Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Najmądrzejszym.

Ale kładąc się, worek też będzie się kładł, najlepiej w takich przypadkach walnąć go na dupę, ale zaś to jest niewygodne. Tak więc pozostaje nam tylko cierpieć, albo puste magazynki ponownie wkładać w pouche.

Mi to tam osobiście wisi co gdzie i jak, więc noszę zrzut tak na godzinie 9 na war beltcie i jest dobrze.

 

Waist pack fajny, szkoda, że flyye zawsze wszędzie musi wsadzić swoje logo, w tym wypadku na przedni panel.

Nożyczki i wypruwasz, to nie jest problem.

Edited by lopez
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trochę to zależy od worka, ja mam dość sztywny (cordurowy), noszony ciut przed godziną 9 na pasie. Oczywiście, jeśli go napcham magazynkami, zwłaszcza metalowymi, to się położy. Ale ponieważ grozi mu najwyżej kilka magazynków, i to lekkich (plastiki do P90), to nie jest źle :)

Link to post
Share on other sites

Akurat w tym modelu nie ma aż takiego problemu, bo można wyregulować ochronne "śluzy" (nie mam pojęcia jak to nazwać), które chronią przed takimi niespodziankami. Są 2 takie śluzy z wszytymi gumami i wszystko ładnie bangla. :)

Link to post
Share on other sites

Zamiast worka, w moim przypadku, lepiej się sprawdza torba zrzutowa. Czyli to co montują na udzie lecz jak utility na PALS zamontowana na pasie. W praktyce robi za torbę utilty/zrzut. Czasowo rękawice, czapka, kulki, bb loader. Gdy chce coś na chwilę odłożyć leci tam. Na magi miejsca jeszcze zostaje..

Link to post
Share on other sites

Z innej zupełnie paki - jak byście rozwiązali przenoszenie granatnika M79 (traktowanego jako broń wsparcia, główną mam bardziej konwencjonalną ;-) - P90)?

 

Oporządzenie to pasoszelki z niezależnym camelbakiem.

 

 

Dumam, dumam, i jak się nie okręcę, nie widzę sposobu, żeby to zrobić sensownie: wygodnie i z akceptowalnym dostępem do granatnika :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

A ja bym został przy zawieszeniu 2 punktowym. M79 wchodzi na camela. Z przodu, na wysokości klatki piersiowej, na pasku od zawieszenia klamra zatrzaskowa... niech będzie nawet mały karabinek wspinaczkowy. Do szybkiego zrzucenia bydlaka. Gdyby kolba była za długa skróć ją na wzór "shorty".

Link to post
Share on other sites

Poziome nad pupką, duże pion po stronie ręki słabszej, bardziej z tyłu, średnie pod ręką z repliką. Shingle wrzuć do przodu.

 

EDIT: Takie pytanko ode mnie:

- pas LC2, szelki Y

- 2x M65 na magi

- 2x manierka

- kabura

- zrzut MFH albo NFM, ten lepsiejszy

+ zamiast nadupnika pokrowiec od 2qt

 

Jakieś propozycje zmiany?

Edited by Karmazyt
Link to post
Share on other sites

Errihle, ewentualnie zawieszenie 3-punktowe, możesz nosić sobie granatnik jako plecak. Jak moja emka dostała na strzelance i nie mogłem z niej korzystać tak właśnie ją nosiłem. Możesz pomyśleć o dodatkowej klamerce na jednym z "ramion" takiego rozwiązania, klik i broń dostępna od zaraz :)

Kamazyt, sprzedaj wszystko, kup se ciągnik :D a tak poważnie może rozwiń myśl trochę, ciężko powiedzieć coś aktualnie.

Link to post
Share on other sites

Może za duży dla kolegi jest. W sumie mam podobny problem, buttpack zajmuje sporo miejsca, jak dochodzą do tego dwa średnie cargo poziome (a takie są mi póki co potrzebne) to miejsca mam tyle co nic a głupio tak z pasoszelek robić plecak (narazie muszę).

Ciekawa opcja z tym co pokazałeś Kalashnikov. A co powiesz na pionowe duże cargo? też mało miejsca zabiera a zawsze większe jest (tylko trochę będzie "zwisać").

Link to post
Share on other sites

Karmazyt jakiej porady oczekujesz??

 

Jeśli chcesz 2q zamiast buttpacka to możesz to przerobić na coś takiego:

http://picasaweb.google.pl/Kalashnikov911/SEALsReenactmentBySuper#5472481736163862882

Albo w roli cargo kup sobie Saw pouch alice.

 

Apropo w czym Ci buttpack nie pasuje?

 

 

To jest zapasowe opo, złożone z tego co zostało. Co do tego 2qt, wrzucone tam żeby trzymać jakieś śmieci typu kamizelka odblask itp. Zastanawiam się, czy zostawić je, czy wrzucić coś innego.

Link to post
Share on other sites

Myślę o takiej konfiguracji:

 

MODUŁOWY PAS TAKTYCZNY PT-2

MODUŁOWE SZELKI UNIWERSALNE

ŁADOWNICA NA TRZY 30-STO NABOJOWE MAGAZYNKI DO KARABINKÓW M-16, M-4, HK-416 lub podobne. x 2

KIESZEŃ UNIWERSALNA ŚREDNIA

POKROWIEC NA AMERYKAŃSKĄ MANIERKĘ o pojemności 0,7 l

 

Co sądzicie? Zależy mi na minimalnej ilości oporządzenia dla zachowania mobilności no i głównie będę chodził na mini milsimy i niedzielne strzelanki.

Edited by Xeratus
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...