Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W Mrzeżynie jak byłem to nic o Airsofcie nie było. Były zajęcia o tematyce militarnej i 1 strzelanka paintbollowa . Był jeszcze facet który gadał jakieś farmazony ,że szkolił S.A.S. ,Specnaz ,Grom i inne jednostki specjalne. A w Bornym fajne miejscówki na strzelanki , fajna kadra i fajni ludzie.

Link to post
Share on other sites

W Mrzeżynie jak byłem to nic o Airsofcie nie było. Były zajęcia o tematyce militarnej i 1 strzelanka paintbollowa . Był jeszcze facet który gadał jakieś farmazony ,że szkolił S.A.S. ,Specnaz ,Grom i inne jednostki specjalne. A w Bornym fajne miejscówki na strzelanki , fajna kadra i fajni ludzie.

 

gewer, zależy na jakim obozie byłeś. Ja byłem na militarce, paintballu i airsofcie i na tym ostatnim było więcej taktyki, niż na tych pozostałych. Inna sprawa, że tam jedzie się dla atmosfery i wspaniałych ludzi, a niekoniecznie dla wiedzy jako takiej. Racja, jest sporo dzieciaków i to ogranicza możliwości instruktorów. Niedawno jednak dostałem katalog z ofertami Almaturu na ten sezon, jak co pół roku, i widzę, że powstał osobny obóz dla dzieciaków w wieku 9-13 lat, więc może nie będzie tak źle. Z kilkoma osobami, które poznałem na tych obozach wciąż utrzymuję kontakt, nawet czasem się spotykamy. ;)

 

Na airsofcie są 4 strzelanki kilkugodzinne (3 w lesie i 1. w budynku) z ASG i jedna strzelanka paintballowa (bleh!) na polanie. Ale i tak najlepsze jest pod koniec - wypad do lasu na 2 dni, budowa bazy, wykradnięcie flag. ;))

 

A ten 'facet' to Cezary Wilczyński - prowadzi(ł?) szkołę sztuk walki w pobliżu Warszawy. Jego profil na FB: link.

 

I bardziej polecam Mrzeżyno - raz, ze względu na kadrę, dwa, ze względu na urok miasteczka, trzy, ze względu na obecność morza - wakacje to wakacje i warto chociaż kilka razy przejść się po plaży.

Link to post
Share on other sites

Ta, pamiętam "przechadzkę" po plaży o 6 rano - zajęcia z Czarkiem i pontonami. Ładnie nas wtedy styrał. Ogólnie człowiek jest niesamowity i zajęcia przez niego prowadzone są najbardziej wartościowe ze wszystkich, które się tam odbywają.

 

Nie jestem specjalistą i nie prowadzę obozów dla młodzieży, ale uważam, że za ten poziom obozu około 1600 złotych to gruba przesada. Za tą kasę można mieć ciekawą wycieczkę za granicą.

 

Almatur oferuje, tak jak pisałem, kiepski kwaterunek, beznadziejne jedzenie (głodowe porcje kiepskiego jedzenia - dobre dla wczasowiczów popijających piwo na plaży, a nie dla uczestników obozu wymagającego ciągłego wysiłku fizycznego) i tak na prawdę mało atrakcji, które wymagałyby jakiś nakładów finansowych. Nie ma pirotechniki, nie ma wyjazdów poza obiekt. Rozumiem koszt utrzymania, serwisowania replik, markerów itp. ale kurczę, bez przesadyzmu. Generalnie polecam te obozy dla dzieci i co najwyżej osób maksymalnie zielonych w temacie. Dla osób szukających wiedzy i doświadczeń nie polecam. A i postrzelać się można we własnym towarzystwie, a poziom rozgrywki będzie na podobnym poziomie. No i nie będziecie musieli płacić 10zł za hajkapa P&J...

Link to post
Share on other sites

"Ta, pamiętam "przechadzkę" po plaży o 6 rano - zajęcia z Czarkiem i pontonami. Ładnie nas wtedy styrał. Ogólnie człowiek jest niesamowity i zajęcia przez niego prowadzone są najbardziej wartościowe ze wszystkich, które się tam odbywają. "

 

Może i niesamowity ,ale wciska kit.

