Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Ja właśnie buduję coś takiego (tylko do tyłu chesta - tu akurat MTG spearpoint - przyczepiłem modułowy pokrowiec na camelbaka, jak trzeba plecak to go zdejmuję), na razie nie mam w planie podkładu, szelki jak będę miał coś cięższego na tym pasie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tylko że nosiłbym wtedy 3 pary szelek - camelbak, chest i szelki. Zdaje mi się że byłoby to niezbyt wygodne, ale mogę się mylić...

 

da się bez problemu ...gorzej z uwolnieniem się z tego wszystkiego ..ratunkiem jest właśnie zamontowanie camela na plecach chesta

 

najprościej tak jak tutaj;

 

 

http://www.militarymorons.com/equipment/img/strike2.jpg

 

http://www.militarymorons.com/equipment/img/strike3.jpg

 

http://www.militarymorons.com/equipment/img/strikemod1.jpg

Link to post
Share on other sites

jasne że się da ;-)

Najbardziej ciekawi mnie powrót własnie do takich korzeni. Zauważcie że w latch 90-tych do czasu powstania MOLLE własnie tak wyglądało oporządzenie do CQB , później nastał czas kamizelek zintegrowanych a teraz znów mamy powrót do chestów zakładanych na plate carriery lub low profile kamizelki.

Podobnie jak Catch nosiłem chesta BHI + camela a także RACKa + szelki ALICE i się żyło...chodź wydobyć się z tego ..koszmar

Link to post
Share on other sites

Ja sie nie bawie w milsimy czy cus, wiec oporządzenie ściągałbym raczej na spokojnie po strzelance. Więc może i bym mógł nosić te trzy pary szelek. I pytanie - czy szelki ucieczkowe miwo są takiej samej grubości jak szeleczki od mojego camela? To taki dwulitrowy w 3C. No i czy pod chesta mógłbym dać pas PT-2, czy zostać przy zwykłym duty belcie? Mam około 170-175 cm wzrostu.

Link to post
Share on other sites

denvey > Przy wzroście 176cm uznałem że chestrig + pas podobny do pt-2 to ciut za dużo, przynajmniej dla mnie. O ile pas da rade nosić to przynajmniej w moim przypadku drastycznie zmniejsza on komfort z uwagi na zbyt małą odległość pomiędzy nim a chestem.

Jeśli potrzebujesz coś przenosić na tej wysokości to dutybelt raczej rozwiąże sprawę.

 

W kwestii mnogości szelek: korzystam z chestriga oraz małego szelkowego plecaka i nie narzekam, kwestia niskiego profilu szelek i ich kształtu.

Link to post
Share on other sites

Ja też mam 175cm wzrostu i noszę (w razie potrzeby) wysoko chesta i paso szelki pt3, jakoś nie sprawia mi to kłopotu specjalnego. Do tego dochodzi plecak jeszcze czasem, nie ma tragedii, mogę biegać, klęczeć i leżeć bez większego kłopotu, kwestia regulacji. Natomiast duty belt to chyba najlepsze rozwiązanie do chesta i sam właśnie będę składał zestawik na nim oparty.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem. Przy 175 mam pas ala PT2 i nie widzę przewagi dutybelta. Dobrze skrojona opalsowana nakładka to ledwo 2-2,5 cm więcej (przy czym mój ma aż 9,5). Natomiast stabilność montażu i wybór ładownic znacznie większy. Dlatego Yeneth nie rozumiem w sumie o czym mówisz.

Link to post
Share on other sites

Chesta nosze raczej normalnie, ponieważ jest to wersja MK 2 Tasmaniana to nieraz ląduje tam atrapa płyty, dlatego pas z 2-3 poziomami taśm i pionowo doczepionymi ładownicami jest dla mnie wybitnie niewygodny. Chest (nawet z plytą) + pas z poziomymi ładownicami i mini-plecak są obecnie moją ulubioną konfiguracją. Może to kwestia osobista ale swego czasu próbowałem biegać w PT-2 i PSPB-2 i też nie było to dobre rozwiązanie dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Catch22 > Płyta jest tam gdzie powinna czyli chroni klatkę piersiową.

 

Wukash > Błędnie wnioskujesz.

 

denvey > Dokładnie, najlepiej przymierzyć i sprawdzić. Ergonomia to kwestia czasem bardzo osobista ;)

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Poproś np w Praszce o dedykowany do LC-2, o ile pamiętam jak robiłem pierwszy Comfort Pad dla M/Lubliniec kiedyś do dobierałem go do szerokości pasa 50mm, LC-2 jest szerszy więc warto to dograć, poza tym nie ma rzepa miękkiego od środka więc nie sądzę żeby ci się przydał ostry w comfortpadzie.

 

Do LC-2 są dedykowane podkładki np od LBT. Są zwykle grubsze i szersze.

Link to post
Share on other sites

http://img94.imageshack.us/i/cfg0.jpg/

To moje aktualneoporządzenie.

Baza to chestrig firmy NFM - HEIDRUN II.

