Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dwie kieszenie cargo - nie napisałeś, co w nich masz / chcesz mieć, i dlaczego akurat tam.

Zwykłe cargo: kulki, arafatka, zapasowe okularki, mleczko w tubce i suchary.

Cargo bryzgoszczelne: telefon, notes, długopis, gratisowa szybkoładowarka(gdyby jedna się zgubiła), petardy, mały dżemik i jeszcze raz suchary :)

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Puste magazynki mam w tak zwanym "zanadrzu". Zazwyczaj wkładam za szelkę, pas,c zy coś w tym stylu

 

Powodzenia. Ja zrzut noszę nawet jak idę postrzelać do tarczy z 3 magami. Po co się męczyć z wkładaniem do ładownic skoro JEST OPCJA wrzucenia szybko do worka. Na prawdę już nie macie z czego problemów robić? :P

Link to post
Share on other sites

Zwykłe cargo: kulki, arafatka, zapasowe okularki, mleczko w tubce i suchary.

Cargo bryzgoszczelne: telefon, notes, długopis, gratisowa szybkoładowarka(gdyby jedna się zgubiła), petardy, mały dżemik i jeszcze raz suchary :)

 

Jeżeli ja coś mogę powiedzieć na ten temat, to:

Zwykłe cargo:

- kulki: ponoć nie potrzebujesz więcej niż te 500 w magazynkach (+200 w szybkoładowarkach)? Won do plecaka.

- arafatka: używasz? Załóż. Nie używasz? Won do plecaka, albo przynajmniej do kieszeni z ponchem.

- zapasowe okularki: dwóch par na raz nie nosisz, a na pożyczkę dla kolegi nie ma sensu nosić w kieszeni. Won do plecaka.

- mleczko w tubce i suchary, mały dżemik i jeszcze raz suchary: po co? Na wielkiego głoda w terenie masz eSkę na plecach, a jeśli nie grywasz całodniowych scenariuszy, to i tak nie jesz w czasie rozgrywki, prawda? Jeszcze mleko w tubce jako kop cukru możesz ozstawić w oporządzeniu (najlepiej na plecach, obok eSki i poncha). Reszta - zgadłeś: won do plecaka ;-)

Cargo bryzgoszczelne:

- telefon: w kieszeń munduru. Jeśli boisz się, że zamoknie - w torebkę strunową albo wodoszczelny pokrowiec (kupisz np. w sensownym sklepie turystycznym). Jeśli boisz się, że kulki rozbiją ekran - noś go ekranem do ciała.

- notes, długopis: korzystasz? W folię i w kieszeń. Nie korzystasz? Won.

- gratisowa szybkoładowarka (gdyby jedna się zgubiła): jeśli często gubisz szybkoładowarki, przymocuj je do oporządzenia sznurkiem. Jeśli nie - tym bardziej zapas na dnie cargo jest Ci zbędny. Albo kup sobie dodatkową łądownicę pistoletową na trzecią szybkoładowarkę (żeby mieć ją pod ręką w trakcie gry) albo wywal ją w ogóle.

- petardy: abstrahując od użyteczności petard w ogóle, to, zakładając, że ich używasz - czeluście kieszeni cargo są na nie fatalnym miejscem. Albo spraw sobie osobną kieszeń na pirotechnikę, która zapewni Ci do niej dobry i szybki dostęp, albo gumowe pętle w rodzaju tych na naboje do strzelby, i noś na wierzchu.

 

Może być sensowne przeniesienie jednego cargo (i stawiał bym na to na zamek) na plecy, zamiast kieszeni do minimi, gdybyś chciał tam nosić poncho, eSkę, arafatę i przegrychę. Ale poza tym - obie kieszenie wywal z boków. Noszenie tego tylko dlatego, ze masz wolne miejsce, to zły pomysł.

Link to post
Share on other sites

To co robisz z opróżnionymi magazynkami? Wkładasz ponownie do ładownicy, czy za bluzę, czy co innego?

 

Ja wrzucam do kieszeni cargo na spodniach BDU. Przy zapiętych obydwu guzikach mag akurat wchodzi i nie wypada, maksymalnie mogę wrzucić kolo 4-5do jednej kieszeni i nie przeszkadza mi to w poruszaniu. Jak jest wolna chwila przekładam do ladownic. Za to jak przeładowuje w "spokoju" to mag z powrotem do ładownicy.

