Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja jestem gorącym zwolennikiem systemy bo kręci tak samo w zimie i w lecie a jej żywotność jest (skromnie to ująwszy) zadowalająca

 

co do przeźroczystego guardera to mam niemiłe doświadczenia- pękła na pierwszym strzelaniu :angry:

Edited by scot
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

mam problem, zdaje się, z prawidłowym założeniem gumki HU. Kupiłem do AK74 CM040 (metalowa komora HU) gumkę Guardera, po zamontowaniu wg instrukcji kule znosiło momentalnie w prawo. Rozmontowałem komorę jeszcze raz, założyłem gumkę starając się aby poduszeczka była możliwie najbardziej wycentrowana i obecnie znosi kule ostro w lewo niezależnie od ustawienia suwaka HU. Nie mam już pomysłów co z tym zrobić. Pomożecie?

Link to post
Share on other sites

Optycznie w lufie nic niepokojącego nie widziałem, była przedmuchana silikonem. Dla pewności wyczyszczę.

A z regulacją chodziło mi o to, że gdyby gumka nadawała pociskom tą niepożądaną rotację boczną, to chowając ją suwakiem w rowku powinny skręcać po łukach o coraz większych promieniach, bo mniejszy byłby nacisk gumki na kulkę i w związku z tym tarcie. Tak na mój chłopski rozum. ;)

Edited by Śniący
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 months later...

Ja aż tak stary nie jestem ;] ale jak tylko wyszły "energy" kupiłem dwie i od tamtej pory więcej nie kupowałem. I tak jak pisałem wcześniej przypominały bardziej zrypane czarne guardery niż stare systemki jeśli chodzi o mięsistość a sam materiał mniej ciągnął kulki niżwcześnej... fine

Link to post
Share on other sites

Witam.

Strzelam się od niedawna i nie posiadam odpowiedniej wiedzy na temat poszczególnych części więc zwracam się do Was.

Posiadam taką oto replikę: http://www.madonion.eu/m4a1-universal-version-p444.html (stokową) i zastanawiam się jaką gumkę do niej wsadzić, co możecie mi polecić (średnia półka cenowa :icon_lol: )? Dodam, że zamierzam strzelać się w okresie wiosna-jesień.

PS. Wiem, że nie ten dział, ale jeżeli nie sprawi to komuś problemu prosił bym jeszcze o podanie jaką preclufe zamontować do niej (tak do 150 PLN :icon_wink: ).

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

ja od siebie powiem że u mnie (450 FPS) się nie sprawdziła zielona G&G, zamówię w specshopie jeszcze jedną by wykluczyć to że dostałem wadliwy egzemplarz.

 

Przy niższych temperaturach gumka musi się rozgrzać zanim zacznie dobrze podkręcać, często zdarza się też że różnie podkręca kulki.

dlatego tak jak pisałem na wszelki wypadek zamówię drugą, wymienię i sprawdzę czy faktycznie ta co mam jest do du... czy może u mnie G&G zielona nie ma racji bytu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...