (choć trzeba się było namęczyć by "wskoczyły" i nie wypadały) i podawały kulki.

Link to post
Share on other sites

ale wiesz że niektóre magi wystarczy lekko podpiłować i będą pasowały? też mam maga właśnie z cymy i swojego musiałem podpiłować :icon_smile:

Akurat te cymy co mam, są chyba trochę za krótkie, lubią wypaść jeżeli się ręką nie "dociągnie" zatrzasku magazynka po jego włożeniu. Ale w sklepie podawały kulki to wziąłem, jako że się póki co nie znam na przerabianiu czegokolwiek.
Link to post
Share on other sites

na stronie taiwangun.com mają "instrukcje" na zdjęciu co trzeba podpiłować . znajdziesz ją wchodząc opis magów cymy bodajże

 

A więc wie ktoś czy wejdzie takie cudo na lufę od akms? potrzebna mi latarka do strzelań nocnych a że nie chcę orisować zbytnio mojego AKMS myślałem nad czymś takim

http://gunfire.pl/pr...zewnetrzna.html

jeśli nie pasuje to jest może coś takiego tylko że do AK/AKMS/AK 74 itd?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Od dwóch tygodni jestem właścicielem Rk-10s. jeśli chodzi o wykonanie, to mam wrażenie, że wszystko jest ok (z kolbą jak dotąd nie miałem żadnych problemów).

Mam jednak pewien problem z bebechami... Już na drugim strzelaniu zaczęły mi spadać fpsy, a dziś kulki waliły w ziemię po przeleceniu 10 m. Co prawda nie używałem oryginalnego magazynka, tylko mid-capa Cymy. (słyszałem, że złe magazynki mogą osłabić prędkość wylotową... ale aż tak :icon_eek: ?). Temperatura też nie była może wymarzona (ok. -10 stopni), ale w moim poprzednim elektryku nie szkodziło to w takim stopniu :icon_eek2: :icon_eek: :icon_eek:! Jeśli ktoś ma pomysł, co to może być, lub sam miał taki problem, prosił bym o wyjaśnienie mi tego zjawiska.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Wymień gumkę bo zapewne masz stockową. Problem może też się brać z tego że komora odsunęła Ci się od czoła GB i masz nieszczelność. Komora powinna wejść w takie wgłębienie dookoła dyszy. Raz tak miałem w swoim, wszystko przez to że komora z lufą są na sprężynie (IMO najlepsze rozwiązanie) i łatwo je przesunąć.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki :-D!

Dziś ani w tygodniu nie będę miał za bardzo czasu, ale w sobotę postaram się go znowu przestrzelać i napiszę jak mu idzie :-)

 

...Małe uzupełnienie do przyczyn "awarii" w moim AKMSie:

Okazało się, że problem tkwił w magazynkach Cymy. Na lowcapach DB replik sprawuje się całkiem nieźle (w rozumieniu, że nie pluje trzema kulkami na raz. a nawet nadaje im całkiem dużą prędkość, czego dowodem jest dziura w ścianie :icon_biggrin:), o ile poświęci się wcześniej pół godziny pracy pilnikiem nad repliką i dwie minuty nad każdym magazynkiem.

Moja rada co do tej repliki; nie kupować magazynków Cymy! (bo przynajmniej w moim egzemplarzu kompletnie się nie sprawdziły)

Wiem, że obiecałem napisać, jak się AKMS sprawuje w terenie, ale niestety nie miałem czasu by go znowu wyprowadzić. Jak tylko to zrobię, na pewno napiszę.

 

Pozdrawiam wszystkich byłych, obecnych i przyszłych właścicieli AKMSów :icon_lol:!

 

nie edytowałem tamtego postu, bo nie miałem jak... ale ten już mogłem :icon_lol:

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dziwne...mi mid Cymy podaje znakomicie, podobnie jak lowy SRC i KA

 

Wczoraj po raz pierwszy otworzyłem GB boyca (chrzanić gwarancję ^^) i kilka stwierdzeń, o których większość już wie ale nowym mogą się przydać:

 

- wszystkie zębatki stalowe

- kostka stykowa była przykręcona tak beznadziejnie że śrubka wypadła i wpadła na miejsce styku przez co strzelał cały czas na auto (powód otwarcia GB)

- tłok zwykły plastikowy który wydaje się że wytrzyma jeszcze parę k kulek ale warto by go wymienić

- prowadnica plastikowa z łożyskowaniem kulkowym (bardzo długa) - wymieniłem na stalową SHS

- głowica tłoka niebieska - nie ufałbym jej :icon_biggrin:

- szczelność na poziomie tłok-cylinder-głowica cylindra jest wręcz wzorowa - idealna strzykawka ale dobre wrażenie psuje dysza, która puszcza połowę powietrza -,-

- po otwarciu GB nic nie strzela w twarz, wszystko jest na swoim miejscu - zawsze jakiś plus :icon_biggrin:

 

Na razie tyle, niedługo wpakuję SP120 i liczę na jakieś 430 fps po wymianie dyszy :icon_biggrin:

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...