Link to post
Share on other sites

Ta? Jaki? Jaki miałby interes we wciskaniu kitu człowiek, który prowadził selekcję do GROMu, prowadzi własną szkołę walki i generalnie jest poważany w swoim środowisku? Respekt wśród dzieciarni może zyskać przez tyranie w błocie, a nie opowiadanie niestworzonych historii.

Link to post
Share on other sites

Tak jak wspominałem już wcześniej. Koleś mówił ,że szkolił S.A.S. ,specnaz, GROM i inne jednostki specjalne.

 

"Jaki miałby interes we wciskaniu kitu człowiek, który prowadził selekcję do GROMu, prowadzi własną szkołę walki i generalnie jest poważany w swoim środowisku?"

 

Taki ,że po prostu chce dzieciom zaimponować.

Edited by gewer12
Link to post
Share on other sites

A, że tak powiem, co stoi na przeszkodzie, by to faktycznie robił? O SAS co prawda nie słyszałem, ale o GROMie (selekcja) i Specnazie owszem.

 

A mówienie o GROMach,SASach i Specnazach przed kilkunastoletnimi dziećmi, które nie wiedzą co to jest, to żadne imponowanie, więc dla mnie Twoje zarzuty to bzdura.

Link to post
Share on other sites

"A mówienie o GROMach,SASach i Specnazach przed kilkunastoletnimi dziećmi, które nie wiedzą co to jest, to żadne imponowanie, więc dla mnie Twoje zarzuty to bzdura."

 

Tu się mylisz , nie wszystkie dzieci nie widzą co to SAS i inne jednostki. A jak zobaczą takiego kolesia który mówi im ,że on szkolił najlepsze jednostki to czują pewien respekt i są nim zafascynowane. Po za tym jeżeli twoim zdaniem facet który szkolił GROM ,Specnaz pracowałby jako członek kadry na obozie gdzie dużych pieniędzy się nie zarabia.

Link to post
Share on other sites
Po za tym jeżeli twoim zdaniem facet który szkolił GROM ,Specnaz pracowałby jako członek kadry na obozie gdzie dużych pieniędzy się nie zarabia.

 

No... jeżeli moim zdaniem to...? :happy:

 

Ja wiem, że mamy XXI wiek, ale nie dla wszystkich w życiu ważna jest tylko kasa.

Link to post
Share on other sites

"No... jeżeli moim zdaniem to...?"

 

Źle napisałem swoją wypowiedź :biggrin:

 

Zakończmy tą dyskusję o "Czarku". Po prostu wyraziłem swoją opinie . Nie za bardzo mi się chciało w to wierzyć. Jeżeli znasz Czarka osobiście i wiesz co w życiu robił to się myliłem.

Pozdrawiam

gewer

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeżeli jedziesz na obóz ASG to zawsze możesz zadzwonić do firmy której oferta Ci się spodobała i możesz spytać ile godzin zajęć z wykorzystaniem replik będzie lub np ile dni na obozie będzie z wykorzystaniem replik ASG. A tak po za tym zapraszam na obóz z firmą SUN SPORT. Młoda kadra, zajęcia survivalowe i ASG średnio 6godzin, LARP 24h z użyciem replik ASG, quadów i środków pirotechnicznych. Jeśli będziesz zainteresowany to mogę spróbować załatwić rabat. Jak by co priv.

Link to post
Share on other sites

Hah,dzięki wielkie jednak w tym roku jestem zmuszony się wstrzymać z tego typu rzeczami ze względów finansowych :D.

Jeśli będzie aktualne to na pewno się odezwę kiedy indziej.A zapytałem tak z ciekawości bo nigdy nie miałem okazji tego doświadczyć dlatego pytam.

