Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie z innej beczki, które nurtuje mnie od dłuższego czasu. Chestrigg to teoretycznie platforma do przenoszenia głównie magazynków, ale czy zamontowanie na modułowym chestriggu kieszeni cargo mocno utrudniłoby życie? Oczywiście nie mówię o założeniu na niego samych takich kieszeni, ale czy zamontowanie np jednej dużej albo średniej ma sens?

Edited by denvey
Link to post
Share on other sites

Nosząc chest rig na sobie w pewien sposób mówisz "nie czołgam sie za dużo". Wiec zamontowanie cargo na chescie z tej strony zbyt dużo nie bedzie ci przeszkadzać. Druga sprawa to taka ile ty masz rzeczy na tym oporządzeniu i czy rzeczy przenoszone w tym dodatkowym cargo nie sprawią ze bedzie ci już zbyt cięzko lub czy nie spowodują zjechania oporządzenia w jedną ze stron. Ból pleców to nic przyjemnego.

 

Tak wiec jeżeli masz to cargo to zamontuj poużywaj tego troche i tyle.

Teoryzowanie nigdy nie zastąpi praktyki, teoryzowanie jest dobre tylko w takich sprawach jak powyżej :-F

 

P.S. Nigdy więcej bez zrzutu.

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja bez worka na odzysk przy większej ilości magów bym nie wytrzymał. Nawet w dobrze każdemu znanym Podręczniku Taktyki ASG jest napisane, że noszenie worka na odzysk to konieczność. Powinno się go nosić po lewej stronie na tyłach, albo po lewej przy biodrze.

Link to post
Share on other sites

Nosząc chestrig na sobie w pewien sposób mówisz "nie czołgam się za dużo".

A to niby czemu? Noszę chesta od 3 lat i jakoś nie przeszkadza mi to w czołganiu się, strzelaniu, zmienianiu magów w pozycji leżącej. Niektóre czynności są fakt faktem utrudnione poprzez konfigurację kamizelki i nastawienie na ergonomię podczas pozycji stojącej/klęczącej. Ale nie posuwałbym się do tak ostrych stwierdzeń. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam MBSS'a i dokucza mi mała ilość powierzchni do przytroczenia ładownic. z racji, że PC jest niski myślałem o podwieszeniu z przodu na pasie oporządzeniowym dużego cargo (z tyłu mam poucha na m60 i worek zrzutowy także będzie przeciwwaga :D). Nie wiem czy taka konfiguracja się sprawdzi, będzie to wygodne, robi tak ktoś w ogóle?

Link to post
Share on other sites

Taki knif wrzuciłbym (przy MBSS) faktycznie na pas,ale na któryś z boków (pewnie ten, gdzie nie masz worka zrzutowego) - jak dasz na przód to się chyba schylić nie dasz rady :wink: / będzie wkurzał, ostatecznie ciężko będzie z tego coś wyciągnąć zakładając, że nosisz na MBSSsie pouche na magi w klasycznym miejscu.

Względnie obstawił jakąś torbę udową/biodrową/wrzucił taką/większą kieszeń na panel udowy.

Link to post
Share on other sites

Na boku nie chcę za dużo wieszać (IMO w zurbanizowanym terenie lepiej za bardzo na boki nie wystawać). Ładownice na magi noszę z przodu, faktycznie dostęp do cargo nie będzie zbyt dobry, chcąc je użyć można by było przesunąć cargo na bok. Z założenia w cargo będę nosił (chwilowo medykamenty), czerwoną szmatę i bb-loadery, także nie będzie zbytnio wypchany więc ze schylaniem nie będzie problemu - mbss kończy mi się na wysokości pępka. Trochę większa i tańsza alternatywa dla waist pack'a.

Edited by pawelkotas0412
Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że dlatego, że (łe jery, ale konstrukcja zdania mi wychodzi...) jak wszystkie bajery montowane na udzie zapewne nie sprawdza się zbyt dobrze przy czołganiu.

 

Nie wiem, nie miałem (z rzeczy udowych miałem jeno kaburę, średnią, i cieszę się że już jej nie używam). Z tego co widzę w ofertach, zrzut na udo to zazwyczaj nawet nie worek, ale pudełkowata "torba" ze śluzą.

Pewnie, można by (technicznie rzecz biorąc) powiesić na udzie panel, a na panelu powiesić worek na odzysk, ale mnie tam trąci to lekką schizofrenią.

 

Acz może mądrzejsi ode mnie coś wymyślą.

Link to post
Share on other sites

Uczono mnie że nie odpowiada się pytaniem na pytanie :P Nie wiem czy jest szczęśliwym czy nieszczęśliwym, dlatego pytam. Wydaje mi się że może przeszkadzać w czołganiu się.

 

EDIT: Errhille mnie ubiegł :D

 

EDIT2: Rozumiem że zwykły worek zrzutowy będzie jedynym słusznym wyborem?

Edited by denvey
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...