Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ostrzeżenie przed podróbkami ładowarki Imax B6


Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jak wspomniałem, nie martwcie się że 'nieoryginalna' ładowarka będzie gorzej działać, działa tak samo, ponieważ podzespoły pochodzą z jednej fabryki. Rozumiem rozgoryczenie założyciela wątku z dokonanego zakupu, ale fakt iż ładowarka nie działa, nie jest kwestią jej oryginalności, tylko błędu w produkcji, co potwierdzają posty użytkowników 'nieoryginalnych' IMAX'ów. Poza tym, z tego co udało mi się przed chwilą ustalić, dopiero od niedawna SKYRC zmieniło personalizację swojej ładowarki, przed tym zdarzeniem trudno jest mówić o jakimkolwiek IMAX'ie że jest nieoryginalny.

Link to post
Share on other sites

Tak jak wspomniałem, nie martwcie się że 'nieoryginalna' ładowarka będzie gorzej działać, działa tak samo, ponieważ podzespoły pochodzą z jednej fabryki. Rozumiem rozgoryczenie założyciela wątku z dokonanego zakupu, ale fakt iż ładowarka nie działa, nie jest kwestią jej oryginalności, tylko błędu w produkcji, co potwierdzają posty użytkowników 'nieoryginalnych' IMAX'ów. Poza tym, z tego co udało mi się przed chwilą ustalić, dopiero od niedawna SKYRC zmieniło personalizację swojej ładowarki, przed tym zdarzeniem trudno jest mówić o jakimkolwiek IMAX'ie że jest nieoryginalny.

 

jednak z materiały filmowego z HobbyKing wynika, że podróbka, posiada podzespoły gorszej jakości i ogólnie jest słabiej wykonana, aniżeli oryginał.

Link to post
Share on other sites

Na mojej jak się okazało podróbce imaxa ładuję lipo i li-ion, ładowałem kilka razy akumulator w samochodzie, batki nimh i nicd - i wszystko ładnie ładowało, zero problemów. Dużo ludzi się złapało - a nie zalała nas jeszcze fala doniesień o awariach tych ładowarek-podróbek, więc ja byłbym spokojny.

Link to post
Share on other sites

Otrzymaliśmy wyjaśnienia od dostawcy co mniej więcej następującej treści:

 

Nie może być mowy o tym iż sprzedawana przez nas ładowarka jest podróbką IMAX'a B6 ponieważ nie występują na niej żadne oznaczenia producenta (SkyRC), a nazwa IMAX B6 oraz wygląd ładowarki nie są strzeżone patentem, co oznacza że każdy może wyprodukować taką ładowarkę i nie oznacza to że jest ona podróbką, lecz kopią.

 

Nasza firma nie sprzedawała niniejszej ładowarki jako SKYRC IMAX B6, lecz po prostu jako IMAX B6.

Link to post
Share on other sites

Cóż, pozostaje podziękować Qwiatkowi za fachowe wyjaśnienie omawianego tu problemu. Wnioski każdy wyciągnąć może sam. Ja nadal uważam, że, skoro tak, jak napisał Qwiatek, jest to kopia, to należałoby o tym wspomnieć w opisie produktu. Ja osobiście wolę za mniejsze, lub za te same pieniądze kupić produkt markowy,a nie jego kopię niewiadomego pochodzenia i spać spokojnie.

Link to post
Share on other sites

Nie może być mowy o tym iż sprzedawana przez nas ładowarka jest podróbką IMAX'a B6 ponieważ nie występują na niej żadne oznaczenia producenta (SkyRC), a nazwa IMAX B6 oraz wygląd ładowarki nie są strzeżone patentem, co oznacza że każdy może wyprodukować taką ładowarkę i nie oznacza to że jest ona podróbką, lecz kopią.

 

Dość dziwne tłumaczenie. W tej konkretnej sytuacji klient ma pełne prawo domniemywać, że ładowarka jest oryginalna. Wygląda jak oryginał, działa jak oryginał, ma parametry oryginału, ma taką samą nazwę jak oryginał a w opisach nie ma informacji o tym, że jest to kopia. Jeśli więc ktoś kupił taką ładowarkę i okazało się, że to podróba, to moim zdaniem może ją zwrócić chociażby na podstawie przepisu o niezgodności towaru z umową.

