Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Madness Tactical Gear


Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A czy ktoś wie jakim kurierem wysyłają? Bo bardzo sprytnie wysłali mi numer przesyłki bez podania jakim kurierem wysyłają.

 

Już sobie znalazłem - UPS. Nie było informacji w mailu - trochę to nieprofesjonalne. Mało tego - dostałem informację, że paczka wyjdzie do mnie w piątek lub poniedziałek. A nadana jest dopiero dzisiaj! Dziwi mnie to, bo dostałem również maila, że plecak, który zamawiałem był na stanie.

 

Trochę to niepoważne. Przyznam, że jestem bardzo zawiedziony jakością obsługi, szczególnie, że na maile też słabo odpowiadają.

 

Mam nadzieję, że przynajmniej jakością produktu nadrabiają obsługę klienta.

Edited by esco
Link to post
Share on other sites

Plecak otrzymałem. Byłem trochę zdziwiony "grubością" materiału. Na początku myślałem, że to jakiś nylon. Dopiero później doczytałem, że to Cordura 500. Powinno ot być napisane przy produkcie na stronie, ale trudno. Ogólnie plecak fajny, choć przydały by się jeszcze jakieś wewnętrzne kieszenie, przynajmniej jedna na jakieś drobiazgi, a tak mamy tylko "worek".

 

Jak bardziej obmacam to napiszę więcej. Jak na chwilę obecną daję ocenę 4.

Link to post
Share on other sites

Zdjęcia jak najbardziej zrobię. :) Postaram się do weekendu, ale nie obiecuję.

 

@jazzirba: info przeczytałem dopiero po zakupie, jak zacząłem szukać danych z czego jest on zrobiony. IMO takie informacje powinny być przy produkcje - stronkę mają do dopracowania.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No niby coś na Facebook-u pisali. :) Ale popieram przedmówcę. Muszą poprawić kontakt.

poprawić??? kontakt totalnie do wymiany!!!! telefonu komórkowego nie odbierają, nie oddzwaniają, na pocztę głosową nie reagują, na maile odpisują, o ile odpiszą, z co najmniej tygodniowym opóźnieniem. czekam na realizację, niby standardowego zamówienia, i doczekać się nie mogę. ustalane terminy wysyłki sprzętu można potraktować jako smutny żart. Wg mnie to wygląda na razie na próbę wyłudzenia kasy. Już kiedyś miałem do czynienia z takimi, więc i teraz poradzę sobie z ewentualnym odzyskiem kasy, ale nikomu nie polecam tak nieprofesjonalnej firmy. Żenada!

ps. wiem, że to mój pierwszy post tutaj i od razu w takim tonie. niestety mam nadzieję, że uratuje on innych przed stratą nerwów, a może i pieniędzy.

Edited by leon28
Link to post
Share on other sites

A czy ktoś wie jakim kurierem wysyłają? Bo bardzo sprytnie wysłali mi numer przesyłki bez podania jakim kurierem wysyłają.

 

Już sobie znalazłem - UPS. Nie było informacji w mailu - trochę to nieprofesjonalne. Mało tego - dostałem informację, że paczka wyjdzie do mnie w piątek lub poniedziałek. A nadana jest dopiero dzisiaj! Dziwi mnie to, bo dostałem również maila, że plecak, który zamawiałem był na stanie.

 

Trochę to niepoważne. Przyznam, że jestem bardzo zawiedziony jakością obsługi, szczególnie, że na maile też słabo odpowiadają.

 

Mam nadzieję, że przynajmniej jakością produktu nadrabiają obsługę klienta.

jak widze, przechodzę taką samą drogę przez mękę. do mnie rowniez po wielu ponagleniach wysłali numer przesyłki. Dopiero po dodatkowym zapytaniu potwierdzili, ze chodzi o UPS. Ale po telefonie do UPS okazuje się, że to tylko wygenerowany numer przesyłki, a o żadnej przesyłce na razie w UPS nie wiedzą. Jak mtgear raczy wysłać zamówione u nich sprzęty do dopiero będzie można mówić o wysyłce. zabawa w kotka i myszkę, pisali w zeszłym tygodniu, że wszystko mają, czekają tylko na camelbacka, jak odpisałem (bo dodzwonic się nie mogę juz od ponad miesiąca tj. od momentu wpłaty pieniędzy), żeby wysłali sprzęt bez camelbacka, za który zapłacę osobno dostałem w odpowiedzi tylko ten wygenerowany numer UPS, jak widzę historia się powtarza. mam tylko nadzieję, ze sprzęt w koncu dotrze, choć ja u nich na pewno szybko niczego ponownie nie zamówie.

Link to post
Share on other sites

No pewnie.

Licząc na to, że i Oni profesjonalnie podjadą do tematu. Wiem, że na customowy sprzęt trzeba czekać - zamawiałem już w PSTG, ale moje zamówienie w MTG było standardowe. Plecak, który brałem był bez przeróbek. Wygląda na to, że zaczynają produkcję (lub ją zlecają) dopiero jak otrzymają kasę. Jeśli tak to niech o tym poinformują, bo o to tak na prawdę tutaj chodzi - o brak kontaktu z klientem i brak przepływu informacji.

 

Szczerze to odradzam ten sklep moim znajomym.

Link to post
Share on other sites

Dobrze rozumiem, że płaciliście z góry za towar?

niestety tak

teraz widze, ze mozna bylo wplacic np. 10% kwoty zamowienia, jako zabezpieczenie odbioru sprzetu. niestety calosc zamowienia tania juz nie jest. mniejsze kwoty odzyskiwalem, ale cisnienie i tak sie podnosi.

generalnie ja tez nikomu tego sklepu nie polece.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...