Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka to broń? - identyfikacja


Recommended Posts

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po prostu dla mnie to narzędzie pracy a nie zabawka na strzelnicy raz na jakiś czas i tu wychodzą "zalety" NP:

1)Ładowanie 4 magów do NP zajmuje mniej czasu niż do G17 (a jeśli będę musiał go użyć to raczej i tak 4 magów nie wystrzelam)

2)Dzięki wadze/gabarytom wiem że mam go przy sobie, a wierzcie lub nie ale spotkałem już kilku modeli co Glocka przesiali... dobrze że udało się znaleźć bo byłby skandal jak ch...

3)Mam dość dużą łapę i NP jest dla mnie wygodniejsze

4)Parę razy już byłem świadkiem jak gość ładując klocka do kabury go przeładował. A NP na szczęście ma jeszcze bezpiecznik.

 

Z resztą nieważne. Temat do usunięcia bo i tak nikt mi nie odpowiedział z którego roku to produkcja.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites
1)Ładowanie 4 magów do NP zajmuje mniej czasu niż do G17 (a jeśli będę musiał go użyć to raczej i tak 4 magów nie wystrzelam)
To jest trochę dziwne podejście - pełny magazynek Glocka G17 mieści 17 nabojów 9 mm x 19, zaś pełny magazynek NP20 to zaledwie 9 sztuk amunicji. Dwa magazynki G17 to zaledwie o 2 naboje mniej niż 4 magazynki NP20.
2)Dzięki wadze/gabarytom wiem że mam go przy sobie, a wierzcie lub nie ale spotkałem już kilku modeli co Glocka przesiali... dobrze że udało się znaleźć bo byłby skandal jak ch...
To faktycznie się czasami zdarza - Glocki ludzie gubią (znana afera z oficerem BOR). Ale nie jest to argument przeciwko broni, a raczej przeciwko użytkownikowi albo używanej przez niego kaburze.
3)Mam dość dużą łapę i NP jest dla mnie wygodniejsze
Tego nie rozumiem. Ja mam również wielkie dłonie, ale Glock zdecydowanie do nich pasuje, a przy nim NP20 jest malutki.
Temat do usunięcia bo i tak nikt mi nie odpowiedział z którego roku to produkcja
Z początku lat 1990. Typ 77B wprowadzono w 1989, zaś NP20 to kontynuacja serii powstała gdzieś w okolicach 1991-1993.
Link to post
Share on other sites
Po prostu dla mnie to narzędzie pracy a nie zabawka na strzelnicy raz na jakiś czas i tu wychodzą "zalety" NP
To co napisałeś poniżej tylko potwierdza to, że przy aktualnym brzmieniu ustawy broń w większości przypadków jest w rękach ludzi, którym bym nawet widelca nie dał do ręki.

 

Ładowanie 4 magów do NP zajmuje mniej czasu niż do G17 (a jeśli będę musiał go użyć to raczej i tak 4 magów nie wystrzelam)
A jakie to ma znaczenie w walce? Nosisz luzem amunicję? Masz tyle amunicji ile w magazynkach, a w magazynkach Glocka masz dużo więcej.

 

Dzięki wadze/gabarytom wiem że mam go przy sobie, a wierzcie lub nie ale spotkałem już kilku modeli co Glocka przesiali... dobrze że udało się znaleźć bo byłby skandal jak ch...
To znaczy, że idioci dostali broń do ręki, a nie, że broń zła. Broń w 99,99% przypadków służy do noszenia (mówię, o "mieście" nie strzelnicy). Ma być lekka i mała, zachowując pełne możliwości bojowe.

 

Mam dość dużą łapę i NP jest dla mnie wygodniejsze
I to jest pierwszy logiczny argument. Ale zamiast takiego złomu lepszy byłby nowszy pistolet z wiekszym lub regulowanym chwytem. H&K USP, Walther P99, S&W MP.

 

Parę razy już byłem świadkiem jak gość ładując klocka do kabury go przeładował. A NP na szczęście ma jeszcze bezpiecznik.
Kolejny argument świadczący o poziomie posiadacza, a nie broni.
Link to post
Share on other sites

Może? Ja regularnie przechodzę obok pożal się B. ochroniarzy z Glauberytami i RAKami... Zawsze wtedy przyspieszam kroku... Nie raz widziałem takiego, który niby osłania konwojenta z wrzutką do zrzutni nocnej, ale sobie gada z jakimś kolesiem, wymachując RAKiem przewieszonym jak MP40 na filmach i z palcem na spuście.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja taki mało OT.

REMOV, jeśli to nie tajemnica, kim ty jesteś że wiesz tyle o broni i skąd to wszystko wiesz?? Bo jak czytam twoje posty to o jakiej broni by się nie rozmawiało to zawsze o wszystkim robisz wykład na poziomie conajmniej uniwersyteckim.

 

Poczytaj "Raport". Wszystko się wyjaśni.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
ok dzięki za informacje i kolejna porcja zagadek :uśmiech: :

5dc581426b9d56b6m.jpg

to jest chyba minimi ale interesuje mnie magazynek, mianowicie ile pocisków zmieści?

A mi to wygląda nie na "szmaciaka" ale magazynek bębnowy. Gdzieś takie widziałem.

 

73375274fbeeb1b3m.jpg

wydaje mi isę ze to jest m14 ale bardziej mnie intersuje kolimator

35e7ef8ac18cfb76m.jpg

czy istnieje taki dla replik?

Nie M-14 tylko M-21. Kolimator to Aimpoint M68, lub jego wariacja, jest masa jego raplik.

 

PS. Jest już wątek o broni i wyposażeniu z BHD.

PS2. To jest dział broń palna, i nie mówimy tu o replikach.

Link to post
Share on other sites
Nie M-14 tylko M-21.

Aaa, przy okazji - czy toto ze zdjęcia to nie jest jednak M14? Wydaje mi się że widzę tam to motylkowe skrzydełko selektora rodzaju ognia, czyli coś czego M21 nie ma.

magazynek raczej bębenkowy

Magazynek lub zasobnik BĘBNOWY, bębenki to są w rewolwerach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...