Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sobie ostatnio przerobiłem bandolier SDS 3x2 na chest riga

 

Też kiedyś miałem wizję, i stworzyłem takiego potworka. Niby fajna rzecz, ale chcąc mieć coś minimalistycznego, nadal wydawał się jakiś wielki. Okruch, machnij sobie do niego obszycie molle zewnątrz, płaskie graty da się dołożyć, i działa.

Link to post
Share on other sites

To jest dopiero połowa zabawy: z tyłu bandoliera planuję wszyć Speed Clipy Blackhawka, i alternatywnie montować go na holenderskiej kamizelce :icon_smile:

 

 

Oto rzeczony chest-rig:

 

SAM_2551.jpg SAM_2552.jpg SAM_2553.jpg SAM_2554.jpg

SAM_2555.jpg

 

 

Rzeczy fajne:

- ładownica na radio fajnie unieruchomiła się między pasami i drabinkami;

- ładownica na ładowarkę bardzo dobrze trzyma się na taśmach;

- taśmy nie kosztowały mnie nic, mam je ze złomowiska samochodowego. Pomalowane trochę sztywnieją.

- kiedy znajdę czas, doszyję speed clipy i będę miał wybór, nosić bandolier jako chesta lub na kamizelce;

- pomysł Karmazyta jest fajny, zbliża się zima, będzie czas - zobaczymy :icon_smile: chociaż pojedyncza warstwa cordury jako podkład jest dość wiotka. Raczej zostanę przy mocowaniu "dodatków" na pasach bezpieczeństwa.

Edited by Yahalom
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

(nie mogłe edytować)

Zapomniałem napisać, generalnie szukam jakiegoś wygodnego PC do przenoszenia: 3 do 6 magów do SR25 w shinglach, ładownicy z radiostacją, jakiegoś Admin Pouch'a z pierdołami i ew. jakiś ładownic na granaty. Trochę poszukałem w necie i Osa wydała mi się najciekawsza.

Edited by goroth
Link to post
Share on other sites

Z tym może być ciężko. SR25 ma szerokie magi, zatem shingle 3x2 napewno, nie wiem czy będą szersze niż przedni panel. Poza tym co tutaj napisałeś popatrz jak rozwiązesz sprawę nawodnienia się. Napisałeś "radiostacja" ale JAKA? Czy będziesz używał Headset? Jeśli nie to można przyczepić radio na szelce, bo SR25 to raczej nie CQB i będziesz strzelać tylko z jednego ramienia.

Link to post
Share on other sites

Przejrzałem dużo zdjęć ze szpejem pod 7.62NATO (SR25,SCAR-H,...) i większości raczej latała w PC. Dlatego pytałem o Ose bo wydała mi się na tyle duża żeby wszystko co wyżej wymieniłem zmieścić z z zapasem, a jednocześnie nie jest jakaś strasznie obszerna/duża. Tylko pytanie czy Osa da rade albo jest jakiś PC, który może się lepiej sprawować.

Link to post
Share on other sites

Czas wydać ciężko zarobione pieniądze i przy pozbyć się "uniwersalnych" pasoszelek, które wcale nie są takie uniwersalne :P

Planuję kupić z Miwo Praszki:

PSPB2 (E-SAPI M), Pokdład TPPO, pas operacyjny i szereg innych pierdół.

Powinienem być zadowolony z takiej kombinacji? Potrzebuję sporo miejsca na magazynki, granaty 40mm i pasoszelki mi tego nijak nie zapewniają. A trochę realizmu w postaci płyt SAPI (Pozdrawiam Powałę :P) również jest kuszący.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Potrzebuje porady jak najrozsądniej będzie skonfigurować sobie moją kamizelkę(lbt6094 z bokami szkieletowymi od jpc) + do tego zwykły pas bez molle do przenoszenia 12 magazynków do emki, 2 do boczniaka, szybkoładowarki, wody(mam camela), jakaś apteczka, oraz paru dodatkowych pierdół( do tego mam cargo poziome). Myślałem nad tym, żeby kupić ładownice 4x2 i ją nosić z przodu na kamizelce+ do tego 3 fastmagi do noszenia magów z lewej strony na pasie. Na plecy camel, na pas jeszcze worek zrzutowy i ta ładownica na pierdoły i apteczka. Co o czymś takim sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Miałbym inną sugestię. Poniższy konfig zakłada że jesteś praworęczny:

-trzy magi na kangura,

-trzy w fastmagach z przodu (na pejotów czyli magazynkami w dół),

-dwa razy doubledecker taco z lewej strony plus cargo za nim,

-camel na plecy,

-zrzut na pas,

-apteka na pas.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Witam!

Potrzebuje porady jak najrozsądniej będzie skonfigurować sobie moją kamizelkę(lbt6094 z bokami szkieletowymi od jpc) + do tego zwykły pas bez molle do przenoszenia 12 magazynków do emki, 2 do boczniaka, szybkoładowarki, wody(mam camela), jakaś apteczka, oraz paru dodatkowych pierdół( do tego mam cargo poziome). Myślałem nad tym, żeby kupić ładownice 4x2 i ją nosić z przodu na kamizelce+ do tego 3 fastmagi do noszenia magów z lewej strony na pasie. Na plecy camel, na pas jeszcze worek zrzutowy i ta ładownica na pierdoły i apteczka. Co o czymś takim sądzicie?

 

Chryste, na co Ci tyle magazynków?!

Generelnie konfig Natha jest naprawdę dobry do przemyślenia, o ile nie leżysz czy czołgasz się za dużo. W innym wypadku łatwo zasyfisz sobie magazynki, a co za tym idzie - replikę

Link to post
Share on other sites

Panele udowe... Mnie nie leżą. Obraca się toto, spada przy bieganiu, zsuwa... Lepiej, jak wspomnieli Koledzy, fastmaga do góry nogami.

 

A tak mi coś przyszło do głowy. Usunąć kieszenie ze spodni, naszyć PALSy, montować shingle, albo naszyć na spodniach kieszeń-ładownicę z szerokiej gumy, teraz są takie modne do wycinanek...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...