Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór noża.


Recommended Posts

Witam

Zbieram się do kupna nowej "kosy". Problem polega na tym że jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o tematykę noży. Nie wiem co powinno się brać pod uwagę przy wyborze noża. Także proszę was o pomoc. Na nóż chcę wydać nie więcej jak 150zł. Ma on być używany w taktyce zielonej, także w jakichś drobnych robotach terenowych typu budowaniu schronienia itp itd. Na oku mam 3 modele noży: Glock 81, Smith & Wesson model Search & Rescue - CKSURT oraz WZ. 98 typ.''Gerlach''. Proszę was bardzo o pomożenie mi w wyborze jednego z tych trzech noży ew. podanie innych ciekawych propozycji (linki koniecznie).

 

Smith & Wesson Search & Rescue - CKSURT - http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=25_33&products_id=6926&name=Smith_&_Wesson_Search_&_Rescue_-_CKSURT#!prettyPhoto

 

WZ. 98 typ.''Gerlach'' - http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=25_33&products_id=3013&name=WZ._98_typ.''Gerlach''#!prettyPhoto

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja bym chyba wybrał Glocka. Wiele osób które znam, a które mają ten nóż chwalą go sobie. Smith&Wessona odradzam ze względu na to, iż jest ścięty w "tanto" nie jest zaokrąglony i będzie ci ciężko go ostrzyć. A ja tak sam z siebie nie przepadam za tym rozwiązaniem. No i Gelrach, sądzę że mógłbyś go wziąć, (mi się osobiście dobrze sprawuje, dobrze się nim rzuca, z tym że trzeba o niego dbać) gdyby nie fakt, ze Glock jest lepszy :). Jeżeli już masz brać glocka lub WZ 98 to pamiętaj, żeby nie brać wersji z piłką gdyż to jest kompletna pomyłka. Proszę mnie poprawić gdybym coś źle napisał. Fachowcem jednak mimo wszystko nie jestem :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli już masz brać glocka lub WZ 98 to pamiętaj, żeby nie brać wersji z piłką gdyż to jest kompletna pomyłka.

 

Czemu pomyłka? Mam wz.98z i stwierdzam, że ta piłka wcale nie jest taka zła. Daleko jej do ideału, ale spełnia swoje zadanie.

W razie "W" wolę mieć nawet średniej jakości piłkę, niż nie mieć jej w ogóle :wink:

 

EDIT: Gerlach ma rękojeść o metalowym zakończeniu, które z powodzeniem może służyć jako prymitywny młotek - jak dla mnie wystarczający powód, żeby wybrać go zamiast Glocka. Jedyne co wg. mnie działa na korzyść Glocka to pochewka - łatwo ją przymocować do oporządzenia.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Stal 420 w S&W to nie jest najlepszy wybór.

Jeszcze jakbyś uzasadnił to było by super. Bo jeśli chce się noża używać to 420 jest dobrym wyborem na duże noże a większej różnicy nie zauważysz podczas użytkowania. Jeśli chcesz dobry nóż który wygląda i się sprawdza w terenie to zbieraj na Gerber prodigy(ok 200pln). Jeśli chcesz nóż który się sprawdzi w terenie ale "nie wygląda" to bierz morę.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jakbyś uzasadnił to było by super.

 

Proste - bardzo szybko się tępi. Dobra stal jeśli nóż siedzi sobie w pochwie. Popracujesz takim trochę i jedyne co będzie można nim robić to rąbać gałęzie bo już liny nie przetniesz. Co prawda łatwo ją naostrzyć w polu... ale wolę naostrzyć raz i poużywać dłużej niż co chwila się męczyć. Co kto lubi..

Edited by Smutas
Link to post
Share on other sites

Pierwszy nóż ze stałym ostrzem jaki miałem to był LMF II, niezniszczalny ale ciężki i wyważony na rękojeść, co mi w nożu ze stałym ostrzem zupełnie nie pasuje.

Drugim był Camp, znacznie lżejszy od poprzednika, dobrze wyważony z lekkim przeciążeniem na ostrze, ale nie pasował mi zupełnie do stylizacji BW i nie był to "pancermesser".

Trzecim i jak na razie używanym jest M10 tylko nie podróbka MIL-Tec, a oryginalny demobil z BW, na razie niedostępny, ale zapewne niedługo będą go mieli w Army World, zastrzegam nie kupuj tej podróby, nic nie warta, wrzuciłem ten link tylko poglądowo. Oryginał jest niemal doskonały i podobnie jak LMF, niemal niezniszczalny (ma dobrą opinię wśród forumowiczów KNIVES).

Link to post
Share on other sites

W tym dziale jest cały długi wątek, jaki nóż warto a jakiego nie. Proponuję się zapoznać. Oraz wspomniane knives.pl, co sprowadzi się jak znam kolegów - do mory lub hultaja (w budżecie do 100 zł).

Edited by Sybir
Link to post
Share on other sites

Trzecim i jak na razie używanym jest M10 tylko nie podróbka MIL-Tec, a oryginalny demobil z BW, na razie niedostępny, ale zapewne niedługo będą go mieli w Army World, zastrzegam nie kupuj tej podróby, nic nie warta, wrzuciłem ten link tylko poglądowo. Oryginał jest niemal doskonały i podobnie jak LMF, niemal niezniszczalny (ma dobrą opinię wśród forumowiczów KNIVES).

To jest UC855 a nie M10 z tego co pamiętam. Oczywiście mowa o oryginale. Świetny jest, zgadzam się, taki biwakowiec w sumie ;) Trochę czasu go używałem i świetnie leży w dłoni, parametry ostrza też są zadowalające, chociaż nie wiem co to dokładnie za stal jest.

Teraz częściej używam ka-bara 1217 zamiennie z wz.55, do tego w kieszeni RAT model 1 lub Opinel 9 z węglówki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...