Co do braku oznaczeń producenta (SkyRC) - w przypadku mojego Imaxa B6 (jak się okazuje, też raczej podróbki), w momencie uruchamiania na wyświetlaczu pojawią się napis SKYRC IMAX B6, co jest kolejną przesłanką do domniemania, że mamy do czynienia z oryginałem. I jeśli ktoś ma zamiar sprzedawać te podróbki jako "kopie", to ma obowiązek poinformować o tym w opisie towaru.

Link to post
Share on other sites

Nie może być mowy o tym iż sprzedawana przez nas ładowarka jest podróbką IMAX'a B6 ponieważ nie występują na niej żadne oznaczenia producenta (SkyRC), a nazwa IMAX B6 oraz wygląd ładowarki nie są strzeżone patentem, co oznacza że każdy może wyprodukować taką ładowarkę i nie oznacza to że jest ona podróbką, lecz kopią.

 

Tłumaczenie, które nie dziwi, każdy sprzedawca/dystrybutor szuka luki, którą będzie mógł się zasłonić i uniknąć dalszej odpowiedzialności. Tak samo jak pisanie, że ilościowo ładowarki z "oryginalnym" rodowodem przeważają nad tymi "podrobionymi" w awaryjności. Równie dobrze może być to typowa zagrywka handlowa - "cieszcie się że macie ten egzemplarz, bo te, które uważacie za firmowe są gorsze - naprawdę!", za długo pracowałem jako handlowiec, żeby uwierzyć z miejsca takiemu argumentowaniu. Przy czym nie zarzucam, że dystrybutor w tym konkretnym przypadku w ten sposób z nami pogrywa.

 

Tak jak wspomniałem, nie martwcie się że 'nieoryginalna' ładowarka będzie gorzej działać, działa tak samo, ponieważ podzespoły pochodzą z jednej fabryki.

 

Jak wskazał człowiek z HobbyKing, różnice w budowie poszczególnych egzemplarzy znacząco od siebie odbiegają (jakościowo i ilościowo). Więc podstawy są jak najbardziej zasadne że ładowarka może mieć generalnie gorsze parametry.

Edited by Espirite
Link to post
Share on other sites

Nie mamy w tym żadnego interesu, po prostu nasza firma w przypadku wystąpienia problemu nie chce chować głowy w piasek. W niedalekiej przyszłości wprowadzamy ładowarkę pod własną marką, a IMAX'a zarówno oryginalnego jak i skopiowanego nie będziemy dystrybuować.

 

Ważnym faktem jest że dopiero niedawno SKYRC wprowadził odmienną wersję IMAX'a, dlatego też nie mieliśmy podstaw do tego aby sądzić że zamawiane przez nas ładowarki nie są z dystrybucji SKYRC jak miało to miejsce wcześniej, a bezpośrednio z fabryki, która je produkuje na zlecenie tej firmy. W trakcie weekendu postaram się rozkręcić ładowarkę IMAX B6 z hologramem z wcześniejszych dostaw i zrobić zdjęcie porównawcze z kopią.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie - czy jeśli zamówiłem ładowarkę w lipcu to mam prawo żądać zwrotu kosztów/wymiany na oryginalną ? ?

Zamawiałem z RC4MAX, do tej pory współpraca z sklepem była na bardzo dobrym poziomie - towar na drugi dzień wszystko ok.

Ładowarka ładuje bardzo dobrze, nie ma problemów. Jednak to ewidentnie podróba - opakowanie, brak kanciatego hologramu (tylko QC Passed). Włącza się jako SKYRC IMAX B6

 

http://www.rc4max.com/ladowarka_-_imax_b6,1571,20190.html

Link to post
Share on other sites

Sklepy jak sklepy, większość (nie wszystkie) przyzwyczaiła nas, że w momencie kliknięcia "płacę" zrobią wszystko, by odciąć się od jakiejkolwiek odpowiedzialności (lub umniejszyć ją jak tylko można), ale boli, że po raz kolejny maniacy zwietrzyli możliwość łatwego zarobku na niedoinformowanych kolegach...

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Po przeczytaniu tego tematu, zabrałem się do pisania wiadomości, którą wysłałem do sklepu Specshop.pl

 

Oto jej oryginalna treść :

Witam. W grudniu ubiegłego roku zamawiałem u Was parę przedmiotów.

