Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kabura - jaki rodzaj wybrać: Udówka? Na pas? Molle?


Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Można to zminimalizować w niektórych kaburach luzując na maksa retencję na kabłąku ale wówczas pozostaje tylko jedno zabezpieczenie i tracimy jedną z wielkich zalet plastikowych/kydexowych kabur czyli możliwość szybkiego schowania broni. Zwrócę uwagę, że ten pasek w Securitylandzie/Iwo-hest to 100% guma płaska i zjawisko lekkiego podjechania kabury również występuje.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

A ja tak zapytam - nosi ktoś tutaj duze klamki? Przy czym 1911 to jeszcze nie duży, pytam o coś pokroju dużego Dan Wessona, MK23, albo Desert Eagle'a. Na biodrze mój desercik to mimo zaciśnięcia pasków tak że można spokojnie się podjać amputacji nogi, bo krew już nie dopływa latał jak chciał, na kamizelce w miejscu admin poucha pogarszał wyciąganie magazynków z ładownic (nawet tych ładownic nie było z góry widać), a z boku cirasa dobycie jest takie sobie. Przeniesienie kabury na lewą stronę i wyciąganie "na krzyż" też nie pomogło.

 

Wiem, wiem, jak chciałem taką wielką krowę to teraz mam cierpieć (zasięg większy niż cyma 028 robi swoje), ale jestem ciekaw czy ktoś nie odnalazł jakiegoś dobrego rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

Ja znam dwa sposoby na noszenie dużych pistoletów:

1. Kupujesz porządna kaburę dedykowaną do tego modelu czyli niejednokrotnie płacisz za kaburę więcej niż za pistolet. Można też zamówić jakiś fajny kydex u naszych rodzimych producentów. Kydex oczywiście na dużym stabilnym panelu. Żeby pistolet na udzie nie latał musi być noszony wysoko, na biodrze.

2. Sposób mocno oldschool'owy to noszenie kabury na szelkach pod pachą na kamizelce, ale to mocno ogranicza konfiguracje z kamizelką szczególnie zintegrowaną z QR i teraz już nikt tak pistoletów raczej nie nosi.

Link to post
Share on other sites

Winiacz a może spróbuj go wsadzić do ładownicy np m4 albo zwykłęj jakiejś większej np do ak ( mówię o łądownicach od magazynków) Tylko wtedy pasowałoby taką łądownice mieć na pasie, najlepiej żeby był obszyty mollami to wtedy nie będzie to latało :D

Link to post
Share on other sites

Noszę Hi-Capę 5.1 z laserem, co większość kabur jakie walały się u mnie po domu nie łykała. Ostatecznie kupiłem taki panel udowy, przeorałem kaburę nożem od środka (Nie jest zszyta na sztywno, przypomina raczej naleśnika połączonego pojedynczą nicią), zszyłem na żądanej wysokości i póki co spisuje się dobrze.

 

Dużą wadą jest natomiast to, że nie ma z tyłu porządnych taśm molle, tylko posiada jakąś taśmę na rzepie, która pasuje albo do tego panelu udowego, albo po małych poprawkach, do tego fragmentu tuż przy klamrze, w szelkach miwo PT-2, ale wtedy troszkę wadzi przy kucaniu i schylaniu się.

Dziś widziałem też podobną konfigurację (duży pistolet z laserem) w ładownicy na radio. Nie wiem jakiej firmy, w każdym razie nie była sztywna, a wyglądała na wprost stworzoną do przenoszenia pistoletów. Spróbuję wyciągnąć jakieś konkrety.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Od kilku lat noszę na prawym udzie boczniaka w kaburze - na zmianę m92f kjw lub skorpiona jg. Obydwie repliki ważą około 1200g, więc sporo jak na boczniaka. Żadna mi się nie przemieszcza ani nie przeszkadza, sekret tkwi w dobrym panelu i kaburze.

 

Panel musi mieć szeroką taśmę (lub 2) najlepiej szorstką od spodu, z mocną gumą. Dobrze jest mieć również kawał uda, by było do czego przypiąć ;D tak że polecam rowerek.

Panele przypinam do pasa (coś podobnego do pt-2 miwo, na szelkach) na 2 paskach, najwyżej jak się da - tak że chwyt pistoletu jest na wysokości jajek :icon_razz: Mocowanie na pasie jest dla mnie niewygodne, a poza tym pas się zawsze odkształca pod ciężarem repliki. O noszeniu kabury na kolanie to szkoda rozmawiać nawet.