Link to post
Share on other sites

Obóz jest w miejscowości WIELE na Kaszubach około 80 km od Gdańska. Zajęcia są dostosowane do wymagań każdego Maniaka ASG ponieważ sam uwielbiam ten sport. W cenę wliczone jest wypożyczenie karabinu AK 47 lub MP5 w zależności od zajęci(zielona lub czarna taktyka), mundur, gogle i kulki. Jako ciekawostkę dodam że na obozie będą prowadzone zajęcia przez mojego kolegę z czerwonej taktyki w pełnym umundurowaniu z replikami AK47 i użyciem środków pozoracji takich jak granaty dymne i petardy. W wybrany przez uczestników dzień będziemy robić LARP 24 godzinny z użyciem quadów, budowaniem okopów, wypełnianiem misji nagradzanych amunicją która będzie ograniczona na każdą drużynę. W zależności od upodobań uczestników możemy skupić się bardziej na konkretnych zajęciach takich jak survivial, taktyka, strzelectwo, łucznictwo, wspinaczka, park linowy,kajaki itp. Obóz obejmuje także szkolenie survivalowe i noclegi w budowanym przez uczestników obozowisku w lesie. Na miejscu będzie serwisant replik, i 24 godzinna opieka medyczna. Na koniec obozu planuje żeby każdy z uczestników dostał nieśmiertelnik na pamiątkę(tego nie obiecuje bo jeszcze prezentów nie ugadałem do końca z szefową). Na obozie kilka razy w tygodniu są dyskoteki i ogniska.

Zajęcia które będą odbywały się na zlocie będą uzależnione od uczestników jestem otwarty na nowe pomysły i ciekawe scenariusze strzelań:

-ASG

-Zajęcia strzeleckie (wiatrówka długa, krótka, strzelanie dynamiczne)

-Quady

-Sztuka kamuflażu (sposoby maskowania w różnych warunkach, budowa własnego ghillie shuita, maskowanie pozycji, malowanie twarzy itp.)

-Postawy musztry (w razie jeżeli się nie spodoba uczestnikom możemy pominąć)

-Zajęcia z łączności (użycie sprzętu typu PMR)

-Taktyka zielona (zajęcia w lesie)

-Taktyka czarna (eskorta VIPa, przeszukiwanie budynków, wejścia do budynków itp.)

-Taktyka czerwona (pierwsza pomoc na polu walki)

Zajęcia survivalowe:

-Budowa szałasów

-Rozpalanie ognia (Krzesiwo, Łuk ogniowy, Lupa itp.)

-Budowa tratw

-Budowa ogniska i paleniska

-Zdobywanie pożywienia (nie będziecie musieli jeść robali)

-Uzdatnianie i zdobywanie wody

-Zajęcia z zielonej kuchni

-Tworzenie map

-Wyznaczanie kierunków świata

-Posługiwanie się mapą, kompasem i busolą

Zajęcia alpinistyczne:

-Wspinaczka

-Mosty linowe

-Tyrolka

-Zjazdy linowe

-Park linowy

Zajęcia rekreacyjne:

-Kajaki

-Dyskoteki

-Wyjścia nad wodę

-Ogniska

-Karaoke

-Wieczory filmowe

-Rowery

-Gry i zabawy integracyjne

Szczerze to jeszcze trochę tam zostało ale resztę zobaczycie na obozie. Jeżeli macie jakieś ciekawe pomysły zajęć, scenariuszy itp to jestem otwarty na wasze propozycje.

Tu macie link do obozu tylko troszkę lipnie jest opisany a szkoda.

http://www.sun-sport.pl/obozy-kolonie-wiele-lato-2011/zielone-pieko-oboz-survivalowo-asg-12-17-lat.html

Edited by SnajperSWD
Link to post
Share on other sites

Nam rokrocznie na maila jedna firma z Poznania wysyła jakieś informacje, że poszukują opiekunów do zajmowania się 14latkami na takich obozach. Oczywiście to opiekun ponosi odpowiedzialność za takiego dzieciaka i nie ma żadnego wpływu na instruktora, a rzeczona firma chciała wysłać do CQB dzieciaki wyposażone wyłącznie w casto-okulary.

 

Kiedy delikatnie podpytałem, dzwoniąc z innego numeru, jako zaaferowany rodzic, którego syn chce jechać na taki obóz, to dowiedziałem się, że instruktorami są członkowie 'profesjonalnej grupy aesgie, rekonstruktorzy US ARMY KORPUSU MARINES' (sic!). Kiedy dopytałem dalej, dowiedziałem się, że można przywieźć własny sprzęt, ale tylko taki do 600 fpsów, bo powyżej 'dziecko może zaboleć' ('a przepraszam - co to jest ten efpeesy?', 'wie pan co? Tu mi zapisali tamci panowie, że to tyle, ile kulek na sekundę wyrzuca z siebie taka replika'). Zapytałem się także o rodzaj repliki, jaki oferują dzieciakom do zabawy. Szacowni profesjonaliści z US ARMY KORPUSU MARINES (po sprawdzeniu w lokalnym środowisku okazało się, że to banda pariasów, która jeździła bryką po mieście i strzelała do znaków drogowych z okien samochodu, z których najstarszy miał 19 lat) polecili zakup badziewiastych mp5 od Cymy z plastikowym GB. Tylko pogratulować.