Jednym z nich, była ta oto ładowarka :( tu link do tej ładowarki, w ofercie sklepu )

 

Sprawuje się dobrze, nie mam na co narzekać.

 

Chciałbym zapytać tylko, dlaczego nigdzie nie piszecie, że jest to podróbka?

Oryginały tej ładowarki posiadają znaki, które odróżniają ją od podróbek.

Nie przyszłoby mi nawet do głowy, aby sprawdzać jej autentyczność,

bo ufałem, że sklep nie robi ludzi " w konia ".

 

Odsyłam do filmiku, na którym zobrazowane są różnice :

( link do filmiku, który umieścił autor tego tematu )

 

 

Odpowiedź sklepu.

 

 

Witam,

 

Mocno zainteresował na Pański mail. Wysłaliśmy zapytanie do naszego dostawcy,

który wyjaśnił dogłębnie problem:

 

 

W grudniu zeszłego roku, ładowarki IMAX B6 od firmy SkyRC w obecnej wersji nie było na rynku,

poza tym nigdzie na pudełku, ładowarce czy też w instrukcji nie występuję logo SkyRC.

Nazwa IMAX B6 jak i wzór ładowarki nie są strzeżone patentem, tak więc każda fabryka może z nich skorzystać.

 

Temat szczegółowo wyjaśniłem na wmasg'u, zachęcam do lektury:

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/118073-ostrzezenie-przed-podrobkami-ladowarki-imax-b6/

 

Jeśli ładowarka działa poprawnie nie ma podstaw do jej wymiany.

 

Generalnie sprawa wygląda tak, że ktoś kupił kopię IMAX'a B6 od producenta OEM a nie z dystrybucji SkyRC."

 

Myślę zatem, że nie powinien czuć się Pan oszukany. Nam też niewątpliwie spadł kamień z serca :-)

 

 

Moja odpowiedź :

 

 

Przepraszam najmocniej, ale przy włączaniu ładowarki, widzę wyraźny napis.

SKYRC IMAX-B6 więc proszę nie uświadamiać mi,

czy gdziekolwiek znajduję się logo, czy też nie.

Co w takim przypadku ?

---------------------------

 

Póki co czekam na odpowiedź.

 

Pozdrawiam, SenkuPH.

Link to post
Share on other sites

Dziwię się, że część osób z góry zakłada, że sklepy próbują je oszukać, nie przyjmując jakby do świadomości tego, że sklepy same mogą nie wiedzieć, że mają do czynienia z podróbkami.

 

Dlatego osobiście popieram tutaj sklepy, że nie chcą teraz przyjmować towaru na wymianę, ewentualnie zwracać jakichś, nie bardzo wiem skąd wziętych, kwot pieniężnych. Według mnie jeśli ktoś się w tym momencie domaga czegoś od sklepu, który nigdzie nie pisał, że ładowarka jest oryginalna (i to zapewne nie z chęci oszukania, a z czystej niewiedzy), to sam teraz w niezbyt wyrafinowany sposób próbuje się wzbogacić kosztem uczciwych sklepów.

 

Mnie osobiście śmieszy trochę cała ta sytuacja. Mnóstwo użytkowników używa swoich ładowarek, są w pełni zadowoleni, a nagle okazuje się, że ładowarki nie są oryginalne - i nagle pojawiają się w głowach niektórych użytkowników chęci wycyganienia sklepów, bo może parę złotówek wpadnie do kieszeni. Ładnie to tak?

 

A to, że ładowarka włączając się wyświetla napis "SKYRC", to chyba mało trafny argument, gdyż przecież sklep dystrybuuje ładowarki, a nie produkuje je. Co innego, gdyby same sklepy tworzyły soft do ładowarek i gdyby to po ich ingerencji na ładowarkach pojawiał się ów napis. Ale tak nie jest, a sklepy nigdzie nie podają informacji, że ładowarki wyprodukowało SKYRC.

 

Co innego, jeśli są sklepy, które miały odpowiednią wiedzę, i które celowo zataiły fakt, że w sprzedaży mają kopie.