 

Beretta jest w oryginalnej serpie i panelu udowym uszytym na zamówienie przez MTG (płetwa do pasa mi nie pasuje, a udowego panela nie ma w zestawie jak z chinolem)

PICT0013.JPG

b432cef036f4cceemed.jpg

 

natomiast skorpion jest w na panelu udowym z przerobioną kaburą od raka

5471c9de8da4a9c5med.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja bym polecił jakąś kaburę udową, ale to wszystko zależy też od indywidualnych predyspozycji. Na początku ciężko było mi się do niej przyzwyczaić, wydawała mi się dosyć skomplikowana, ale później to już sama przyjemność. Leży płasko na udzie i nie przeszkadza, poza tym mieści każdy pistolet w normalalnym rozmiarze. Możesz sobie jeszcze coś porównać tutaj http://www.bron.pl/odziez-obuwie-plecaki ale wydaje mi się, że jeżeli nie zniechęcisz się do niej po pierwszym okresie użytkowania, to później już będziesz chciał tylko udową

Link to post
Share on other sites

Na tą chwilę mam i udową i na pas (na udo od acm a na pas od miwo - ta kydexowa) i musze powiedzieć, że to zależy. W lesie, krzakach, podczas czołgania wiadomo na pas lepsza bo nie przeszkadza natomaist w cqb kiedy liczą się setne sekundy ( xD ) to jednak udowa zapewnia wygodniejsze dobieranie repliki. Jak dla mnie na pas - do lasu, na milsimy, długie wyprawy i strzelanki gdzie nic w zasadzie Ci nie przeszkadza albo gdy mało używasz repliki bocznej. Udo do cqb bo jest wygodniejsza, jak mówiłem, w wyciąganiu repliki, w noszeniu nie koniecznie. Trzeba pamiętać, że (przynajmniej ja tak to postrzegam) im więcej masz sprzętu ,,na nogach", większy ciężar jest zawieszony w obrębie spodni etc. to zmniejsza to mobilność, możliwości włażenia na drabiny no i spowalnia ruchy :icon_smile:

Pozdrawiam

 

PS: Jak powiedział Mendi, jak się nie ma na czym zawiesić to udowa może się okazać niewygodna :D

Edited by Saba xd
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

A ja tak zapytam - nosi ktoś tutaj duze klamki? Przy czym 1911 to jeszcze nie duży, pytam o coś pokroju dużego Dan Wessona, MK23, albo Desert Eagle'a. Na biodrze mój desercik to mimo zaciśnięcia pasków tak że można spokojnie się podjać amputacji nogi, bo krew już nie dopływa latał jak chciał, na kamizelce w miejscu admin poucha pogarszał wyciąganie magazynków z ładownic (nawet tych ładownic nie było z góry widać), a z boku cirasa dobycie jest takie sobie. Przeniesienie kabury na lewą stronę i wyciąganie "na krzyż" też nie pomogło.

 

Wiem, wiem, jak chciałem taką wielką krowę to teraz mam cierpieć (zasięg większy niż cyma 028 robi swoje), ale jestem ciekaw czy ktoś nie odnalazł jakiegoś dobrego rozwiązania.

Ja mam Deagla i noszę go w kaburze zamontowanej na piersi. Fajna sprawa, kocham ten pistolecik :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A czy ktoś z Państwa maiał do czynienia z takim o:

http://www.blackhawk...ter,792,119.htm

wynalzkiem.

 

Raz, ze to biodro a nie udo.

Dwa, że różne pistolety da się włożyć, więc i tak taniej wyjdzie niż dwie dobre dedykowane kabury (np. do klocka i M1911)

Trzy, że takiego delikatnego gaziaka w miarę zapepieczy przed syfem.

Minus taki, że to jednak szmata je...

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Mi to wygląda jak współczesna wersja skórzanych kabur, chociażby od tetetki.

Po podniesieniu klapy to zwykły szmaciak, tylko że ze skrawkiem materiału nad klamką.

Jakbym do mojego chinola doszył klamerkę i klapę, to bym miał to samo, nie widzę jakoś w tym sensu.

Link to post
Share on other sites

Kabura jest odpowiednio wyprofilowana i zszyta z kilu warstw, żeby trzymać klamkę. Kabury te były używane w Silsach od początku ich istnienia czyli pi razy oko 95 rok. Swoją drogą, zajebista opcja, klamka ani drgnie. Nie wiem czemu każdy się jara kydexami. Używałem oryginalnych Safarek, szmatek dobrych firm i aktualnie cały czas używam kaburę-szmatkę od LBT na udo. Wchodzi każda klamka, z każdym rodzajem światła. Magazynki nie wypadają, kabura nie lata po nodze.

 

http://az321826.vo.msecnd.net/6296bc8112c245309be1258f3a08eb6a/Images/Products6936-1200x800-153397.jpg

 

Nowszy model ma fastex zamiast metalowej przelotki przy zapięciu do pasa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...