Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

Niestety nie widzę opcji edytowania własnego posta więc pisze nowego. Rozebrałem replikę jeszcze raz i wszystko było złożone prawidłowo. Jednak postanowiłem troszkę przerobić kołnierz w gumce bo wydawał mi się zbyt elastyczny. Otóż nałożyłem na zewnętrzną stronę kołnierza cienką warstwę silikonu technicznego i pozostawiłem do wyschnięcia. Po takim zabiegu gumka ( tym jej kołnierz) jest lepiej dociśnięta w komorze HU. Problem ustał. Teraz strzela idealnie bez dubletów zarówno na singlu jak i na auto.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Cześć!

Czy ktoś z Was miał już do czynienia z czarną gumką od G&G? Czy aby na pewno jest ona silikonowa? Pytam, ponieważ będąc w sklepie w Łodzi nie widziałem na jej opakowaniu żadnej wzmianki o silikonie, natomiast na stronie owego sklepu gumka jest już sprzedawana jako silikon. Tak czy siak- jak się sprawuje, jak podkręca, czy warto w nią zainwestować?

Pozdrawiam

Cykuśny

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No właśnie ja też mam ten problem. W sumie zawsze do replik 400+ fps dawałem czarnego Guardera lub Systemę, ale sam już nie wiem.

Mam dwie repliki:

L85 ICS 415-500 fps zależnie od sprężyny

AKMS Cymy 410 fps

I jakie gumki do nich wziąć? Systema? Czarny czy przeźroczysty Guarder? L85 90% czasu działa na prędkości 415 fps, mocną sprężynę zakładam bardzo rzadko, ale nie chce mi się zmieniać gumki przy każdej zmianie, bo wymiana sprężyny trwa 20x szybciej niż gumki.

 

EDIT:

Mam też w domu zieloną gumkę G&G, nadaje się to do czegoś z powyższych?

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

Ale po co chcesz zmieniać gumkę przy wymianie sprężyny?

 

Czarny guarder jest taki sobie, raczej go nie polecam. Do wszystkiego systemka albo przezroczysty guarder, obie te gumki są doskonałej jakości. A zużywanie gumki sensu ścisłego tzn prawidłowo zamontowana gumka ile się zużywa od kulek- pomijalna kwestia. No, może w M249 z przerobem 5000 kulek tygodniowo ale nie spotkałem się nigdy z zużyciem gumki jeśli nie była uszkodzona i poprawnie używana/m,ontowana.

Link to post
Share on other sites

Ale po co chcesz zmieniać gumkę przy wymianie sprężyny?

Wg tego, co pisze producent, przeźroczysty Guarder jest do 400fps, czarny od 400 i to miałem na myśli pisząc o zmianie gumki przy zmianie sprężyny.

I jak z tą zieloną G&G? To jest mniej więcej odpowiednik przeźroczystego Guardera?

Link to post
Share on other sites

Jak przedstawia się jakość gumek produkcji King Arms w porównaniu do na przykład Systemy i o co do cholery chodzi ze stopniami? Czy wskazują one maksymalne podkręcenie kulki czy jeszcze coś innego?

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/content_page.php?search=category&rs=King%20Arms%20Parts%20for%20AEG&catid=62&cat=250

Edited by Ostatni Cyc
Link to post
Share on other sites

Gumki King Arms'a odpadają totalnie. Z guarderów to czarny jeszcze podejdzie, bo o ile silikonowy się włoży to szybko się wytrze przy mocnym gnacie. Montowałem dzisiaj wieczorem systemke energy. Wrażenia bardzo pozytywne, fajna taka mięciuchna :) Wpakowałem jeszcze dystanser H, może przesada, ale naskrobię coś jak jutro sobie przestrzelę M4 :)

Link to post
Share on other sites

Gumki King Arms'a odpadają totalnie. Z guarderów to czarny jeszcze podejdzie, bo o ile silikonowy się włoży to szybko się wytrze przy mocnym gnacie. Montowałem dzisiaj wieczorem systemke energy. Wrażenia bardzo pozytywne, fajna taka mięciuchna :) Wpakowałem jeszcze dystanser H, może przesada, ale naskrobię coś jak jutro sobie przestrzelę M4 :)

 

Ja mam gumkę king armsa fioletowa (80 degre) + komora modyfiy (komora - totalna porażka z regulacją). Gumka świetnie podkręca kulki (replika ze sprężyną sp145 + bore up - nie mierzone ale ok 500 fps). Kumpel ma w replice ok 400fps czerwoną king armsa (60 degre) i też jest z niej b.zadowlony. Nie wie dlaczego takie zdania co do tych gumek - gumki wydają się bardzo wytrzymałe, kołnierze mocne (brak efektu podwójnej kulki) i to tyle odnośnie tych gumek.

 

Gumki guardera też są dobre, ale bardziej delikatne (te przezroczyste nie zamarzają w niskich temperaturach, a czarne mam za krótko żeby coś o nich napisać :) )

Link to post
Share on other sites

Cóż sam ostatnio założyłem do G36C JG gumkę KA - niebieską 40 degree. Replika ma 350 fps, precka systemy, kulki G&G 0,28.

 

Problem z nią polegał na tym że przy standardowym ułożeniu dystansera poduszka jaką tworzy gumka była zbyt mała aby coś zdziałać. Kombinowałem z różnymi podkładkami, ale sprawę rozwiązałem w trywialny sposób - dystanser po prostu włożyłem pionowo....

 

Co do osiągów to jestem przyjemnie zaskoczony powtarzalnością strzałów i zasięgiem.

 

Jednak szczerze mówiąc posiadałem już kilka replik o różnej mocy i jeszcze więcej gumek HU - i uważam że niestety gumkę trzeba dobrać do repliki, nierzadko metodą prób i błędów.

 

Z autopsji jednak wiem ze najczęściej sprawdza się Systema i jest to jedyna gumka która nigdy mnie nie zawiodła.

 

Guarder przeźroczysty mi tej zimy po prostu pękł (choć podkręcał znakomicie) i spowodował zacinkę.

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że jest niezniszczalna, no może nie do końca :) Przestrzeliłem eMkę i efekt to kosmos. Muszę tylko leciutko podkręcić, bo potem to kulki już lecą w kosmos, a może rzeczywiście dystanser H był zbędny do tej gumki :)

 

 

Hmm..... :zastanawia:

 

Może cięższe kulki ?? :icon_eek2:

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...