Na nim widzimy od lewej:

Apteczka zrywana - przeróbka helikona

4xpojedyńczy shingle na m4/m16 - któryś z lokalnych krawców - nie pamiętam bo to było dawno

na nich 2x pojedyńcza kieszeń na fragi MiwoL

2xpodwójna m4/m16 od PSTG

Obok 2x1 ładownica na dymy RGD-2 (odwrócona - jak odpinam rzepa to dym wyciągam w dół) PSTG

ładownica na radio małe MiwoL

Na górze jest zintegrowany admin panel z miejscem na mapę i wieloma gumkami do trzymania komórki, gpsa, kompasu, innych pierdół,

a na nim są pistol mag pouch od MiwoL: Latarka surefire, lethermann, mag do g17 i fastlodzio.

 

Miejsca mam na 8 magów do długiej, wodę trzymam w camelu lub w plecaku który zazwyczaj noszę, do tego mam pas na którym wisi mi kydex z g17, nożyk S&W SAR i zrzut.

 

Jakieś porady co ewentualnie zmienić? Dodam, że jest to pierwszy chestrig który jest dla mnie wygodny, super regulacja i przylega tam gdzie trzeba. Nawet noszenie płyty nie powoduje większych problemów.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Planuje zmianę oporządzenia, myślałem nad takim zestawem:

RRV od Eagle Ind. lub ew Flyee z podwiniętym ostatnim rzędem palsów.

Na środku shingle 4x2 magi do M16, po prawej stronie średnie/małe pionowe cargo (zależy ile zostanie miejsca).

Nad shinglami mały admin od MIWO, z boku kieszeń na radio. Do tego jakiś mały panel udowy z kaburą i jedną lub kiedyś dwiema ładownicami do PM'a (długie magi do G18c). Oczywiście jeszcze jakaś torba zrzutowa, z lewej strony, bardziej do tyłu. Na plecach jakiś camel. Czy taka konfiguracja ma racje bytu w taktyce zielonej? Zbyt dużo się nie czołgam. Może coś zmienić/dodać?

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Przeczytałem ten wątek z dużym zainteresowaniem i już wiem, że na początek do zielonej potrzebuję pasa i szelek.

Dłuższe milsimy to pieśń przyszłości na razie trzeba się nauczyć podstaw :blush: Mam tylko pytanie czy warto inwestować

w pas siedmiopunktowy

 

http://www.miwo-military.pl/?p=8.226.PT-3.F-08.MIWO-MILITARY

lub

http://www.miwo-military.pl/?p=8.224.PT-4.F-09.MIWO-MILITARY

 

czy pozostać przy zwykłym pasie

http://www.miwo-military.pl/?p=8.88.PT-2.F-07.MIWO-MILITARY

 

O ile dobrze zrozumiałem, to 7-dmio punktowość ma znaczenie kiedy rośnie ciężar ? Pomyślałem o takim pasie i szelkach

typu Jacko PLUS - na początku nie będę zapewne biegał z camelbackiem, ale gdyby później przyszło co do czego

to nie muszę zmieniać szelek bo miałbym już na plecach jakieś "mocowanko" :zastanawia:

 

Na początek będzie na tym wisieć zapewne jakiś worek/torba zrzutowa, ze dwie ładownice po 2 magazynki każda, jakieś małe

lub średnie cargo gdzie będzie można trzymać kulki i inne drobiazgi, pokrowiec z manierką...nic wielkiego, ale fajnie byłoby

mieć potem możliwość stosunkowo prostego rozbudowania zestawu. Jakieś podpowiedzi ?

Edited by Kargan
Link to post
Share on other sites

Wiem, że dla zdecydowanej większości z Was to temat banalny i oczywisty, ale może ktoś by znalazł chwilę by podpowiedzieć w który z tych pasów (i szelek) lepiej zainwestować :bialaflaga:

 

 

Kup sobie taki, który na początku jest zwężony i rozszerza się wraz z długością. Z miwo to bodajże górski będzie. Crom też chyba coś takiego szył / szyje.

 

Dobrze mówię?

Link to post
Share on other sites

Pas 7 punktowy lepiej rozkłada ciężar. Z osobistych doświadczeń uważam że PT-3(czy coś o podobnej wysokości) spokojnie wystarcza do wygodnego przenoszenia sprzętu. Zestaw pas PT-3+szelki Jacko to dobre i w miarę wygodne rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Witam

Pytanie na tyle banalne, że szkoda zakładać nowy temat.

Zapragnąłem kupić sobie boczniaka i doń kaburę w rodzaju serpy [oczywiście kopie lub inny tańszy odpowiednik] z tym że... dla leworęcznego.

I tu pytanie, gdzie ja takie coś dostane.? Chciałbym sie zmieścić z tym gdzies w okolicy 150. sklepy polskie lub zagraniczne.

 

ew. jeśli by czegoś takiego nie było to myślę nad kabura IMI z adapterem do molle. Czy to da sie dostosować na lewą rękę?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...