Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki tłok do SP130 i więcej?


Recommended Posts

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Nerpa:

Jest głośny. Pracuje na borku guardera i m165 elementa ;)

 

Jak chcesz głoooośnego AEGa to głowica tłoka alu i zgłaśniacz dźwięku zamiast tłumika:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4972

 

Z tego co wiem taka konstrukcja tłumików płomieni wzmacnia dźwięk;)

Ale mi się nie podoba. Zamówiłem już DYTAC'a FH556. Mam zamiar też wstawić boreup deep fire bez gumy na głowicy cylindra. Do tego SP130 Guardera i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Pamietaj o jednym - jezeli nie bedzie wogole amortyzacji na glowicy tloka - szybko rozwalisz szkielet (wlasciwie dowolny nawet z semi tylko i m130).

 

Jest na to patent - nie zdejmujesz gumki na glowicy cylindra - ale mocujesz na niej okragla podkladke (duza tak zeby pasowala) o ktora bedzie uderzac aluminiowa glowica.

Dzieki temu - dzwiek masz jeszcze glosniejszy (podkladka ma mozliwosc wiekszych wibracji - musisz ja tylko przykleic mocnym klejem, lub zamontowac tak zeby nie odpadla w zadnym wypadku) a jednoczesnie zachowujesz czesc amortyzacji ktora zapewnia gumka za podkladka.

Taki maly tip z forum extreme-fire ;)

Link to post
Share on other sites

Mówisz, że o szkielet muszę się martwić mocno? W poprzednim miesiącu zrobiłem z 13000 kulek przebiegu tylko na semi :-F . Za patent dzięki, skoro będzie działać to czemu nie, wypróbujemy.

Są AR'y gazowe, które nadają się do agresywnego strzelania na semi? 10 kulek w mniej niż 2 sec? 3-gun... ;-) .

Link to post
Share on other sites

Zgadza sie - kropelka jest zbyt sztywna i od uderzen sie rozwali.

Epoxy jest duuuzo lepsze - mam tak przyklejona poduszke do plasticznej glowicy tloka - tak zeby bylo wyciszenie. I po okolo 40 k kulek trzyma sie nadal tak ze nie widac zeby gdzies puszczalo.

 

Na Wysokiej poznalem kolege ktory w ak - gearbox wzmocniony v3 rozwalil szkielet na springu m120 i auto wlasnie przy pomocy alu glowicy ... Bez zadnego przegietego rofa.

Owszem semi powoduje ze szansa nie jest duza - wlasciwie to tylko auto zabija, ale po co ryzykowac ?

Tylko jak dokleisz podkladke sprawdz czy czasem zebatka tlokowa nie bedzie ci lapac za 2 zab o ile go masz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Chyba mam szczęście. Madbull o którym pisałem wcześniej dalej jedzie w M14 na SP130, aktualnie LiPO 11,1, ROF jest śliczny. Przeżył już ładne kilka k kulek tłoczek, w tym kilkanaście serii nieraz po 30 kulek, reszta bardzo szybki singiel, i trzyma. Jak wygląda nie wiem ale strzela dalej więc chyba jest dobrze.

Link to post
Share on other sites

Urwanie pierwszego zeba w tym przypadku może mieć tylko dwie przyczyny. I zależy z której strony jest "pierwszy ząb".

 

Jeśli urwało ten od strony głowicy to zestaw sprężyna/łożyskowanie za długi i sprężyna nie miała się gdzie ugnieść.

 

Jeśli ten od dupy strony to złe zgranie z zębatką.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Jako że po rozmowie z Poldeckim wkurzyłem się że nic nie robię - rozebrałem swoją M21 :icon_biggrin: Przypominam - tłok Madbulla z 7 stalowymi zębami, SP130. Ma za sobą jakieś 5k strzałów, zdarzało się puścić serię na 20 kulek, a ROF mam całkiem niezły w tej chwili. Ostatni ząb (ten od głowicy tłoka) ma jedynie lekko zaokrągloną krawędź od strony głowicy, zamiast ostrej ma obłą, reszta bez śladów zużycia. Więc mimo ostatnich przebojów z tym tłokiem jakie mieli inny, ja chyba trafiłem na dobry egzemplarz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Chodzi o ząb od strony prowadnicy sprężyny (bo zęby liczy się zawsze od strony głowicy tłoka, czyli ząb przedostatni to 2 od strony prowadnicy springa). Czy go wypiłować - zależy jak Ci się w gearboxie układa, nie w każdym wycinanie tego zęba jest potrzebne - w niektórych jest, w niektórych nie, w niektórych częściowo. Musisz sprawdzić.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Ja mam nie dobre skojarzenia z tłokami JBU. Wcześniej już wspominałem o tłoku alu, który się rozleciał ostatnio dostałem replikę, w której montowany był tłok pom ze stalową szczęką. Na springu sp130 pociągną tylko kilka tysi kulek czyli lipa. Fakt, że osoba, która go montowała źle wypozycjonowała zębatkę tłokową ale mimo wszystko dla mnie tłoczek nie prezentuje się za dobrze:

http://myk.elkopytko.pl/wmasg/2011-01-15%2018.28.22.jpg

http://myk.elkopytko.pl/wmasg/2011-01-15%2018.28.03.jpg

 

na chwilę obecną mogę polecić tłoki SHS ze stalową szczęką i tłoki JG czerwone ze stalową szczęką. Miałem okazję również montować ostatnio tłok hornbill ze stalową szczęką i jeśli chodzi o wytrzymałość jest ok ale ten, który do mnie trafił był wykonany bardzo nie precyzyjnie, widoczne nadlewy i, źle wypozycjonowane prowadnice. W połowie drogi robił się dodatkowy opór dla tłoka. Z początku myślałem iż to wina chińskiego szkieletu GB ale inne tłoki jakie miałem pod ręką pracowały "gładko" w przeciwieństwie do owego hornbilla.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...