 

Używam alice, a magów mam 10.

Link to post
Share on other sites

Różnica w czasie pomiędzy włożeniem maga do kieszeni cargo(tym bardziej zamkniętej na oba guziki), włożenia za szelkę, w zanadrze itp a włożeniem do dobrze umiejscowionego worka na odzysk jest większa niż samo przeładowanie trwać powinno, więc nie ma się co pchać w półśrodki.

(w ładownicach nie powinno być miejsca na puste magazynki)

 

Dodatkowo jest to temat o "dobrych", poprawnych konfiguracjach, a nie takich, że to jest asg to może być i mi wystarczy.

Edited by Looc
Link to post
Share on other sites

W CQB szybkość ma znaczenie za to w zielonej nie trzeba super szybko przeładować żeby przeładować możesz się ukryć, kucnąć/położyć ktoś Cię osłoni a wrzucenie maga do kieszenie nie zajmuje dużo czasu.

 

Oczywiście mogę się mylić w takim wypadku niech mnie ktoś poprawi.

 

Mylisz się, więc Cię poprawiam. Szybkość zawsze będzie mieć znaczenie - nie możesz liczyć że zawsze będziesz miał możliwość schowania się, czy wykorzystania czyjejś pomocy. Im szybciej jesteś w stanie wykonać poprawnie daną czynność tym lepiej i bezpieczniej dla Ciebie i tych którzy są po twojej stronie.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Widzisz ja mam susta jako worek zrzutowy i na niego psioczę, bo nie ma usztywnionej górnej krawędzi, przez co nie da się szybko wrzucić magazynka do worka, tylko trzeba mieszać łapą. Przy miwowskim zrzucie tego problemu nie było, więc zastanawia mnie jak ludzie radzą sobie z wrzucaniem pustych magów do kieszeni, za szelki, ponownie do ładownicy. Sporo czasu traci się.

Ja wrzucam do kieszeni cargo na spodniach BDU. Przy zapiętych obydwu guzikach mag akurat wchodzi i nie wypada, maksymalnie mogę wrzucić kolo 4-5do jednej kieszeni i nie przeszkadza mi to w poruszaniu

Wrzucisz 4-5 magów do lewej kieszeni spodni(przy założeniu, że jesteś leworęczny), a dalej co z tymi 5-6 magami? Przysłowiowa lewa ręka do prawej kieszeni? Strata czasu^2.

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie apropo worka zrzutowego, używam oporządzenia z MIWO, szelki + pas. Mam wygodnie wszystko rozlokowane ale nie mam miejsca na worek zrzutowy (tak mi sie przynajmniej wydaje). Zamierzam sobie kupić ten mocniejszy usztywniany z Lublińca o chciałem Was zapytać czy da rade umiejscowić go w innym miejscu niż na Pasie z oporządzenia?

Link to post
Share on other sites

Widzisz ja mam susta jako worek zrzutowy i na niego psioczę, bo nie ma usztywnionej górnej krawędzi, przez co nie da się szybko wrzucić magazynka do worka, tylko trzeba mieszać łapą. Przy miwowskim zrzucie tego problemu nie było, więc zastanawia mnie jak ludzie radzą sobie z wrzucaniem pustych magów do kieszeni, za szelki, ponownie do ładownicy. Sporo czasu traci się.

 

Wrzucisz 4-5 magów do lewej kieszeni spodni(przy założeniu, że jesteś leworęczny), a dalej co z tymi 5-6 magami? Przysłowiowa lewa ręka do prawej kieszeni? Strata czasu^2.

 

Jestem praworęczne więc wrzucam lewą reką do lewej kieszeni. Co do 2 części zdania to robię to tak: Mam 2 ładownice z prawej str pasa(6magów) i 1 z lewej(3magi) zawsze zmieniam najpierw magi z prawej str. załóżym że wrzuce te 5 magów do cargo. To 1 ładownice mam pustą a w drugiej 1 mag jest wystarczająco miejsca żeby kolejne magi wsadzać z powrotem do ładownicy. Z punktu widzenia prawdziwej broni nie powiem Ci czy jest to dobry i szybki sposób, przy ASG idzie mi to dość sprawnie.

Link to post
Share on other sites
Po co się męczyć z wkładaniem do ładownic skoro JEST OPCJA wrzucenia szybko do worka.