 

Nie wiem, jakby się ta historia skończyła, gdybyśmy nie zrobili delikatnego dymu i zadzwonili do kilku ludzi z Zachodniopomorskiego, żeby wytłumaczyli szanownej firmie, że nieco się wkopali. Finalnie obóz poprowadził ponoć kto inny, ale niestety, jak widać z takimi wyjazdami wciąż bywa różnie.

Link to post
Share on other sites

Kadra na każdym obozie musi mieć uprawnienia bo w razie jakiej kolwiek kontroli firma poszła by z torbami. Co do sprzętu powinien być on atestowany ponieważ firma i instruktorzy biorą na siebie dużą odpowiedzialność. Limity fpsów dla młodzieży na obozach nie powinny przekraczać 400fps w lesie, a każdy uczestnik obozu powinien poznać podstawy prawa ASG. Instruktorzy prowadzący zajęcia takie jak wspinaczka czy też pierwsza pomoc powinni mieć odpowiednie kursy. Każdy rodzic powinien sprawdzić firmę do której puszcza na obóz swoje dziecko ponieważ kadra powinna składać się z ludzi odpowiedzialnych i wykwalifikowanych. Sam posiadam kurs: opiekuna kolonijnego, kierownika kolonii, wspinaczkowy PZA, instruktora survivalu i pierwszej pomocy.

Większość dużych firm wypożycza repliki i ciężko mi wyobrazić sobie że jakaś firma by wypożyczała lub kupowała tandetne repliki i zatrudniała ludzi bez kursów i szkoleń.

Ciekawi mnie co to za firma i czy wgl jest zarejestrowana.

Link to post
Share on other sites

Dzięki hehe. Zawsze starałem się promować firmę w której pracuje. Szczerze mówiąc wole pracować z ludźmi ogarniętymi w temacie ASG niż z zielonymi ale to nie ja wybieram. Aktualnie 2 kolegów z forum ma być na obozie. Chce żeby obóz wyszedł jak najlepiej i jak najciekawiej bo chce żeby na następne wakacje rozpisali więcej turnusów. Na obóz prawdopodobnie wypożyczymy repliki BOYIa albo CYMKi full metal oczywiście koło 380-400fps. Nie wyobrażam sobie jakiś tandetnych plastików itp ponieważ ciągle trzeba było by wymieniać repliki. Do niektórych zajęć jak tor przeszkód itp będziemy wykorzystywać gumowe repliki AK47. Sam kiedyś jak byłem młodszy chciałem pojechać na jakiś obóz ASG ale ceny często były zaporowe... a potem i tak byłem za stary albo wolałem robić za tą kasę kursy i kupować sprzęt. A tak po za tym zapomniałem do wcześniejszego posta dodać że na obozie będzie instruktor K1(3 miejsce w Polsce), ćwiczył boks, i karate. Przez co oferta zwiększa się o zajęcia z samoobrony.

 

Zabawne w ofercie firmy którą podał WALCO są szalone dyskoteki tematyczne m.in. wiejskie disco disco, impreza ufo, lans & bans hehe. U mnie na obozie nie przewiduje dyskotek przy disco polo itp. Za to kilka dyskotek na obozie się odbędzie, dla osób nie zainteresowanych tańczeniem itp będą ogniska, ścianka, wieczory filmowe i inne atrakcje.

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje zajęć piszcie na forum bo chciał bym żeby każdy z uczestników chciał zostać na dłużej i odwiedził nas za rok.

Link to post
Share on other sites

"Zresztą myślałem, że jest zakaz reklamowania imprez komercyjnych, bez zgody zarządzających WMasg. "

 

A ja myślę ,że to jest temat o obozach Airsoftowych , więc czemu SnajperSWD nie może pisać o swoim obozie. Tak się składa ,że jego oferta ze wszystkich jest najbogatsza i ciekawa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...