Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie masz się czym przejmować. Silnik ma luz we chwycie i przy odpaleniu lekko się rzuca.

aha, dzięki :icon_biggrin: Zacząłem się już przejmować że jak im to oddam to miesiąc repliki nie zobaczę...Warto to jakoś usztywnić, czy nie?

PS: strasznie metaliczny dźwięk ma ta replika przy strzelaniu, czego to wina? Sprężyny? Coś tam na forum ktoś wspominał ale tyle tego było że już mi się wszystko pomieszało :icon_biggrin:

Edited by kubiszok
Link to post
Share on other sites

Panowie, moja Specna co jakiś czas strzela podwójnie albo na pusto.

 

Przez długi czas bagatelizowałem ten problem, bo zbytnio mnie nie wkurzał.

 

Ale chyba czas coś z tym zrobić.

 

Mam zamontowaną czerwoną dyszę SHS-a, podejrzewam że jest przydługa. Jak zaglądam do komory przez gniazdo magazynka, często widzę dyszę.

 

Jak skrócić dyszę? Pilnikiem czy coś? Nie chce niczego zepsuć, pogorszyć szczelności ani nic.

Da radę to zrobić bez rozkładania GB?

Skąd mam wiedzieć, o ile skrócić?

 

A może się mylę co do długości dyszy i problem leży gdzie indziej?

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie lubiłem dysz do m4 SHS bo są zazwyczaj za długie a ludzie dalej je kupują ^^ już nie mówiąc o specnach gdzie dysza jest krótka.

Musisz dyszę zostawić w tylnym położeniu i wkładasz komorę i patrzysz czy dysza wystaje. Wkładasz kulkę i popychasz śrubokrętem jeśli kulka ma spore opory aby weszła to musisz zmienić dyszę. Dysza też będzie lekko wystawać. Mowa tutaj o za długiej dyszy. Jeśli będzie ok to chować się będzie w tylnym położeniu i jej widać nie będzie. Łatwe do zauważenia. Proste :icon_smile:.

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites

Cholerka, popełniłem ten błąd o którym wspomniał Brzuski. Kupiłem dyszę do M4 od SHS i jest za długa dobry 1mm. Dobrze, że to 11 zł kosztowało. Kupiłem w zasadzie tylko dlatego, że zamówienie na szybko robiłem no i cena była bardzo niska, więc i strata mała :-)

Do Specny nie pasuje, do LR300 od EA tak samo, ani do żadnej M4 SBR od EA.

W sumie to do czego ona podejdzie? Do G36 za krótka jest stanowczo.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem u siebie zainstalowaną czerwoną dyszę SHS od nowości i nie miałem z nią nigdy problemów.

 

Chociaż z nieznanej mi przyczyny, serwis mi w pewnym momencie wymienij ją na fioletową SHS, chociaż o to nie prosiłem. Dalej jednak nie miałem problemów.

 

Niestety, replika wróciła do sklepu w czwartek trzeci raz. Tym razem zaczęła strzelać burstem na semi-auto. Zważywszy na to że raz była odesłana zaraz po zakupie z powodu zacinania się kompletnego na semi, a drugi raz z powodu pękniętej sprężyny spustu jestem zwyczajnie zdruzgotany tą emką.

Link to post
Share on other sites

Sprężynki pękają w specnach sam miałem te akcje więc warto wymienić wszystkie na dzień dobry 12zł komplet więc dużo to nie jest.

Znając życie zaś poszła sprężynka i kostka nie odbija. Dysza fioletowa to do AK na bank 20,7mm w stocku jest 20,9mm. Dlatego też shs mający 21,4mm może okazywać się za długi. W grę wchodzi oczywiście jakość chińskiego wykonania i rodzaj gumki w komorze przez co jednym wchodzi innym nie.

Dysza shs m4 ja nie wiem do czego pasuje tak serio. Mi nie przypasowała nigdy. Optymalne zawsze wkładam 21,2mm i chodzi miodzio i zero problemów a najprościej zmierzyć i kupić na wymiar ;)

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś pomysł jak się "pozbyć" śrubki wewnątrz chwytu pistoletowego? Rozkręciłem całą replikę, ostatnia śrubka i zonk... chińczyk chyba więcej ryżu dostał, siłę miał bo tak dokręcił, że za cholere nie chce wyjść. Poza tym sama śrubka zrobiona z czegoś strasznie miękkiego, prawie odrazu się wyrobiła. Ma ktoś pomysł jak wyjąć przykreconą cholernie mocno śrubke z wyrobioną główką wewnątrz chwytu pistoletowego (chodzi o tą ktora gwint ma w szkielecie GB). Help :icon_cry:

Link to post
Share on other sites

Jeśli żadnym sposobem nie da się rozkręcić, to tak jak MrMCET radzi - rozwiercać. Najlepiej szerokim wiertłem zjechać "łepek" wtedy chwyt zdejmiesz a pozostałość wykręcisz szczypcami (powinno być za co złapać, śrubki będzie wystawać tyle, ile grubości ma chwyt)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...