Ja zazwyczaj jak mam się nie męczyć to siedze przy komputerze

 

Na prawdę już nie macie z czego problemów robić?

 

no właśnie

 

petardy: abstrahując od użyteczności petard w ogóle, to, zakładając, że ich używasz - czeluście kieszeni cargo są na nie fatalnym miejscem. Albo spraw sobie osobną kieszeń na pirotechnikę, która zapewni Ci do niej dobry i szybki dostęp, albo gumowe pętle w rodzaju tych na naboje do strzelby, i noś na wierzchu.

 

Używałem gumowe pętle na petardy i nie nadają się za bardzo. Petardy często nie chciały odpalić się lub w ogóle wybuchnąć. Spowodowane to było wilgocią w powietrzu zarówno w zimę jak i w lato (o deszczu nie wspomnę)

Edited by gall_anonim
Link to post
Share on other sites

W CQB szybkość ma znaczenie za to w zielonej nie trzeba super szybko przeładować żeby przeładować możesz się ukryć, kucnąć/położyć ktoś Cię osłoni a wrzucenie maga do kieszenie nie zajmuje dużo czasu.

 

Oczywiście mogę się mylić w takim wypadku niech mnie ktoś poprawi.

 

Taaa, szczególnie że ASG nawet w zielonej toczy się na dystansie 50m max. Więc z założeniem "mam czas na bzdety" tracisz cenną przewagę. Gdyby to była walka na 100-150 metrów - inna bajka, choć i wtedy wolałbym sobie życia najzwyczajniej w świecie nie utrudniać

 

 

PS.

Czy tylko ja mam takie wrażenie czy posty użytkownika gall_anonim to jakaś jawna prowokacja?

Edited by Grey Fox
Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie apropo worka zrzutowego, używam oporządzenia z MIWO, szelki + pas. Mam wygodnie wszystko rozlokowane ale nie mam miejsca na worek zrzutowy (tak mi sie przynajmniej wydaje). Zamierzam sobie kupić ten mocniejszy usztywniany z Lublińca o chciałem Was zapytać czy da rade umiejscowić go w innym miejscu niż na Pasie z oporządzenia?

 

Najlepiej by było gdybyś zrobił zdjęcie swojego pasa,bo tak to nie mamy na czym pracować. W ostateczności narysuj go w paintcie albo opisz kieszeń po kieszeni. ;)

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

lol. Jeżeli Matki13k bierzesz zrzut żeby postrzelać z 3 magazynkami to nie znaczy, że masz mnie obrażać, bo się ze mną nie zgadzasz. Jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania w lesie i już.

 

Zacznijmy od tego, że nikogo nie obrażam. Po prostu wyraziłem swoje zdanie, bo nie chcę ukrywać, że Twoje gadanie o tym zrzucie jest żałosne. Lubisz utrudniać sobie życie, to je sobie utrudniaj, ale zielonych na złe tory nie sprowadzaj.

Link to post
Share on other sites

Lol ...

 

gall_anonim jak sie tka upierasz - to wez pokaz jak szybko Ci idzie zmienianie magow bez ich gubienia ;) W Twojej technice to jeszcze mi brakuej bys pustego maga do otwartego rozpora wsadzal ...

 

Worek zrzutowy ma duza zalete bo w ten sposob najszybciej mozna sie pozbyc pustego maga (oczywiscie nie liczac spuszczenia go na glebe).

W niczym worek nie przeszkadza jesli go sie poprawnie zamontuje. A jesli ktos nie lubi dyndajacych magow w worku - to co za problem w wolnej chwili przelozyc puste magi z worka do ladownic, z tym ze wsadzajac je w druga strone aby nie pomylily sie z magami pelnymi ?

Poza tym worek przydaje sie do zrzutu na inne rzeczy. Ja na przyklad szybko do niego wrzucam zawleczki od granatow ktore pozniej ponownie wykorzystuje przy robocie nowego granatu. Mozna tez schowac rekawiczki jesli je zdjelismy by cos zrobic. Zastosowan jest na prawde wiele, wiec prosze Cie - nie mow ludziom ze worek jest nieprzydatny, a jesli masz zle wspomnienia z dziecinstwa z workiem to po prostu przy swojej wypowiedzi o worku zaznacz ze to Tobie jest niewygodnie po prostu i nie musisz z workiem powtarzac swjoej sytuacji do kazdego kto sie o niego zapyta

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...