Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cały czas są. Pytanie czy za tą kwotę dostaniemy faktycznie lepszy produkt w stocku niż SA z tymi zmianami. Moim zdaniem nie.

 

Warthog/Predator/Wildhog są aktualnie za 1,5k+. Pomimo kilku wad tej serii, nie mam najmniejszych wątpliwości, że są znacznie lepszym produktem od czegokolwiek od Specny. Kiedy można było je wyrwać za ~1k były poza konkurencją w kategorii cena/jakość.

W stocku masz tam już zieloną G&G i mosfet, które sam montowałeś i GB przystosowany do 11,1V.

Obcowałeś dłużej z jakąkolwiek markową emką żeby stawiać ją na równi ze Specną po kosmetycznym tuningu? :-)

Rozumiem, że Specna cieszy się dużą popularnością (główną przyczyną jest atrakcyjna cena), ale to wciąż chińczyk, z wieloma wadami chińczyków.

Edited by gratek
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem się nie opłaca. Bardziej racjonalne wydaje się być przeznaczenie różnicy na

 

- jakiegoś prostego MOSFET-a z AB

- silnik

- komorę HU

- gumkę

- może lufę prec jak starczy

 

ASCU poza znanymi zaletami ma też swoje wady i różnie bywa z ich niezawodnościa (jeden odsyłąłem bo był padnięty od nowości)

 

Specny to całkiem niezłe repliki , oczywiście że bardziej markowe są lepsze ale nie są to tak dramatyczne różnice jak kiedyś między CYMĄ i np, G&P. Dopieszczona Specna może miećlepsze parametry niżstockowe tańsze G&G na przykład,

 

Upzredzajac ewentualne pytania posiadam z emek : Specne CQB z pierwszej serii , 9 letniego rifle'a GP, G&G Raidera i PTW wiec materiał porównawczy spory :) Najwiecej problemów miałem z PTW a Specna fakt że używana rzadziej nigdy mnie nie zawiodła, podobnie jak GP

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

To ty musisz podjąć tą decyzję. SAECi prócz szybkiej wymiany sprężyny mają nieco lepszy zespoł cylinder-tłok, ale poza tym nie wiele się różnią.

 

Jeśli spodziewasz się dużo grać w CQB i w lesie, to raczej warto.

 

Jeśli tylko w lesie lub tylko w CQB to nie warto - sam musisz podjąć decyzję :icon_smile:

 

A zastanawialiście się jak jest z tuningowaniem repliki z SAEC?

Przy E&C widziałem kilka markowych GB z podobnym systemem wiec w mojej opinii nie będzie problemów ze spasowaniem.

Z kolei pod SAEC to jedynie znalazłem wzmocniony GB od SA.

Swoją drogą to są dwa rózne GB wzmocniony i modyfikowany?

Edited by Adamo_0
Link to post
Share on other sites

Jedną z zalet replik SA jest to, iż są tak standardowe pod względem tuningu, jak tylko to możliwe.

Wejdzie do nich GB v2 więc w razie potrzeby można spokojnie znaleźć GB do SA.

To powiedziawszy stockowy GB powinien wytrzymać m130 - a to już jakieś 470fps powinno dać - więcej niż zazwyczaj jest dozwolone.

Link to post
Share on other sites

SAEC/E&C modyfikujesz całkowicie standardowo - zębatki, cylindry, kostki stykowe (cymowa wymagała podpiłowania), anti-reversale, zespoły spustowe,.... jedyne co jest "inne", to prowadnica sprężyny, bo ma 4 ząbki, zamiast 2.

Znam przypadek (by Lucek) wyciśnięcia nawet 515fps ze sprężyny M130 E&L. Tak czy siak, warto mieć sorbo powyżej M120 dla ochrony czoła GB

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W temacie o eMkach Specny, pytasz? ;) No przecież, że eMkę Specny :icon_mrgreen:

Przejrzyj choć temat, to zorientujesz się, czym się różnią wewnętrzenie i sobie wybierz, co Ci podpasuje. Aktualnie są przeceny - można ze Specną z dodatkami (lipo, gumka, ładowarka, kilka magów) zamknąć się w 1000zł.

Link to post
Share on other sites

O proszę. To byłaby ciekawa opcja. Z tym że ładowarkę do lipo mam. Więc ewentualnie zamiast tego kilka magów. Jakbyś dał radę podlinkować najciekawszą opcję byłbym wdzięczny, ponieważ miałem 3 letnią przerwę i nie za bardzo jestem w temacie.

Link to post
Share on other sites

Siemka :)

 

Mam do was takie pytanko, mianowicie: kupiłem używaną Specna SA-A01, byłem najpierw ją oglądnąć i przestrzelać u właściciela. Pytałem czy wymieniał coś kiedykolwiek - powiedział że nie. Stan wizualny tej M4 jest idealny, gość mówił że nie był z nią nawet na żadnym strzelaniu bo po około 2 miesiącach od zakupu musiał wyjechać za granicę do pracy i że wystrzelał może z 200 kulek, nawet nie. Gdy już wróciłem do domu z tą repliką zacząłem oglądać ja jeszcze raz i zobaczyłem jakby lekki "wyciek" (?) przy śrubce w dolnej części chwytu pistoletowego. Nie jestem w stanie tego wytrzeć, ponieważ jest to zaschnięte. I teraz pojawia się moje pytanie do Was, czym ten "wyciek" może być spowodowany? Czy może po prostu ta srubka zostala zabezpieczona klejem do gwintów?

 

Tutaj przesyłam zdjęcie: KLIK

 

 

 

Z góry dziękuje za pomoc,

 

pozdrawiam czerwieNN

Link to post
Share on other sites

Pany, posiadam b02, mam taki problem że chciałem wymienić front na mk18, zakupiłem owy, specnowski. Gdy założyłem na lufę pierwszy elemebt i zacząłem przykręcić pierścień mocujący to to pojawił mi się problem że nie mogę tego pierścienia dokręcić na maksa, ten pierwszy element który się nakłada ma spore luzy, nie powinien on siedzieć sztywno?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...