Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znalazłem w Obi samoprzylepne filce grubości około jednego milimetra, wyciąłem paski i nakleiłem na gniazdo od środka ( z przodu i z tyłu). Magazynek ciasno jak cholera siedzi, ale jak się człowiek wyrobi, to jednym zgrabnym ruchem wyciągnie.

 

Inni używają do podklejeń innych patentów, ja akurat miałem to pod ręką i jestem zadowolony. Tą metoda okiełznałem magi KA, więc jest skuteczna ;-)

 

Ino tanie p-magi magpula ni jak nie chcą współpracować...

 

Co do body, to mojego stryranego ślicznego coltowskiego nie wymieniłbym na żadne voltorowsko-skullfrogowsko-maranersko-inne

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Hawk14 - widzę że sens mojej wypowiedzi nie do końca trafił do Ciebie - no cóż zdarza się najlepszym…

 

Co do ogarnięcia się, to polecam najpierw przeczytać posty a potem zadawać pytania gdzie coś wyczytałem.

 

Jeżeli chodzi o awaryjność i porównanie procentowe z innymi markami to mam trochę większe doświadczenie w tej kwestii. Twoje wyliczanki to mały odsetek przypadków w porównaniu do sprzedawanych replik.

 

Na koniec powracając do komory KA.

Po co piszesz, cytuję: „O king armsie możecie sobie pomarzyć.”

Jeżeli przy odrobinie wiedzy i narzędzi można ową komorę zamontować i cieszyć się jej działaniem?

Link to post
Share on other sites

Mam m4a1 G&P i przez większość czasu strzela dobrze, ale

 

- czasem (problem pojawiający się tuż po każdej regulacji hopka) strzela dwoma lub nawet trzema kulkami naraz. W takim wypadku zacina sie, raz nie leci nic, raz leci dublet, ogólnie loteria. Postrzelam chwile, pobawię się trybem ognia i zaczyna dzialać normalnie, aż do kolejnej zabawy z hopkiem. Nie znam się na tych mechanizmach, czytałem o "luźnej komorze hop up", może to jakaś poszlaka. Jak otworzyłem guna to zauważyłem ze komora hop up nie jest raczej stabilna, mogę nią kiwać na boki. Jak rozsunę korpus (gearbox oddala się od komory, wtedy z komory wychodzi kawałek rury) i chce go zsunąć z powrotem (tak żeby ta rura znowu weszla do komory), to trzeba tą komorę specjalnie palcami podtrzymywać żeby wszystko ładnie weszło, bo inaczej komora jest przechylona sobie w bok i rura nie wejdzie.

 

- problem ze znikającym semi. czasem, ot tak, semi przestaje dzialać - ciagnę za spust, sprezyna/tlok robi swój halas, ale kulka nie wylatuje. A czasem po prostu działa normalnie. Co do mojego selektora ognia to raczej jest z nim wszystko w porządku, czasem sie zdarza tylko że z trybu Safe przejdzie sobie na Semi (po prostu selektor jest zbyt luźny i zwykłe machnięcie bronią może zmienić tryb)

 

 

dane techniczne karabinu:

M4A1 G&P (350fps mierzone)

lufa precyzyjna

komora king arms

gumka systemy czarna silikonowa

silnik stockowy

bateria 8,4V 1400 mAh KAN

kulki goldenball 0,23g

magazynek high cap boyi (jesli to ma znaczenie)

Link to post
Share on other sites

No cóż... Poldeck FAIL! :-F

Nie wiem jakim cudem ale wydawało mi się, ze kolega maniek pyta o wybór komory... A w tej sytuacji poleciłem Systemę jako tę, z którą nikt i nigdy nie mial problemów. Z KA część ludzi ma problemy więc nie wiedząc czy maniek umie ją założyć jak trzeba odradziłem. Tylko skąd ja wziąłem to, ze on pyta o wybór komory to ja nie wiem... :poddanie:

 

A powody moje? Proszę bardzo: ostatnie dwa egzemplarze jakie się u mnie pojawiły miały spore nadlewki. W tym w okienku dystansera. A inne dwie jakie miałem z pół roku temu miały jedna niedolaną lewą płetwę a druga niedolany ząbek na środkową zębateczkę.

Link to post
Share on other sites

rain777:

Czy mógłbyś choćby pobieżnie rozświetlić, na czym może polegać "prawidłowe założenie komory KA" ?

U mnie w m'ce sprawa wygląda jasno - gruba przednia ścianka gearbox'a G&P powoduje, że dysza nie wchodzi w komorę KA wystarczająco głąboko, aby się prawidłowo uszczelnić. Z komorą G&P nie ma takiego problemu, jest najwidoczniej trochę "płytsza".

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że Panu maniek212213 komora działa, niby czemu by miała nie działać ?

Zakładał ja w serwisie ASGShop gdzie jest odpowiednia wiedza i narzędzia.

Temat komory KA w G&P zaczyna już ogólnie słabić i jest to głównie wina rozdmuchanej sprawy przez domowych serwisantów, którzy nie potrafią tego zrobić a chwalą się swoim serwisem i wiedzą na temat AEG na prawo i lewo…

 

Tak wiec powtórzę to ostatni raz:

Komorę KA można zamontować w replice G&P.

Oczywiście jak się wie jak ją zamontować, co zmodyfikować lub co zmienić.

 

I nie pytajcie jak się to robi, serwis to nie instytucja charytatywna.

Tym bardziej, że nie raz byłem świadkiem w przeszłości, jak pewne osoby na forum najpierw dzwoniły na serwis ASGShop po czym, jak zdobyły informację, to chwaliły się na forum jakimi to specjalistami nie są.

 

Komora działa, i to bardzo dobrze - bo to jedna z najlepszych komór na rynku.

Koniec, kropka.

Edited by marzan
Link to post
Share on other sites

Sam sobie montowałem i działa dobrze. Nie bardzo jestem wstanie pojąć tej otoczki mistycznych, które Marzan roztacza wokoło tego procesu. Może jestem jednym z tych "domowych serwisantów" i się nie znam. Ani narzędzi do tego nie używałem, no chyba, że ASGshop posiada na serwisie śrubokręty i to są te enigmatyczne narzędzia potrzebne do zamontowania tej komory.

Link to post
Share on other sites

AnR tylko bez takiej nędznej ironii.

 

Nie mam zamiaru być tutaj nauczycielem i pisać co jak się robi.

Jeżeli nie masz problemów z złożeniem KA to się ciesz, pracuj, naprawiaj i tyle - a nie zachowuj się jak urażony dzieciak po usłyszeniu "domowy serwisant"

 

Codziennie dostaje parę maili z pytaniami czy komora na pewno pasuje do G&P bo przeczytał na forum, że nie pasuje.

 

Zamęt robią tylko ci co piszą, że nie pasuje bo założyć nie potrafią.

 

Mistycyzmu przy tym nie ma - wystarczy pomyśleć...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...