Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tani kolimator


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym kupić tani kolimator (nie wiem czy mi się przyda) i tu moje pytanie:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_175_176&products_id=71&name=STRIKE_-__kolimator_Red_Point

Czy ten kolimator będzie w miare dobry, będzie dało się z niego celować i nie rozpadnie się przy pierwszej strzelance? (nie oczekuję cudów)

http://allegro.pl/bardzo-masywny-kolimator-gwarancja-sklep-i1434498249.html Czy to jest to samo co ze specshopu?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I co z tego że działa jak dostanie serią, oberwie szkło w kolimatorze i tyle miałeś kolimator ;) Lepiej dołożyć trochę wiecej i już będzie dużo lepiej. Ja kupiłem podobny jak ten tylko ze na szynę 22mm:

 

http://allegro.pl/kolimator-zos-target-tactical-1x22x33-szyna-9-11-i1428522773.html

 

I nie mam problemów, poza tym że troszkę się po roku porysował. Z AEGa dostał nie raz i szkło całe.

Edited by Abarth
Link to post
Share on other sites

Odnośnie kolimatorów z pierwszego i drugiego linku, tylko wypuszczanych jako "ZOS". Używam takiego od dość długiego czasu. Sprawdza się bardzo fajnie pod tym względem, że nie zasłania prawie w ogóle obrazu. Regulacja położenia plamki jak najbardziej działa. Jedną z poważniejszych wad jest brak możliwości regulacji natężenia plamki. W nocy kolimator rozświetla zbyt bardzo obraz, a w słoneczny dzień plamka jest słabo widoczna. W dodatku pokrętło regulacji góra-dół "się odkręciło" i "się odpadło". Bardzo fajnie sprawdza się natomiast w pochmurny dzień oraz w budynkach.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Być może, ale poza moją felerną gietą (która na szczęście jest już zrobiona) oraz niektórymi elementami chińskiego oporządzenia, to jeszcze mnie chińszczyzna nie zawiodła.

 

Poza tym tego kolimatora używam w sprężynowej pompce, a tam trudno byłoby pakować kolimator warty 2-3x tyle co replika.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Można zastanowić się nad używanym eotechem.

 

Kiedyś kupiłem 551 od G&P - używany. Służy mi do dziś, poza mankamentem wyczerpywania baterii nawet gdy jest wyłączony (wszystkie tak mają czy tylko mój coś się kaszani?) przetrwał także bezpośrednią kolizję z narożnikiem ściany, gdy nie wyrobiłem zakrętu w jakimś bunkrze. Tynk odpadł, kolimator cały.

 

Ciężko powiedzieć co by się stało z chinolem.

 

Ogólnie - dwóch kolegów używa chinskich kopii za niecałe 200zł nówki. Szczerze - nie widzę większej różnicy między ich, a moim - nie wiem tylko jak by było w super ekstremalnych warunkach typu zanurzenie w wodzie, czy jak by się spisały w sytuacji ostrego spotkania ze ścianą, jak pisałem wyżej. Zasadniczo - do "normalnego" używania wystarczy nawet chinolek, tym bardziej, że możesz sobie kupić specjalną nakładkę ochronną na szybkę.

 

Nie oszukujmy się, to nie jest tak, że na każdej strzelance komuś przestrzeliwują kolimator. Może się zawsze zdarzyć jakiś wypadek zawsze i wtedy może się okazać, że nie było różnicy czy dałeś za niego 150 czy 600zł.

 

Osobiście grubo bym się zastanowił przed wydaniem 550zł na nową sztukę takiego jak posiadam. Dlatego może warto poszukać używki z dobrego źródła ;)

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że nie ma sensu kupować tanich chinoli. Czy możecie mi coś polecić sensownego, co nie rozpadnie się gdy dostanie, powiedzmy do 200zł

 

Polecam EO podobnie jak Krissnt ;) Udało mi się dorwać 552 od G&P w super stanie. Kilka razy uderzyłem nim o ścianę, spadł mi chyba raz, ale wszystko działa. Jak kupisz EO, to zakup w niedalekiej przyszłości osłonkę na przednią szybkę ;)

Link to post
Share on other sites

Ja trochę częściej, przy czym samemu dwa razy pozbyłem się w ten sposób przedniego szkła. Ogólnie wyznaję taką zasadę, że jeśli używam kolimatora w CQB, to albo używam plastikowej, nieprzezroczystej osłony na przód (przy celowaniu obuocznym to nie przeszkadza), albo załatwiam jakąkolwiek inną osłonę na szkło.

 

Używałem kilka rodzajów osłon - poza plastikowymi zaślepkami i osłonami flip up (nieprzezroczyste), używałem też:

- nakładki z lunety (takiej jak te "poprawiające" kontrast) - jednak jest to jednorazowa sprawa. Pierwsze trafienie sprawiło, że osłona poszła się paść, ale kolimator został nietknięty;

- podobnej nakładki, tylko samoróbki z szyby pleksi i odpowiedniej zakrętki z dezodorantu - skuteczne, ale brzydkie i po pewnym czasie pleksi się rysuje/brudzi, a to jest uciążliwe;

- zwykłej szybki o grubości 4mm - koszt zrobienia takiej u szklarza wyniósł 8 zł. W części kolimatorów da się ją wstawić przed właściwą szybkę, a wówczas trafienia w szkło są niegroźne zbytnio. Z tego rozwiązania jestem najbardziej zadowolony.

Link to post
Share on other sites

No więc się mylicie. Oczy musiały by patrzeć w ten sam punkt. W teorii tak będzie ale kiedy wasze lewe oko patrzy na cel a prawe w koli nie mając celu w polu widzenia "linie patrzenia" nie muszą przecinać się na celu i się nie przecinają (mózg nie ma obrazu czyli punktu odniesienia dla prawego oka). W związku z tym niestety plamka ląduje nam gdzie chce ale nie koniecznie na celu. Sprawdźcie sami ;]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...