 

I żeby była jasność - piszę to jako osoba niepowiązana z tematem. Nie wiem jak wygląda to w świetle prawa, osobiście nigdy nie korzystałem z Imaxów, a sklep, w którym pracuję nie ma i nie miał nigdy w sprzedaży Imaxów. Po prostu piszę swoje własne zdanie na temat zaistniałej sytuacji.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dziwię się, że część osób z góry zakłada, że sklepy próbują je oszukać, nie przyjmując jakby do świadomości tego, że sklepy same mogą nie wiedzieć, że mają do czynienia z podróbkami.

Tutaj masz rację. Ja również uważam, że część (a pewnie nawet większość) sprzedających po prostu nie wiedziała, że handluje podróbkami.

 

Dlatego osobiście popieram tutaj sklepy, że nie chcą teraz przyjmować towaru na wymianę, ewentualnie zwracać jakichś, nie bardzo wiem skąd wziętych, kwot pieniężnych. Według mnie jeśli ktoś się w tym momencie domaga czegoś od sklepu, który nigdzie nie pisał, że ładowarka jest oryginalna (i to zapewne nie z chęci oszukania, a z czystej niewiedzy), to sam teraz w niezbyt wyrafinowany sposób próbuje się wzbogacić kosztem uczciwych sklepów.

Ale tutaj już absolutnie się z Tobą nie zgodzę. Ja, jako zwykły użytkownik, klient kupujący ładowarkę, mam pełne prawo domniemywać, że jest to produkt oryginalny. Pisałem już o tym parę postów wyżej (identyczny wygląd, parametry itp.). I nie obchodzi mnie, czy sprzedający wie, że sprzedaje podróbki czy nie. Nie ma w opisie aukcji, że jest to kopia? Zatem jest to oryginał. Idąc Twoim tokiem myślenia ludzie kupując jakikolwiek towar (buty, odzież, elektronikę itp.) musieliby się liczyć z faktem, że kupują podróbki/kopie.

 

Mnie osobiście śmieszy trochę cała ta sytuacja. Mnóstwo użytkowników używa swoich ładowarek, są w pełni zadowoleni, a nagle okazuje się, że ładowarki nie są oryginalne - i nagle pojawiają się w głowach niektórych użytkowników chęci wycyganienia sklepów, bo może parę złotówek wpadnie do kieszeni. Ładnie to tak?

To już jest dosyć delikatna kwestia. Problem w tym, że duża część podróbek została sprzedana po wyższej cenie niż można kupić oryginał. I kto tu kogo wycyganił?

 

A to, że ładowarka włączając się wyświetla napis "SKYRC", to chyba mało trafny argument, gdyż przecież sklep dystrybuuje ładowarki, a nie produkuje je. Co innego, gdyby same sklepy tworzyły soft do ładowarek i gdyby to po ich ingerencji na ładowarkach pojawiał się ów napis. Ale tak nie jest, a sklepy nigdzie nie podają informacji, że ładowarki wyprodukowało SKYRC.

I po raz kolejny: wygląda jak oryginał, ma parametry oryginału, nie ma informacji, że jest to kopia ergo jest to oryginał. Poza tym obowiązkiem sprzedającego jest wiedzieć, czym handluje. Argument o monicie po włączeniu ładowarki jak najbardziej trafny, bo to kolejna przesłanka to tego, aby sądzić, że mamy do czynienia z oryginałem.

 

 

W kwestii wyjaśnienia:

Używam swojego Imaxa (nie wiem już teraz czy oryginału czy podróbki) od stycznia tego roku. Napisałem maila do sprzedawcy z Allegro, u którego kupiłem ładowarkę (sklep zajmujący się modelarstwem, nie airsoftem, na co niektórzy zwrócili uwagę), aby ustosunkował się do doniesień portalu HobbyKing.com. Żeby była jasność: moja ładowarka nie ma hologramu, nie miała drukowanej instrukcji oraz przyszła w pudle, w którym rzekomo sprzedawano podróbki. Z drugiej strony kształt gumowych nóżek na spodzie oraz ciemnoniebieski kolor przemawiają za tym, że może to być oryginał. Sprzedawca odpisał mi, że ładowarki przez niego sprzedawane sprowadzane są od HobbyKing właśnie i że hologram został wprowadzony niedawno, gdy podróbki zaczęły wchodzić na rynek. Ile w tym prawdy nie wiem. Wiem tylko, że moja ładowarka działa, ładowała kilkanaście razy mojego lipola oraz dwie batki Ni-MH i póki co świetnie się spisuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...