Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS (RK10) [BOYI]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam ponownie po małej przerwie :icon_razz2:

Na początek chciałem przeprosić za poprzedni wpis, którym nie potrzebnie zasiałem ferment:

Problem był jednak z komorą HU, a dokładnie gumka "zapadła się" powodując zmniejszenie się średnicy lufy. Musiało się to stać w trakcie transportu (mam na myśli, z mieszkania, na pole:)), bo nie wiem, jak inaczej wytłumaczyć fakt, że raz działało, a raz nie.

Gdy już do tego doszedłem i ponownie go przestrzelałem, wyniki były całkiem zadawalające (z odległości ok. 25 metrów wszystko było w kartce A3, z czego 90% w sylwetce). Przy okazji wykryłem nową "wadę wrodzoną", a mianowicie, wydaje mi się, że kulki lecą w sposób, jakby lufa była 2 cm z prawej (nie wiem jak to lepiej opisać), ale ich tor lotu jest prosty, więc z poprawką nie ma wielkiego problemu. Aczkolwiek i tak rzadko używam muszki, bo najczęściej i tak strzelam "po kulkach", czy jak ktoś może woli "na oko";).

 

Jeszcze tytułem poprawki do poprzedniego wpisu: mincapy od Cymy pasują (tu jeszcze raz przepraszam za poprzedni wpis).

 

Na koniec mam małe pytanie, które jest częściowym rozwinięciem pytania poprzednika:

Czy jeśli replika jest nowa, to ma jakiś sens wymiana komory HU (skoro fabryczna już działa), czy też wystarczy zakup nowej gumki? (Przy drugiej opcji, czy moglibyście napisać jakich gumek używacie sami lub też jakie polecacie?)

Z góry dziękuje za info;)

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki @Nath :icon_biggrin:

 

Próbuję rozłożyć mojego AKMSa. Odczepiłem okładziny, wybiłem te dwa piny "pod muszką" , odkręciłem śrubki trzymające komorę HU... a lufa (zew) ani drgnie! Nie chcę jej szarpać na chama, by czegoś nie uszkodzić (ale czuć, że siedzi mocno).

Czy mógłby ktoś proszę napisać, co powinienem jeszcze zrobić, bądź co ewentualnie pominąłem?

Z góry dziękuje za pomoc;)

Link to post
Share on other sites

@up Jaki imbus od lufy? O_o

 

@McMaciek nie zdejmuj żadnej muszki. Zdejmij pokrywę, wyjmij suwadło z prowadnicą i baterię, przekręć kluczyk okładzin do góry, zdejmij rurę gazową, wyjmij wycior. Przy obsadzie łoża masz małą dźwigienkę - przekręcasz ją o 180 stopni, odsuwasz i zdejmujesz łoże. Potem wybijasz pin pod podstawą szczerbinki - ten duży i taki mały. Potem możesz lufę normalnie wysunąć albo ją lekko cofnąć do korpusu, cofnąć komorę do końca i podnieść ją (tak jakbyś wyjmował zamek). Tadam - właśnie rozłożyłeś AKMSa.

Link to post
Share on other sites

glanu224 nie ściągamy podstawy szczerbiny tylko szczerbinkę i pod nią jest śruba...

dobrze prawię panocku , ja muszę zdjąć podstawę szczerbinki :icon_smile: sprawdzałem nawet przed chwilą

 

Ubersoldier ściągnij podstawę szczerbinki i sprawdź :)

Edited by glanu224
Link to post
Share on other sites

to zabawne :icon_smile: może jakieś zmiany wprowadzili i modele się różnią albo Kitajcowi było tak wygodnie złożyć :icon_biggrin: u mnie jak się ściąga podstawę szczerbinki to lufa jest na takiej jakby kostce przytrzymana imbusem do body jak to odkręcę to dopiero da się ją wyciągnąć :)

Edited by glanu224
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na pierwszej strzelance miałem problem z selektorem ognia w moim rk-10s. Na samym początku nie działało semi. Nie wiem dlaczego, zwłaszcza że po jakiś 2h problem sam ustąpił. Prócz tego karabin mimo że full stock sprawował się bardzo dobrze. Nawet hop up, mimo że to chińczyk.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Sprawdziłem nawet dwa razy i nie mam :icon_biggrin: Mi lufa się wyciąga tylko po wyciągnięciu 2 pinów. Nic nie muszę wykręcać :icon_biggrin:

 

Polecam go tam sobie wpasować, zawsze to dobry "docisk" lufy. Pomimo niewielkich rozmiarów, poprawia sztywność całości.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...